Nawigacja

Treść Strony

Pomoc posiadaczowi chryzantem w pełnej fazie dojrzałości - "Chryzantemy COVID-19"

Szanowni Państwo,
Ruszył nabór wniosków o przyznanie pomocy posiadaczowi chryzantem w pełnej fazie dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży będącemu mikroprzedsiębiorstwem, małym albo średnim przedsiębiorstwem, któremu zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi epidemią COVID-1.
Do dnia 06.11.2020 r. posiadacze chryzantem w pełnej fazie dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi epidemią COVID-19, mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej.
Pomoc będzie udzielana posiadaczowi co najmniej:
1.50 sztuk chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży według stanu na dzień złożenia wniosku lub|
2.200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży według stanu na dzień złożenia wniosku.
Informujemy również o możliwości odbioru chryzantem przez organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego lub inne instytucje publiczne. Mogą one zgłosić do dnia 12.11.2020 r. do kierownika biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce preferowanego odbioru chryzantem, na formularzu udostępnionym przez Agencję zamiar odbioru chryzantem, wskazując w nim liczbę chryzantem, z wyszczególnieniem liczby chryzantem doniczkowych i ciętych.
Stawka pomocy wynosi w przypadku:

  • chryzantemy doniczkowej – 20 zł za sztukę;
  • chryzantemy ciętej – 3 zł za sztukę.

Pomoc zostanie wypłacona pomoc w terminie do dnia 31.12.2020 r.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami tej pomocy pod poniższym linkiem oraz z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2020 r. w załączeniu.
https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pomoc-dla-posiadacza-chryzantem-w-pelnej-fazie-dojrzalosci-przeznaczonych-do-sprzedazy-ktorzy.html

  • ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 2 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (PDF)
  • Wniosek_Chryzantemy_COVID-19 (PDF)

Chcesz Tężnie Solną w Parku Krajobrazowym w Rudce ? Zagłosuj do 16.11.2020 r. na projekt nr 214.

Głosuj na nasz projekt!


Głosuj na bom.mazovia.pl
w okresie od 26 października do 16 listopada br.!

Głosuj na projekt:

214. TĘŻNIA SOLNA W PARKU KRAJOBRAZOWYM W RUDCE


Założeniem projektu jest budowa tężni solnej przy Szpitalu im. T. Dunina i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Rudce. Dzięki realizacji projektu może powstać trzecia w naszym kraju tężnia solna pełniąca rolę naturalnego inhalatorium jodowego.

Kategoria: Podregionalna
Podregion: warszawski wschodni
Obszar tematyczny: promocja i ochrona zdrowia
Koszt: 495 000 ZŁ

tekst jest dostępna powyżej

Chcesz budowy krajoznawczego szlaku rowerowego ? Zagłosuj do 16.11.2020 r. na projekt Nr 92

Głosuj na nasz projekt!


Głosuj na bom.mazovia.pl
w okresie od 26 października do 16 listopada br.!

Głosuj na projekt:


92. VELOMAZOVIA - WSCHÓD - ROWEROWY SZLAK WSCHODNIEGO MAZOWSZA ROBIMY ATRAKCYJNY SIECIOWY SZLAK ROWEROWY!

Szlak będzie przebiegał na wschodnim obszarze województwa mazowieckiego.
Będzie to atrakcyjny, dostępny, wysokiej jakości produkt turystyki rowerowej.
Pobudzi on turystów kolarskich do zwiedzania, a lokalne społeczności do tworzenia ofert dla turystów.

Kategoria: Ogólnowojewódzka
Obszar tematyczny: Kultura Fizyczna i Turystyka
Koszt: 198 861,70 ZŁ

Tekst dostępny powyżej

Informujemy o prowadzonych konsultacjach dla NGO dotyczących wyznaczenia obszaru i granic aglomeracji Mińska Mazowieckiego

Opinie w sprawie należy kierować do Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki
Termin składania opinii: od 13 listopada do 27 listopada 2020 roku 
Opinie można składać w formie pisemnej lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: boi@umminskmaz.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące przeprowadzanych konsultacji są dostępne na stronie Miasta Mińsk Mazowiecki w zakładce bieżące konsultacje Sprawdź Tutaj

E-wizyta w ZUS

Jeszcze do niedawna, aby załatwić sprawę w ZUS, trzeba było zrobić co najmniej kilka kroków. Teraz wystarczy kilka kliknięć. Dbamy o bezpieczeństwo i czas naszych klientów, dlatego wprowadzamy kolejne udogodnienie, dzięki któremu można odwiedzić nas online. E-wizyta to wideorozmowa z naszym ekspertem z placówki ZUS. Od 4 listopada można zarezerwować wizytę w dogodnym dla siebie terminie. Wystarczy wejść  na link E-wizyta - Kontakt - ZUS.

Aby można było odwiedzić nas online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. Klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę wizyty online. Podczas e-wizyty nasi eksperci odpowiedzą na pytania z zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń i składek. Na e-wizytę można umówić się do placówki ZUS właściwej ze względu na miejsce zamieszkania lub adres firmy, w dni robocze w godzinach 9.00-14.30.

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. W e-wizycie może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję na etapie rezerwacji.

Jeżeli klient posiada pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby.

E-wizyta to kolejne udogodnienie, które wprowadzamy, aby podnieść jakość i bezpieczeństwo obsługi naszych klientów. To nowa e-usługa, dzięki której można załatwić sprawę z dowolnego miejsca i w dogodnym czasie, bez wychodzenia z domu.

* Podana informacja została opublikowana na prośbę ZUS Oddział w Siedlcach

W miesięczniku AGRO do 16.11.2020  "Wybieramy Kwaterę na Medal 2020" - Oddaj swój głos!

Na stronie AgroNews możesz zapoznać się z ofertą 10 gospodarstw agroturystycznych.

Zapoznaj się z informacjami i oddaj swój głos Klikając Tutaj
Głosowanie trwa do 16 listopada 2020 r.

Informujemy również, że jedno z gospodarstw leży nieopodal naszej gminy, wiesz które? 

Informujemy, że w miejscowości Józefów zostały wprowadzone nazwy ulic

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki zawiadamia, że Uchwałą Rady Gminy Mińsk Mazowiecki Nr XIX/180/2020 z dnia 27 sierpnia 2020 r.,

we wsi Józefów zostały wprowadzone nazwy ulic.

W związku z powyższym została zmieniona numeracja porządkowa nieruchomości, a tym samym zmiana adresu zamieszkania.

Nazwy ulic w miejscowości Józefów są widoczne na mapie gminy Tutaj
w Systemie Informacji Przestrzennej

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie nabycia prawa własności do nieruchomości Nr 298 w miejscowości Grębiszew.

Obwieszczenie - treść znajduje się poniżej w pliku pdf

  • Obwieszczenie Wojewody Mazowieckiego o wszczęciu postępowania w sprawie nabycia prawa własności (PDF)

Obwieszczenie Starosty Mińskiego w sprawie rozbudowy drogi powiatowej Nr 2230W

Obwieszczenie Starosty Mińskiego - Plik PDF w załączeniu

Obwieszczenie Starosty Mińskiego - Plik PDF w załączeniu

  • Obwieszczenie Starosty Mińskiego - Plik PDF (PDF)

Dzień Pracownika Socjalnego - 21 listopada 2020 r.

Tekst poniżej w Pliku PDF

  • Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego - Plik PDF (PDF)

W trosce o czyste powietrze. Plastik nie do pieca - piec nie do plastiku.

