Ścieżka nawigacyjna

Stop pożarom traw ❗ Ziemia jest tylko jedna

 • Plakat dostępny niżej w wersji PDF

Bezpieczne dziecko w sieci

Cyberprzemoc, hejt, sexting – zagrożenie dla Twojego dziecka

Obecnie dostęp do internetu, posiadanie konta w mediach społecznościowych i komunikowanie się przez powszechnie dostępne komunikatory internetowe - to standard.
Wygoda i szybkość przekazu jaki za tym idzie, jest sprzymierzeńcem każdego statystycznego nastolatka.
Należy pamiętać, że pomimo szeregu dobrodziejstw płynące z bycia w globalnej sieci - pojawiają się realne zagrożenie.W internecie nic nie ginie, a przez prędkość z jaką rozprzestrzeniają się informację, często trudno nad nimi zapanować. ‼ Dlatego tak ważna jest świadomość rodziców i rozmowa z dziećmi. Rodzice mogą zapobiec wielu nieprzyjemnym sytuacjom, jakie mogą spotkać ich dziecko w sieci.
Młodzież często nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji płynących z pozoru niewinnych działań. Pomijając sytuacje w jakich mogą ucierpieć finanse po „kliknięciu” w płatne materiały, istnieją m.in. zagrożenie doświadczenia hejtu/fejku, skutkujące często załamaniem psychicznym czy samobójstwem.‼Dzisiejsza popkultura sprawia ciągłe przesuwane się granic a nawet całkowite ich zatarcie. Jak wynika z badań NASK „42% polskich nastolatków w wieku 15-18 lat otrzymało kiedyś od innej osoby intymne materiały, a 13% wysłało swoje nagie zdjęcia lub filmy innym„ ‼Podstawowym warunkiem aby zapobiec tego typu sytuacjom jest ustalenie z nastolatkiem jasnych reguł korzystania z internetu oraz nauka odpowiedzialnego korzystania z sieci.

Zapoznaj się z kolejną odsłoną kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, realizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK. W ramach poradnika dla rodziców, został opublikowany kolejny filmik „Sexting i nagie zdjęcia. Twoje dziecko i ryzykowane zachowania online”.
Wszystkie filmiki dostępne są na YouTube – profil „Reżyser życia”. Szczegółowe informacje o akcji #niezgubdzieckawsieci : www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci
Działania podejmowane w ramach „Nie zagub dziecka w sieci” są uzupełniane przez aktywności podejmowane w ramach kampanii „e-Polak potrafi!”.
W internecie Twoje dziecko też potrzebuje przewodnika. e-Polak potrafi! –
obejrzyj spot

 


 

"Bezpieczeństwo dzieci – 10 porad policjanta"

 Zbliża się okres ferii zimowych - nie zapomnij o bezpieczeństwie Twojego dziecka podczas zimowego wypoczynku.

Obejrzyj krótki filmik Kliknij i sprawdź czy postępujesz właściwie, a może nie zdawałeś sobie z powagi niektórych sytuacji❓

W filmiku policjantka udziela krótkiego instruktażu o tym jak należy postąpić w sytuacjach, które przydarzają się każdemu podczas wyjazdów wypoczynkowych:

✅ Bezpieczeństwo na drogach

✅ Bezpieczeństwo w samochodzie

✅ Bezpieczeństwo podczas wypoczynku

✅ Wypoczynek zorganizowany

✅ Zgubienie dziecka

✅ Miejsce zabawy

✅ Kontakt z obcymi

✅ Kontrola dziecka

✅ Dziecko samo w domu

✅ Bezpieczeństwo w internecie

‼Pamiętaj ! bezpieczeństwo Twojego dziecka to najważniejsza rzecz na świecie ????‼

Materiał przygotowało Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu.
Adresatami przygotowanego materiału są rodzice. Film powstał w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców", w której uczestniczy już 2500 szkół i przedszkoli z całej Polski (więcej o akcji: www.edu.crl.org.pl), a także pod hasztagiem #DzieciUcząRodziców na Facebooku.


 

Promocja

 • Lokalny rozkład jazdy
 • Grafika do programu rozliczającego PIT-y
 • Ostrzeżenia meteorologiczne
 • 500 plus
 • Głos Ziemi Mińskiej
 • Wojaska Obrony Terytorialnej
 • Gospodarka odpadami
 • Mapa gminy
 • Ceidg
 • Przetargi
 • zapytania ofertowe

Stopka strony

 • Fundusze Europejskie, Unia Europejska oraz – logo marki...

Urząd Gminy w Mińsku Mazowieckim ul. Chełmońskiego 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki, tel., fax: +48 25 756 25 00

Ułatwienia dostępu        Przeczytaj oświadczenie o dostępności
Rozmiar czcionki
Wersja o wysokim poziomie kontrastu
Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.