Ścieżka nawigacyjna

Mistrzostwa Mazowsza w Kolarstwie Szosowym dla V-MAXu !!!

W minioną sobotę 23 września w podmińskiej Mariance mogliśmy oglądać jedną z ostatnich w tym sezonie batalii kolarzy szosowych. Kolejny raz Klub Kolarski V-MAX Mińsk Mazowiecki dostąpił zaszczytu współorganizacji Otwartych Mistrzostw Mazowsza w Kolarstwie Szosowym rozgrywanych pod egidą MWZKOL. Już od wczesnych godzin porannych rozpoczęto rywalizację w najmłodszych kategoriach wiekowych gdzie imprezę zdominował Warszawski Klub Kolarski, GKK OPTY Grodzisk Mazowiecki oraz BDC HURAGAN WOŁOMIN. Kolejno do boju ruszali coraz starsi i mocniejsi zawodnicy a kibice oczekiwali na ostatni najważniejszy dla nas wyścig mężczyzn gdzie mieliśmy zobaczyć naszego świeżo upieczonego Mistrza Polski Amatorów - Mateusza Mikulskiego. Gonitwa nie rozpoczęła się pomyślnie. Przepiękną akcję solową przeprowadził zawodnik Warszawskiego ŻOLIBERA Andrzej Widziewicz i wiele wskazywało na to, że samotnie przekroczy linię mety. Pech warszawiaka w postaci przebitego koła pozbawił go tej szansy więc wszystko zaczęło się "od początku". Na bardzo szybkim ostatnim zjeździe w Mariance zawodnik V-MAXu samotnie oderwał się rywalom na kilka metrów by na mecie podnieść ręce w geście zwycięstwa. Obok tytułu "Mistrza Polski" mamy więc kolejny sukces Mateusza Mikulskiego - "Mistrza Mazowsza" !!! Warto odnotować, że w sobotniej rywalizacji z bardzo dobrej strony pokazali się też "Seniorzy" z mińskiego V-MAXu. W kategorii powyżej 60 lat na najwyższym stopniu podium stanął Andrzej Polak. To miły i cenny akcent w procesie szkolenia najmłodszych zawodników z licznych powiatowych szkółek kolarskich.
Warto nadmienić, że sobotnie wyścigi mimo mokrej nawierzchni przebiegły bez poważniejszych upadków i nieprzewidzianych zdarzeń drogowych. Na najwyższe oceny zasługują więc jednostki miejscowej policji oraz zastępy straży pożarnej z Zamienia i Janowa. Całą imprezę Patronatem Honorowym objął Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Antoni Janusz Piechoski a obowiązki gospodarza wspaniale wypełniła Szkoła Podstawowa w Mariance.
  • autor: Jacek Tomkiewicz, data: 2017-09-25

« wstecz

Promocja

  • Ostrzeżenia meteorologiczne
  • 500 plus
  • Głos Ziemi Mińskiej
  • Wojaska Obrony Terytorialnej
  • Gospodarka odpadami
  • Mapa gminy
  • Ceidg
  • Przetargi
  • zapytania ofertowe

Stopka strony

Urząd Gminy w Mińsku Mazowieckim ul. Chełmońskiego 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki, tel., fax: +48 25 756 25 00

Ułatwienia dostępu        Przeczytaj oświadczenie o dostępności
zamknij
Rozmiar czcionki
Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.