PlasticsEurope

Komunikat prasowy

Warszawa, 23 listopada 2020

W trosce o czyste powietrze
Plastik nie do pieca - piec nie do plastiku

Prowadzona od kilku lat przez Fundacja PlasticsEurope Polska kampanii edukacyjno-społeczna pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku” przypomina o szkodliwości spalania odpadów w piecach, przydomowych kotłowniach i na wolnym powietrzu. Na monitorach w autobusach, tramwajach i kolejach dojazdowych w różnych regionach Polski, m.in. we Wrocławiu, Łodzi, Białymstoku, Poznaniu oraz w aglomeracji Górnego Śląska emitowany jest krótki animowany spot, w prosty sposób ilustrujący hasło kampanii.

Problem złej jakości powietrza w Polsce, szczególnie dotkliwy w okresie jesienno-zimowym, od dłuższego czasu obecny jest w świadomości publicznej. Europejskie statystyki* wskazują, że Polska należy do krajów o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu, ponadto znajduje się w czołówce krajów z najwyższym odsetkiem przedwczesnych śmierci spowodowanych złą jakością powietrza. Na większości terytorium Polski za zanieczyszczenie powietrza odpowiada w głównej mierze tzw. niska emisja, czyli emisje z pojazdów oraz z domowych palenisk i kotłowni**. Duży udział ma tu naganne zjawisko spalania odpadów w piecach, a świadomość negatywnych skutków, takich praktyk, wydaje się być w społeczeństwie ciągle bardzo niska, mimo nieustannej obecności tematu smogu w mediach.

Odpady tworzyw sztucznych („plastiki”) są często spalane w przydomowych piecach i kotłowniach ze względu na wysoką wartość opałową tego materiału, ale w obecnym systemie gospodarowania odpadami w Polsce nie ma racjonalnego uzasadnienia dla takiego postępowania. Spalając plastik nie tylko marnujemy surowiec do recyklingu, ale także emitujemy do powietrza pyły i inne szkodliwe substancje, przyczyniając się do zwiększenia zanieczyszczenia powietrza w najbliższym otoczeniu, szkodząc sobie i innym. Należy więc uświadomić sobie, że potencjalne znikome korzyści (ewentualna oszczędność opału) nie mogą być żadnym argumentem w zestawieniu z ogromnymi negatywnymi skutkami palenia odpadów, zarówno dla zdrowia ludzkiego, jak i dla środowiska.

Czy wiesz, że

  • Odpady tworzyw to wartościowy materiał, który poprzez recykling mechaniczny można ponownie wykorzystać do wyprodukowania nowych wyrobów. W ten sposób, realizowana jest podstawowa zasada Gospodarki Obiegu Zamkniętego – efektywne wykorzystanie zasobów, poprzez zawracanie ich do obiegu gospodarczego.
  • W Polsce, mimo licznych legislacyjnych zmian w ostatnich latach, nie widać zdecydowanych postępów w zagospodarowaniu odpadów. Wg raportu GUS** w 2018 roku selektywna zbiórka wszystkich odpadów komunalnych wyniosła tylko ok. 29%. To zdecydowanie za mało, by osiągnąć cele wyznaczone w pakiecie GOZ, takie jak np. recykling 50% odpadów komunalnych w roku 2025. Kluczem do sukcesu jest poprawa systemów selektywnej zbiórki i technologii sortowania. Jedna z najnowszych analiz dotyczących odpadów tworzyw sztucznych*** wykazała, że dla odpadów zbieranych selektywnie poziom recyklingu może być nawet 10 razy większy niż dla odzyskanych ze strumienia odpadów zmieszanych.
  • Poziom selektywnej zbiórki odpadów tworzyw sztucznych w Polsce wzrasta bardzo powoli. Wg GUS w 2018 roku zebrano tylko 331 tys. ton (to mniej niż 18% wytworzonych w tym czasie odpadów tworzyw sztucznych) i w porównaniu do 301 tys. ton w roku 2015 jest to wynik bardzo niezadowalający. Bez istotnych zmian systemowych, w tym zaangażowania organizacji handlowych i konsumentów, oraz nieustannego zwiększania świadomości ekologicznej konsumentów osiągnięcie poziomu 50% recyklingu odpadów opakowań z tworzyw sztucznych w roku 2025 jest niewykonalne.
  • W dalszym ciągu podstawowym sposobem zagospodarowania odpadów tworzyw sztucznych w naszym kraju pozostaje niestety składowanie - na składowiska ciągle trafia ok. 43% tych odpadów. Z pozostałej ilości ok. 27% poddawane jest recyklingowi, a ponad 30% odzyskowi energii w przemysłowych instalacjach, spełniających wyśrubowane normy sprawności energetycznej i emisji do środowiska.
  • Praktyka niekotrolowanego spalania odpadów jest w Polsce niestety ciągle powszechna. Z raportu GUS „Ochrona Środowiska w Polsce 2019” wynika m.in., że ze spalania w gospodarstwach domowych wytwarzane jest prawie czterokrotnie więcej pyłów niż łącznie emituje sektor produkcji i transformacji energii. Do takiego stanu rzeczy przyczynia się nie tylko palenie paliwem niskiej jakości, ale także spalanie odpadów w piecach, kominkach czy na wolnym powietrzu. Co więcej, ci mieszkańcy, którzy spalają odpady, nie widzą w tym żadnego problemu („dziadkowie i rodzice zawsze spalali śmieci”). Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że obecnie odpadów jest dużo więcej i są to materiały o znacznie bardziej złożonym i różnorodnym składzie niż kilkadziesiąt lat temu. W związku z tym produkty ich spalania mogą równie różnorodne, nieprzewidywalne i często - bardzo szkodliwe.
  • Szkodliwość spalania odpadów w gospodarstwach domowych, zarówno w piecach i kotłach centralnego ogrzewania, czy kominkach, jak w przydomowych paleniskach na otwartej przestrzeni wynika z trzech głównych przyczyn: proces spalania przebiega w zbyt niskiej temperaturze (180-500°C), czas spalania jest krótki oraz cały proces prowadzony bez dostatecznego nadmiaru powietrza. Skutkiem takiego spalania są liczne szkodliwe produkty, np. tlenek węgla (czad), dioksyny, uważane za jedne z najbardziej toksycznych substancji chemicznych, tzw. związki WWA (wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne) o silnych właściwościach rakotwórczych, czy inne niebezpieczne dla zdrowia i środowiska gazy, jak tlenki siarki i azotu oraz chlorowodór. W wyniku niecałkowitego spalania odpadów w niskich temperaturach powstaje również duża ilość drobnych pyłów, które są niezmiernie szkodliwe dla układu oddechowego człowieka z uwagi na bardzo małe wymiary cząstek (na poziomie mikronowym i submikronowym), ponadto są one nośnikami zawartych w odpadach metali ciężkich.
  • Wysoką wartość kaloryczną odpadów tworzyw sztucznych - ponad 40 MJ/kg - można odzyskać w sposób bezpieczny dla zdrowia jedynie w profesjonalnych instalacjach do odzysku energii z odpadów. W tych ściśle kontrolowanych i monitorowanych instalacjach przemysłowych, gdzie temperatura przekracza 1000°C, a odpady przebywają w tej temperaturze odpowiednio długo, aby reakcja spalania mogła przebiec do końca, głównymi produktami spalania są dwutlenek węgla i woda, a niewielkie ilości pozostałych substancji ubocznych są wychwytywane i dezaktywowane w zaawansowanych systemach oczyszczania spalin. W efekcie spaliny opuszczające taki profesjonalny piec spełniają najostrzejsze wymogi emisyjne i nie stanowią zagrożenia ani dla zdrowia ludzi, ani dla środowiska. Przykładami takich instalacji są piece do współspalania, jak np. piece cementowe (odpady częściowo zastępują tu typowe paliwo, takie jak koks czy węgiel), a także zakłady termicznego przekształcania odpadów popularnie zwane spalarniami.

*Air Quality in Europe 2019 Kliknij 
**raport GUS ”Ochrona Środowiska 2019” Kliknij
*** Raport „Tworzywa sztuczne w obiegu zamkniętym – analiza sytuacji w Europie” Kliknij

Kontakt
Fundacja PlasticsEurope Polska
Anna Kozera-Szałkowska
Telefon : +48 22 630 99 03, +48 695 915 917
Email: anna.szalkowska@plasticseurope.org

Ogłoszenie dot. kanalizacji sanitarnej w Targówce: ul. Kolejowa i ul. Wąska

Gmina Mińsk Mazowiecki uprzejmie informuje, iż prace związane z budową etapu pn.:  „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Targówka (etap III)” – ul. Kolejowa i ul. Wąska, zostały zakończone. Nieruchomości znajdujące się w rejonie objętym tym projektem od dnia uzyskania pozwolenia na użytkowanie tj. od 24 listopada 2020 roku mogą być przyłączane do wybudowanego systemu kanalizacji sanitarnej.

Właściciele nieruchomości znajdujących się w rejonach objętych tym projektem
mają obowiązek podłączyć swoje budynki do wybudowanej sieci kanalizacyjnej
w terminie do 31 maja 2021 roku.

Aby spełnić wszelkie formalności związane z wykonaniem przyłącza kanalizacyjnego i odprowadzenia ścieków należy spełnić poniższe warunki:

  1. Pobrać wyciąg z projektu budowlanego – Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki ul. Chełmońskiego 14 Mińsk Mazowiecki nr 21, tel. +48 25 756 25 23 lub e-mail: inwestycje@minskmazowiecki.pl
  2. Zgłosić do Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mińsku Mazowieckim zamiar budowy przyłącza kanalizacyjnego co najmniej na 3 dni robocze przed jego rozpoczęciem.
    Zgłoszenie wykonania robót należy dokonać w formie pisemnej. Druk do pobrania zgłoszenia rozpoczęcia robót przyłącza wodociągowego i lub kanalizacyjnego.
    Więcej informacji pod nr telefonu: +48 25 756 25 28, +48 25 756 25 27 lub e-mail: sekretariat@gzgk.pl
  3. Wykonać przyłącze kanalizacyjne przez osobę uprawnioną, zgodnie z opracowanym przez Gminę projektem technicznym.
  4. Po wykonaniu przyłącza a przed jego zasypaniem ustalić odbiór techniczny ze strony Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej.
  5. Po dokonaniu odbioru wykonanego przyłącza przez przedstawiciela GZGK Mińsk Mazowiecki, należy podpisać umowę na odprowadzenie ścieków – pok. 27,
    tel. kontaktowy: +48 25 756 25 28 lub +48 25 756 25 27

Kierując się ustawowym obowiązkiem podłączenia posesji do sieci kanalizacyjnej apelujemy o podjęcie stosownych działań. Mając na uwadze ochronę środowiska, informujemy iż będziemy monitorować sposób odprowadzania ścieków z poszczególnych nieruchomości oraz likwidację szamb.

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Antoni Janusz Piechoski

  • autor: Ewelina Bajszczak, data: 2020-11-25

Uwaga ! 30 listopada br. nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach: Gliniak, Huta Mińska, Cielechowizna.

Tekst dostępny w wersji PDF poniżej

  • Zawiadomienie Kierownika GZGK - Wersja PDF (PDF)

Informujemy, że 24 grudnia (Wigilia) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów będzie czynny od 10:00 do 13:00

Uprzejmie informujemy, że dnia 24 grudnia 2020 roku (Wigilia) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Mińsku Mazowieckim (PSZOK) czynny będzie w godzinach 1000-1300

W ARiMR można już się ubiegać o wsparcie na realizację inwestycji zabezpieczających gospodarstwa przed skutkami suszy oraz na rozwój usług rolniczych

Uwaga, 30 listopada rozpoczęły się…

W ostatnim dniu listopada ruszyły dwa z czterech planowanych jeszcze na ten rok naborów wniosków o pomoc finansową z PROW na lata 2014-2020. W ARiMR można już ubiegać się o wsparcie na realizację inwestycji zabezpieczających gospodarstwa przed skutkami suszy oraz na rozwój usług rolniczych.

O dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstw w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni
co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha, który w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku wykazał przychód w wysokości co najmniej 5 tys. zł. Konieczne jest również posiadanie wpisu w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Wsparcie jest przyznawane na realizację inwestycji ulepszających już istniejące instalacje nawadniające, powiększających obszar nawadniania lub jednocześnie powiększających obszar nawadniania i ulepszających już istniejące instalacje. Dofinansowanie można otrzymać m.in. na: budowę studni i zbiorników; zakup maszyn i urządzeń do poboru, magazynowania, uzdatniania, odzyskiwania lub rozprowadzania wody, instalacji nawadniających i systemów
do sterowania nawadnianiem.

Limit finansowy na jednego beneficjenta i jedno gospodarstwo wynosi 100 tys. zł, przy czym refundacji podlega 50 proc. kosztów poniesionych na realizację inwestycji (60 proc.
w przypadku młodego rolnika). Minimalny poziom kosztów inwestycji musi być wyższy niż
15 tys. zł.

Druga propozycja wsparcia adresowana jest do przedsiębiorców, którzy pracują już na rzecz rolników i chcą rozwijać swoją działalność w zakresie usług wspomagających produkcję roślinną lub chów i hodowlę zwierząt gospodarskich, czy też usług świadczonych po zbiorach.

O dofinansowanie na „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych” może ubiegać się osoba fizyczna, prawna, jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która jako mikro- lub małe przedsiębiorstwo wykonuje działalność gospodarczą obejmującą świadczenie usług dla gospodarstw rolnych przez okres co najmniej 2 lat poprzedzających dzień złożenia wniosku w zakresie co najmniej jednego z następujących kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności: 01.61.Z – Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną, 01.62.Z – Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich, 01.63.Z – Działalność usługowa następująca po zbiorach.

Refundacji podlega do 50 proc. kosztów kwalifikowalnych, do których zalicza się m.in. koszty zakupu lub leasingu nowych maszyn, narzędzi lub urządzeń do produkcji rolnej, aparatury pomiarowej i kontrolnej, sprzętu komputerowego i oprogramowania służących do zarządzania przedsiębiorstwem lub wspomagających sterowanie procesem świadczenia usług. Pomoc przyznaje się i wypłaca do wysokości limitu, który w okresie realizacji programu wynosi maksymalnie 500 tys. zł na jednego beneficjenta.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać osobiście, drogą elektroniczną lub rejestrowaną przesyłką pocztową. Dokumenty o przyznanie pomocy na rozwój usług rolniczych Agencja przyjmuje do 13 stycznia 2021 r., na inwestycje
w nawadnianie gospodarstw
do 28 stycznia przyszłego roku.

* Informacja została opublikowana na prośbę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie

Jesteś cudzoziemcem ? Potrzebujesz PESEL lub NIP, aby wywiązać się ze swoich obowiązków podatkowych

  • Informacja została upubliczniona przez Urząd Skarbowy w Mińsku Mazowieckim

Informacja w postaci tekstowej jest dostępna w załączeniu

Informacja w formie tekstowej jest dostępna w załączeniu

 Informacja w formie tekstowej jest dostępna w załączeniu

Informacja w formie tekstowej jest dostępna w załączeniu

  • Grafika Nr 1 - język polski (PDF)
  • Grafika Nr 1 - język ukraiński (PDF)
  • Grafika Nr 2 - język polski (PDF)
  • Grafika Nr 2 - język ukraiński (PDF)
  • autor: Urząd Skarbowy w Mińsku Mazowieckim, data: 2020-12-03

24 grudnia br. (Wigilia) Urząd Gminy w Mińsku Mazowieckim będzie nieczynny

Drodzy Mieszkańcy, 

24 grudnia 2020 r. (Wigilia) Urząd Gminy będzie nieczynny. Bardzo prosimy o załatwienie wszystkich spraw z wyprzedzeniem. 

17 grudnia 2020 o 11:00 - odbędzie się XXIII sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w trybie zdalnym.

XXIII sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w kadencji 2018-2023 – 17.12.20 r., godz. 1100. Sesja odbędzie się w trybie zdalnym.

Proponowany porządek obrad kliknij

Projekty uchwał kliknij

Już od 11 grudnia br. możesz przyłączyć swój budynek do kanalizacji sanitarnej - Informacja dot. miejsc. Kolonia Janów ul. Leśna

Ogłoszenie 
kanalizacja sanitarna w miejscowości Kolonia Janów ul. Leśna 

Gmina Mińsk Mazowiecki uprzejmie informuje, iż prace związane z budową kanalizacji sanitarnej w ul. Leśnej w Kolonii Janów, zostały zakończone. Nieruchomości znajdujące się w rejonie objętym tym projektem od dnia uzyskania pozwolenia na użytkowanie tj. od 11 grudnia 2020 roku mogą być przyłączane do wybudowanego systemu kanalizacji sanitarnej.

Właściciele nieruchomości znajdujących się w rejonach objętych tym projektem mają obowiązek podłączyć swoje budynki do wybudowanej sieci kanalizacyjnej w terminie do 30 czerwca 2021 roku.

Aby spełnić wszelkie formalności związane z wykonaniem przyłącza kanalizacyjnego i odprowadzenia ścieków należy spełnić poniższe warunki:

  1. Pobrać wyciąg z projektu budowlanego:
    siedziba Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki, ul. Chełmońskiego 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki pokój nr 21,
    tel. +48 25 756 25 23 lub e-mail: inwestycje@minskmazowiecki.pl
  2. Zgłosić do Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mińsku Mazowieckim zamiar budowy przyłącza kanalizacyjnego co najmniej na 3 dni robocze przed jego rozpoczęciem.
    Zgłoszenie wykonania robót należy dokonać w formie pisemnej.
    Druk do pobrania: Zgłoszenie rozpoczęcia robót przyłącza wodociągowego i lub kanalizacyjnego.
    Więcej informacji pod nr telefonu: +48 25 756 25 28, +48 25 756 25 27 lub e-mail: sekretariat@gzgk.pl
  3. Wykonać przyłącze kanalizacyjne przez osobę uprawnioną, zgodnie z opracowanym przez Gminę projektem technicznym.
  4. Po wykonaniu przyłącza a przed jego zasypaniem ustalić odbiór techniczny ze strony Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej.
  5. Po dokonaniu odbioru wykonanego przyłącza przez przedstawiciela GZGK Mińsk Mazowiecki, należy podpisać umowę na odprowadzenie ścieków
    w siedzibie GZGK Mińsk Mazowiecki, ul. Chełmońskiego 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki, pokój 27, tel. kontaktowy: +48 25 756 25 28 lub +48 25 756 25 27

Kierując się ustawowym obowiązkiem podłączenia posesji do sieci kanalizacyjnej apelujemy o podjęcie stosownych działań. Mając na uwadze ochronę środowiska, informujemy iż będziemy monitorować sposób odprowadzania ścieków z poszczególnych nieruchomości oraz likwidację szamb.

 

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki

Antoni Janusz Piechoski

Informujemy, że 31 grudnia br. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów będzie czynny od 10:00 do 14:00

Uprzejmie informujemy, że dnia 31 grudnia 2020 roku, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Mińsku Mazowieckim (PSZOK), czynny będzie w godzinach 1000-1400

Mieszkańcu! Informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnej rehabilitacji

  • ogłoszenie o programie
  • Ogłoszenie o możliwości skorzystania z bezpłatnej rehabilitacji - wersja PDF (PDF)

II etap konsultacji społecznych dotyczące Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego

Zapraszamy Państwa do udziału w II etapie konsultacji społecznych dotyczących projektu Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.

Celem konsultacji jest jak najwcześniejsze zidentyfikowanie istotnych uwarunkowań, które mogą wpłynąć na dalszy proces przygotowania inwestycji.

Konsultacje trwają od 30 listopada do 31 grudnia 2020 r. włącznie.

Więcej informacji dotyczących projektu Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz związanej z nim Prognozy oddziaływania na środowisko znajdziecie Państwo na stronie: www.cpk.pl/pl/inwestycja/ssl.

Uwagi do projektu można składać za pomocą formularza znajdującego się na stronie: www.cpk.pl/pl/inwestycja/ssl/konsultacje-soos-prognoza.

Podpisano umowy na realizację prac projektowych kanalizacji sanitarnej na terenie gminy

W dniu 15 grudnia 2020 roku Wójt Gminy Antoni Janusz Piechoski reprezentując Gminę Mińsk Mazowiecki podpisał umowy na realizację zadań inwestycyjnych zaplanowanych na 2021 rok, w zakresie prac projektowych kanalizacji sanitarnej na terenie gminy.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnych dokumentacji projektowych kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Mińsk Mazowiecki.

Zadanie obejmuje opracowanie wielobranżowych dokumentacji w podziale na pięć odrębnych części (A, B, C, D, E) we wskazanych miejscowościach gminy Mińsk Mazowiecki: Brzóze, Stare Zakole, Zakole Wiktorowo, Budy Barcząckie, Barcząca, Gliniak, Cielechowizna, Huta Mińska, Marianka, Podrudzie, Zamienie, Maliszew, Budy Janowskie, Dziękowizna i Janów o łącznej długości około 12 km sieci grawitacyjnej.

Podmioty realizujące prace projektowe to:

  • Projektowanie i Nadzór W Budownictwie Roman Stańczyk z siedzibą w Giżycku przy ul. Koszarowej 15 oraz Zakład Obsługi Inwestycji „KOMPLEX-BUD” Marta Skarżyńska-Stańczyk z siedzibą w Giżycku przy ul. Królowej Jadwigi 18C lok. 4 – dla części B
  • WOD-KAN Sławomir Baran z siedzibą w Garwolinie przy ul. Jagodzińskiej 40 – dla części A, C, D, E.

Kwota przeznaczona na realizację projektów wynosi 525 578,00 zł brutto.

Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej Gminy Mińsk Mazowiecki. Jednocześnie przedsięwzięcia przyczyni się do ochrony i poprawy stanu środowiska.

Wyposażenie gminy w kanalizację sanitarną, zapewni poprawę gospodarki wodno-ściekowej oraz jej uporządkowanie.

Ze strony Gminy Mińsk Mazowiecki nad prawidłową realizacją inwestycji czuwa referat inwestycyjny Urzędu, tel. kontaktowy: +48 25 756 25 23, e-mail: inwestycje@minskmazowiecki.pl.

Podpisanie umów na realizację inwestycji w zakresie prac projektowych kanalizacji sanitarnej

  • Podpisanie umowy
  • Podpisanie umowy
  • Podpisanie umowy
  • Podpisanie umowy

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

  • Życzenia świąteczne są dostępne poniżej w wersji PDF
  • Życzenia w wersji PDF (PDF)

Sołectwo Marianka uzyskało III miejsce w kategorii „Doposażone Sołectwo”

Gratulacje dla Sołectwa Marianka !

14 grudnia Samorząd Województwa Mazowieckiego nagrodził projekt zrealizowany na terenie naszej gminy pn.: Budowa wiaty rowerowej przy Szkole Podstawowej w Mariance”. 
Sołectwo Marianka uzyskało III miejsce w kategorii „Doposażone Sołectwo”, otrzymując tym samym 2000 zł.

Pomysłodawcami projektu byli lokalni mieszkańcy, którzy mieli wpływ na projekt oraz lokalizację wiaty rowerowej.
Przypominamy, że wiata została usytuowana na terenie Szkoły Podstawowej w Mariance - w Mińskim Obszarze Chronionego Krajobrazu, przyczyniając się do zmniejszenia emisji spalin.

Konkretny wpływ inwestycji na mieszkańców:

  1. Dzieci i młodzież chętniej przyjeżdżają do szkoły rowerami, hulajnogami, co wpływa na ich zdrowie fizyczne i psychiczne.
  2. Ruch samochodów w godzinach porannych i popołudniowych się zmniejszył, co wpływa na bezpieczeństwo dzieci
  3. Zwiększyła się codzienna aktywność fizyczną i przebywanie na świeżym powietrzu oraz kształtowanie postaw ekologicznych i dbałości o jakość powietrza.
  4. Inwestycja przyczynia się do dbałości o postawy ekologiczne i jakość powietrza.
  5. Na terenie szkoły znajduje się: boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci oraz siłownia plenerowa, co sprzyja międzypokoleniowej integracji społecznej.

Wstąpienie Marszałka Województwa Mazowieckiego: Zobacz film
Informacja prasowa: Przeczytaj

Wiata Rowerowa

Wiata Rowerowa

Bezpłatna mammografia dla Pań w wieku 50-69 lat już w styczniu 2021 r.

LUX MED zaprasza na pierwsze w 2021 roku bezpłatne badania mammograficzne. W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia zcLUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

Halinów – 18 stycznia 2021 w godzinach od 11.00 do 14.00 przy Aptece, ul. Jana Pawła II 24
Mińsk Mazowiecki – 18 stycznia 2021 w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Miejskim Domu Kultury, ul. Warszawska 173

Styczeń 2021 roku jest miesiącem, w którym po raz pierwszy z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1971. Zachęcamy uprawnione Panie, aby nie zwlekały z decyzją o realizacji badań. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu.  Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji. 

* Informacja została opublikowana na prośbę LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia, ul.Nocznickiego 8a,  81-454 Gdynia

  • Informacja o badaniu w Mińsku Mazowieckim - plik PDF (PDF)
  • Informacja o badaniu w Halinowie - plik PDF (PDF)

Niewiele czasu zostało na złożenie wniosków o przyznane wsparcie na małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny

Jeszcze do 24 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznane pomocy na wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój. Ten nabór pierwotnie miał się zakończyć 24 listopada br., ale Prezes ARiMR Halina Szymańska podjęła decyzję o wydłużeniu terminu naboru o miesiąc.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne Agencji. Można je składać osobiście lub rejestrowaną przesyłką pocztową. Ponieważ 24 grudnia 2020 r. placówki ARiMR (biura powiatowe; oddziały regionalne, centrala) są nieczynne, zainteresowani złożeniem tego dnia wniosku o przyznanie pomocy, mogą to zrobić za pośrednictwem przesyłki rejestrowanej nadanej w oddziale Poczty Polskiej.

Oferta pomocy, finansowana z budżetu PROW 2014-2020, skierowana jest do dwóch grup beneficjentów.

Pierwszą stanowią rolnicy, domownicy bądź małżonkowie rolników, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Rejestracja działalności musi nastąpić przed złożeniem wniosku o płatność. Ta grupa wnioskodawców może ubiegać się o wsparcie do 500 tys. złotych.

Druga grupa obejmuje rolników lub ich małżonków prowadzących lub podejmujących prowadzenie działalności przetwórczej i sprzedaży produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD). W tym przypadku nie jest wymagane prowadzenie działalności gospodarczej, a maksymalna kwota dofinansowania wynosi 100 tys. złotych.

Pomoc na „małe przetwórstwo i RHD” przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji służących: przetwórstwu m.in. mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż czy ziemniaków, przetwarzaniu produktów rolnych na cele energetyczne czy zamrażaniu lub przechowywaniu produktów rolnych.

Katalog inwestycji, na które można otrzymać wsparcie, obejmuje m.in. budowę, rozbudowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności przetwórczej; zakup oraz instalację maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania, aparatury pomiarowej i kontrolnej; inwestycje związane z dostosowaniem pomieszczeń pomocniczych służących przygotowaniu posiłków (np. kuchni) i pomieszczeń gospodarczych służących do przechowywania produktów żywnościowych oraz zakup maszyn czy urządzeń służących ochronie środowiska.

Przypominamy, że trwają jeszcze nabory wniosków o przyznanie pomocy
z PROW 2014 - 2020:

  • na inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 - do 30 grudnia 2020 r.
  • na modernizację gospodarstw rolnych – w obszarze nawadniania w gospodarstwie - do 28 stycznia 2021 r.
  • na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej - do 31 grudnia 2020 r.
  • na pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich (nie ASF) - do 31 grudnia 2020 r.
  • na wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej - nabór do 13 stycznia 2021 r.

A od 29 grudnia 2020 do 26 lutego 2021 r. będzie można składać wnioski o przyznanie wsparcia na inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych.

* Informacja została opublikowana na prośbę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwaw Warszawie

Dyktando zimowe! Weź udział w konkursie i wygraj nagrody

Czym można zająć się w domowym zaciszu w czasie nadchodzących ferii? Proponujemy udowodnić znajomość ortografii i oddać się rywalizacji o nagrody rzeczowe! Do ciekawej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zachęca serwis edukacyjny Dyktanda.pl.

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest zaoferowanie uczniom, a także dorosłym, rozrywki idącej w parze z utrwalaniem zdobytej w szkole wiedzy na temat ortografii. Do tego dołączono szczyptę zdrowej rywalizacji o liczne nagrody. 

Konkurs rozpocznie się równocześnie ze startem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą stopniowo pojawiać się następne dyktanda konkursowe. Łącznie przewidziano ich sto! Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych użytkownik serwisu będzie otrzymywał punkty. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi oraz czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda - im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wskaże laureatów. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż 20 uczestników! Osoby, które uplasują się na podium otrzymają zestawy LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Z kolei uczestnicy, którzy znajdą się na miejscach 7-20, otrzymają książki od sponsorów. Organizator zadbał o to, aby żaden z uczestników nie został bez nagrody. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma miesięczny dostęp próbny do portalu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu wskazanego tekstu według zasad ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Duże zainteresowanie serwisem jednoznacznie wskazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie sięgają po niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i licealiści, a także dorośli.

Konkurs odbywa się w całości przez internet, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zapraszamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu Kliknij Tutaj

Koniec roku - koniec trzech naborów PROW

Warto się pospieszyć. Z końcem bieżącego roku upływają terminy naborów wniosków o wsparcie w trzech działaniach realizowanych z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Chodzi o:

  • "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000" - koniec naboru 30 grudnia,
  • "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej" - nabór trwa do 31 grudnia,
  • "Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich" - wnioski można składać do 31 grudnia 2020 r.

Wnioski o wsparcie "Inwestycji w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000" mogą składać rolnicy, w których gospodarstwach łączna powierzchnia trwałych użytków zielonych i pastwisk trwałych położonych na obszarze Natura 2000 wynosi co najmniej 1 ha. Pomoc ma ułatwić prowadzenie działalności rolniczej w zgodzie z podwyższonymi standardami środowiskowymi obowiązującymi na tych cennych przyrodniczo terenach. Refundacji podlega 50 proc. kosztów poniesionych na realizację inwestycji (w przypadku młodego rolnika - 60 proc.). Wysokość wsparcia zależy od rodzaju realizowanej inwestycji. W przypadku budowy lub modernizacji budynków inwentarskich lub adaptacji innych budynków na budynki inwentarskie można otrzymać maksymalnie 500 tys. zł. Natomiast w przypadku realizacji pozostałych inwestycji, np. zakupu maszyn do utrzymania trwałych użytków zielonych, urządzeń do pojenia zwierząt czy przechowywania pasz można ubiegać się o wsparcie do 200 tys. zł. Wniosek o przyznanie pomocy składa się osobiście lub za pośrednictwem osoby upoważnionej we właściwym oddziale regionalnym lub biurze powiatowym ARiMR. Można to zrobić także drogą elektroniczną (za pośrednictwem platformy ePUAP) oraz przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej.

O pomoc na odtwarzanie potencjału produkcji rolnej mogą ubiegać się rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń. Dotyczy to więc właścicieli gospodarstw, których dotknęły: powódź, deszcz nawalny, susza, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, obsunięcie się ziemi, lawina, grad, huragan, uderzenie pioruna. Pomoc finansową mogą uzyskać rolnicy, którzy ponieśli straty w roku, w którym jest składany wniosek o przyznanie pomocy lub w co najmniej jednym z dwóch lat poprzednich. Wysokość strat w uprawach rolnych, zwierzętach gospodarskich czy rybach uprawniająca do starania się o pomoc musi wynieść co najmniej 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej. Szacowaniem strat zajmują się komisje powołana przez wojewodę. Natomiast w przypadku poniesienia strat w związku z afrykańskim pomorem świń o pomoc mogą ubiegać się rolnicy, którym powiatowy lekarz weterynarii nakazał zabicie świń lub zniszczenie ich zwłok w celu zwalczania ASF, a w dniu wydania tej decyzji świnie te stanowiły co najmniej 30 proc. trzody chlewnej będących w posiadaniu rolnika. Maksymalna kwota wsparcia, jaką może otrzymać rolnik w całym okresie realizacji PROW 2014-2020, wynosi do 300 tys. zł, z tym że nie może przekroczyć ona poziomu 80 proc. kosztów kwalifikowanych. Wniosek o taką pomoc należy złożyć w oddziale regionalnym ARiMR (lub za pośrednictwem właściwego biura powiatowego) osobiście lub przez upoważnioną osobę, drogą elektroniczną lub przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Z kolei o pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich może ubiegać się rolnik, małżonek rolnika lub domownik, który m.in. podlega ubezpieczeniu w KRUS w pełnym zakresie nieprzerwanie co najmniej od 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.
O dofinansowanie mogą starać się osoby, które chciałyby rozpocząć prowadzenie działalności pozarolniczej po raz pierwszy, jak również osoby, które przez 24 miesiące poprzedzające złożenie wniosku miały zawieszoną lub zakończoną działalność gospodarczą oraz te, które swój biznes na wsi już prowadzą i chcą go rozszerzyć o nowy rodzaj działalności. Pełna lista rodzajów działalności objętych wsparciem, tzw. kodów PKD, obejmuje ponad 400 pozycji. Wysokość premii uzależniona jest od liczby miejsc pracy, które rolnik planuje utworzyć w swojej firmie, i wynosi: w przypadku jednego miejsca pracy – 150 tys. zł. Przy dwóch premia wzrasta do 200 tys. zł, a przy trzech i więcej - do 250 tys. zł.  Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej jest wypłacana w dwóch ratach. Pierwszą (80 proc.) rolnik otrzyma, gdy spełni warunki określone w wydanej decyzji o przyznaniu pomocy, a będzie miał na to 9 miesięcy liczonych od dnia doręczenia takiej decyzji. Pozostałe 20 proc. wpłynie na jego konto po realizacji biznesplanu, nie później jednak niż do upływu 2 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy. Co ważne, 70 proc. kwoty premii musi być wydane na inwestycje w środki trwałe, czyli np. zakup nowych maszyn i urządzeń, środków transportu czy wyposażenia. Pozostałe 30 proc. można przeznaczyć na wydatki bieżące związane z prowadzeniem działalności. W ramach tej operacji wnioski o pomoc złożyło do tej pory prawie 3100 rolników. Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać osobiście, drogą elektroniczną lub rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Jednocześnie informujemy, że 24 grudnia placówki ARiMR są nieczynne.

Więcej informacji na stronie www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii tel. +48 800 380 084 oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych Agencji.

* Informacja została zamieszczona na prośbę ARMiR w Warszawie

Wnioski na małe przetwórstwo i RHD do czwartku, a osobiście tylko do środy

24 grudnia tego roku będzie ostatnim dniem na złożenie wniosku o wsparcie finansowe przez tych rolników, którzy chcą rozwijać małe przetwórstwo lub rolniczy handel detaliczny. Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać osobiście, za pośrednictwem upoważnionej osoby lub przesyłką pocztową. Ponieważ w Wigilię placówki Agencji będą nieczynne, w tym dniu przekazać wniosek do oddziału regionalnego Agencji będzie można jedynie przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Ta oferta wsparcia, finansowana z budżetu PROW 2014-2020, skierowana jest do dwóch grup beneficjentów.

Pierwszą stanowią rolnicy, domownicy bądź małżonkowie rolników, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Rejestracja działalności musi nastąpić przed złożeniem wniosku o płatność. Ta grupa wnioskodawców może ubiegać się o wsparcie do 500 tys. zł.

Druga grupa obejmuje rolników lub ich małżonków prowadzących lub podejmujących prowadzenie działalności przetwórczej i sprzedaży produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD). W tym przypadku nie jest wymagane prowadzenie działalności gospodarczej, a maksymalna kwota dofinansowania wynosi 100 tys. zł.

Pomoc na małe przetwórstwo i RHD przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji służących: przetwórstwu m.in. mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż czy ziemniaków, przetwarzaniu produktów rolnych na cele energetyczne czy zamrażaniu lub przechowywaniu produktów rolnych.

Więcej informacji: www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii tel. +48 800 380 084 oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych Agencji.

*Informacja została opublikowana na prośbę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie

Kanalizacja sanitarna Nowe Osiny i Osiny część południowa

Gmina Mińsk Mazowiecki uprzejmie informuje, iż prace związane z budową kanalizacji sanitarnej w miejscowości Nowe Osiny i Osiny – część południowa (II etap) – ul. Graniczna, ul. Warszawska, ul. Polna, zostały zakończone. Nieruchomości znajdujące się w rejonie objętym tym projektem od dnia uzyskania pozwolenia na użytkowanie tj. od 22 grudnia 2020 roku mogą być przyłączane do wybudowanego systemu kanalizacji sanitarnej.

Właściciele nieruchomości znajdujących się w rejonach objętych tym projektem mają obowiązek podłączyć swoje budynki do wybudowanej sieci kanalizacyjnej w terminie do 15 lipca 2021 roku.

Aby spełnić wszelkie formalności związane z wykonaniem przyłącza kanalizacyjnego i odprowadzenia ścieków należy spełnić poniższe warunki:

  1. Pobrać wyciąg z projektu budowlanego
    – Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki z siedzibą przy ul. Józefa Chełmońskiego 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki
    Pokój nr 21, tel. +48 25 756 25 23 lub e-mail: inwestycje@minskmazowiecki.pl
  2. Zgłosić do Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mińsku Mazowieckim zamiar budowy przyłącza kanalizacyjnego co najmniej na 3 dni robocze przed jego rozpoczęciem.
    Zgłoszenia wykonania robót należy dokonać w formie pisemnej.
    Druk do pobrania: Zgłoszenie rozpoczęcia robót przyłącza wodociągowego i lub kanalizacyjnego.
    Więcej informacji pod nr telefonu: +48 25 756 25 28, +48 25 756 25 27 lub e-mail: sekretariat@gzgk.pl
  3. Wykonać przyłącze kanalizacyjne przez osobę uprawnioną, zgodnie z opracowanym przez Gminę projektem technicznym.
  4. Po wykonaniu przyłącza a przed jego zasypaniem ustalić odbiór techniczny ze strony Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej.
  5. Po dokonaniu odbioru wykonanego przyłącza przez przedstawiciela GZGK Mińsk Mazowiecki, należy podpisać umowę na odprowadzenie ścieków
    – siedziba GZGK w Mińsku Mazowieckim przy ul. Józefa Chełmońskiego 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki, 
    Pokój nr 27, tel. kontaktowy: 25 756 25 28 lub +48 25 756 25 27

Kierując się ustawowym obowiązkiem podłączenia posesji do sieci kanalizacyjnej apelujemy o podjęcie stosownych działań. Mając na uwadze ochronę środowiska, informujemy iż będziemy monitorować sposób odprowadzania ścieków z poszczególnych nieruchomości oraz likwidację szamb.

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki
Antoni Janusz Piechoski

Dofinansowanie inwestycji chroniących przed ASF lub powodzią

Od 31 grudnia 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna nabór wniosków od rolników, którzy chcą zabezpieczyć swoje gospodarstwa przed afrykańskim pomorem świń (ASF). Także od tego dnia Agencja oferuje pomoc spółkom wodnym lub związkom spółek wodnych, które zamierzają zainwestować w sprzęt służący do utrzymania w dobrym stanie urządzeń melioracji wodnych wykorzystywanych do ochrony gospodarstw rolnych przed powodzią. Wnioski będzie można składać do 28 lutego 2021 r.

Wsparcie „Inwestycji zapobiegających zniszczeniu potencjału produkcji rolnej” to propozycja pomocy finansowana z budżetu PROW 2014-2020. W ramach tego działania o pomoc mogą wystąpić rolnicy, którzy zajmują się chowem lub hodowlą nie mniej niż 50 sztuk świń lub zrealizowali zobowiązania rolno-środowiskowo-klimatyczne w ramach wariantu 7.4. „Zachowanie lokalnych ras świń”, i chcą wykonać inwestycje chroniące ich gospodarstwa przed rozprzestrzenianiem się wirusa ASF. Na tego typu przedsięwzięcia mogą otrzymać maksymalnie 100 tys. zł w całym okresie realizacji PROW 2014-2020, a wysokość dofinansowania nie może przekroczyć 80% kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację takiej inwestycji. Pomoc można otrzymać na:

  • utworzenie lub zmodernizowanie niecki dezynfekcyjnej,
  • wyposażenie gospodarstwa rolnego w urządzenie do dezynfekcji,
  • wykonanie inwestycji dzięki której trzoda chlewna będzie utrzymywana w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach z osobnym wejściem, nie łączących się
    z pomieszczeniami w których znajdują się inne zwierzęta

Wsparcie może być również przyznane na wykonanie ogrodzenia chlewni. Wówczas pomoc przyznaje się w formie standardowych stawek jednostkowych w wysokości 80% kwoty stanowiącej sumę:
a) iloczynów standardowych stawek jednostkowych i, odpowiednio, długości planowanego ogrodzenia, liczby bram i liczby furtek.
b) oraz kosztów ogólnych, nieprzekraczających 10% kosztów poniesionych na realizację tej operacji.

Drugą grupą, do której kierowana jest pomoc w ramach wsparcia na „Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej”, są spółki wodne lub związki spółek wodnych, w których większość członków stanowią rolnicy posiadający grunty rolne. Pomoc udzielana jest na inwestycje w sprzęt zmechanizowany służący do utrzymania w dobrym stanie urządzeń melioracji wodnych wykorzystywanych do celów ochrony gospodarstw przed skutkami powodzi, podtopień lub deszczu nawalnego. Maksymalna wysokość wsparcia to 1 mln zł w całym okresie realizacji PROW 2014-2020. Limit dofinansowania wynosi 80 proc. kosztów kwalifikowanych zrealizowanej inwestycji. Pieniądze można wykorzystać na zakup np. koparek, ciągników, rębaków do drewna, kos spalinowych czy kosiarek samojezdnych.

Wnioski o przyznanie pomocy można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę w oddziałach regionalnych lub biurach powiatowych ARiMR, poprzez platformę ePUAP lub przesłać rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Więcej informacji na stronie www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii tel. +48 800 380 084 oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych Agencji.

* Informacje zostały opublikowane na prośbę Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa w Warszawie

Komputer dla dziecka z rodziny rolniczej - wnioski o dofinansowanie można składać tylko do 30 grudnia

Do 30 grudnia 2020 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa)
wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką.

Wysokość pomocy wynosi 1500 zł na rodzinę. Do 23 grudnia 2020 r. do ARiMR wpłynęło 14,5 tys. wniosków.

Pomoc przysługuje rodzinie, w której:

  • przynajmniej jeden rodzic lub opiekun prowadzi gospodarstwo rolne z przypisanym numerem identyfikacyjnym dotyczącym producentów rolnych;
  • jest co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;
  • dochód na jedną osobę nie przekracza 1,2 tys. zł na miesiąc.

Z dotacji może skorzystać tylko taka rodzina, która w ciągu ostatnich trzech lat nie uzyskała dofinansowania lub zwrotu kosztów zakupu podobnego sprzętu ze środków publicznych lub od organizacji pozarządowych.

Do wniosku o przyznanie pomocy należy dołączyć:

  • kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r.;
  • kopie zeznań podatkowych za 2019 r.
  • kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu sprzętu komputerowego – ale tylko
    w przypadku dokonania tego zakupu przed dniem złożenia wniosku lecz nie wcześniej niż od 10.12.2020 r.

Wsparcie można otrzymać jedynie na sprzęt komputerowy zakupiony w terminie
od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.

Rodzic lub opiekun musi dostarczyć fakturę potwierdzającą dokonanie zakup takiego sprzętu do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.

* Informacja została opublikowana na prośbę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie

Chroń wody przed azotanami pochodzenia rolniczego - złóż wniosek o dofinansowanie

ARiMR rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji mających na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych. Pomoc jest finansowana z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a wnioski można składać od 29 grudnia 2020 do 26 lutego 2021 r.

Wsparcie adresowane jest do gospodarzy prowadzących chów lub hodowlę zwierząt w rozumieniu przepisów o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich.
O pomoc nie mogą ubiegać się właściciele ferm drobiu powyżej 40 tys. stanowisk oraz trzody chlewnej powyżej 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior.

Maksymalnie na jedno gospodarstwo można otrzymać 100 tys. zł. Pomoc przyznawana jest w formie refundacji 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na inwestycję (60 proc. w przypadku młodego rolnika).

Dofinansowanie może być przyznane na inwestycje, które zapewnią dostosowanie gospodarstw do wymagań określonych w „Programie działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”. Chodzi przede wszystkim
o inwestycje dotyczące warunków przechowywania nawozów naturalnych (oraz kiszonek - w przypadku młodych rolników). Wsparcie można otrzymać m.in. na koszty budowy, przebudowy lub zakupu zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych, płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych, zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek, jak również zakupu nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych.

Wnioski o dofinansowanie wraz z wymaganymi dokumentami można składać osobiście (lub przez pełnomocnika) w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR, drogą elektroniczną, a także w formie przesyłki rejestrowanej nadanej
w placówce Poczty Polskiej.

Więcej informacji na stronie www.arimr.gov.pl i pod numerem bezpłatnej infolinii  - +48 800 38 00 84.

* Informacja została opublikowana na prośbę ARMiR w Warszawie

Agencja wypłaca pomoc covidową z PROW i „chryzantemową”

Trwają wypłaty pieniędzy dla gospodarstw rolnych szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19 oraz sprzedawców chryzantem, którzy z powodu pandemii i nakazu zamknięcia cmentarzy nie mogli sprzedać kwiatów. - Wszyscy, którzy wystąpili o taką pomoc, otrzymają pieniądze do końca bieżącego roku – podkreśla Halina Szymańska, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ponad 180 tys. rolników, których gospodarstwa szczególnie ucierpiały w wyniku pandemii,
a którzy w terminie 9 września -7 października 2020 r. złożyli w ARiMR wnioski o tzw. pomoc covidową, finansowaną z budżetu PROW na lata 2014-2020, otrzyma wsparcie w łącznej wysokości blisko 1,2 mld zł. O ten rodzaj pomocy mogli starać się rolnicy działający
w następujących sektorach produkcji: bydła mięsnego, krów typu mlecznego
i kombinowanego, świń, owiec, kóz, drobiu rzeźnego, drobiu nieśnego i upraw roślin ozdobnych w ogrzewanych szklarniach lub tunelach foliowych. Wysokość wsparcia jest uzależniona od rodzaju i skali prowadzonej produkcji rolnej. Maksymalna kwota pomocy dla rolnika nie może przekroczyć 31,43 tys. zł (równowartość 7 tys. euro). Do 22 grudnia Agencja wypłaciła pieniądze 179,7 tys. rolników, przekazując im łącznie 1,19 mld zł.

Sukcesywnie wypłacane są również rekompensaty dla tych posiadaczy chryzantem, którzy do końca listopada złożyli w Agencji pokwitowania za przekazanie kwiatów do wykorzystania lub utylizacji. O tę pomoc finansową w łącznej kwocie ok. 84,6 mln zł wystąpiło ponad 5,3 tys. producentów i sprzedawców chryzantem. Do 23 grudnia na konta bankowe 5,14 tys. wnioskodawców ARiMR przekazała 76,37 mln zł.

Więcej informacji na stronie www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii tel. 800 380 084 oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych Agencji.

28 stycznia br. o godzinie 11:00 - odbędzie się XXIV sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki.

I n f o r m u j e m y,

że XXIV sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w kadencji 2018-2023
odbędzie się w dniu 28 stycznia 2021 r. o godz. 1100.

W związku ze stanem epidemii
sesja odbędzie się w trybie zdalnym.

Proponowany porządek obrad Kliknij
Projekty uchwał Kliknij

Ogłoszenie

Na podstawie przepisów art. 24a ust. 4 i 5 ustawy z dnia 17 maja 1989 roku Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. 2020, poz.2052 z późn. zm.) oraz§ 54 ust. 6 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 roku w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz.U. 2019, poz. 393).

Starosta Miński informuje, że w pokoju nr 11A (parter) Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim przy ul. Kościuszki 3, w terminie od dnia 26 lipca do dnia 13 sierpnia 2021 roku, w godzinach od 9:00 do 15:00, zostanie wyłożony do wglądu osób fizycznych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, projekt operatu opisowo-kartograficznego, zawierający zmiany danych ewidencji gruntów i budynków Gminy Mińsk Mazowiecki, stwierdzone w wyniku przeprowadzonej okresowej weryfikacji tych danych.

Jak umówić się na wizytę?

Wizyta w Urzędzie w celu zapoznania się z w/w projektem będzie możliwa po uprzednim zapisaniu się na dany dzień i godzinę w systemie rezerwacji wizyt dostępnym na stronie internetowej www.powiatminski.pl w zakładce „załatw sprawę" lub telefonicznie pod numerem +48 25 759 87 28. Zapoznanie się z projektem będzie możliwe w wyznaczonym terminie również na naszym portalu mapowym pod adresem www.minski.e-mapa.net

Kto i jak może zgłaszać uwagi?

Każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w projekcie w/w operatu, może w okresie jego wyłożenia do wglądu zgłaszać uwagi do tych danych. Upoważniony pracownik Starostwa, przy udziale przedstawiciela wykonawcy prac geodezyjnych związanych z modernizacją ewidencji gruntów i budynków gminy Mińsk Mazowiecki, w terminie 15 dni roboczych od upływu terminu wyłożenia projektu, rozstrzyga o przyjęciu lub odrzuceniu uwag, po czym informuje zgłaszającego uwagi o sposobie ich rozpatrzenia. Po upływie tego terminu, dane objęte modernizacją, zawarte w projekcie operatu opisowo-kartograficznego stają się danymi ewidencji gruntów i budynków i podlegają ujawnieniu w bazie danych ewidencji gruntów i budynków. Informacja o tym będzie ogłoszona przez Starostę Mińskiego w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego oraz w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej tutejszego Starostwa.

Każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków ujawnione w operacie opisowo-kartograficznym, może w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego zgłaszać zarzuty do tych danych. O uwzględnieniu lub odrzuceniu zarzutów Starosta rozstrzyga w drodze decyzji. Do czasu ostatecznego zakończenia postępowania w stosunku do gruntów, budynków lub lokali, których dotyczą zarzuty, dane ujawnione w operacie opisowo-kartograficznym nie są wiążące. Zarzuty zgłaszane po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia Informacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego będą traktowane jako wnioski o zmianę danych objętych ewidencją gruntów i budynków.

  • Ogłoszenie Starosty Mińskiego z dnia 9 lipca 2021 r. (PDF)

Seniorze! Wypełnij ankietę skierowaną do osób 60+. Chcemy poznać Twoje potrzeby!

Córko, Synu, Wnuczko, Wnuczku, Przyjacielu! Pomóż w wypełnieniu ankiety 
 
Od jej wyniku zależy czy powstanie Klub Seniora i inne formy przyjemnego spędzenia czasu dla osób 60+
  • Ankiety w wersji papierowej dostaniesz u Radnego, Sołtysa, w Parafii oraz w Urzędzie Gminy (w holu);
  • Ankiety będą również dołączone do wydania lipcowego Głosu Ziemi Mińskiej, który niebawem się ukaże;
  • Możesz wypełnić Ankietę ON-LINE dostępną pod linkiem: https://bit.ly/3AEUQ37
Wypełnioną ankietę papierową możesz dostarczyć do: Radnego, Sołtysa, Parafii lub do Urzędu Gminy w Mińsku Mazowieckim.
 
Czekamy na Twoją opinię do końca wakacji — do 31 sierpnia 2021 r.
 
Informacje z plakatu odpowiadają informacji z aktualności.

Banery

Stopka

Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki
[obiekt mapy] Mapa z zaznaczonym Urzędem Gminy Mińsk Mazowiecki

Gmina Mińsk Mazowiecki
Rodzaj: gmina wiejska
Lokalizacja:
Województwo Mazowieckie,
Powiat Miński
NIP: 8222146576
REGON: 711582747

Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Ulica: Józefa Chełmońskiego 14
Kod pocztowy: 05-300

Inspektor Ochrony Danych
iod@minskmazowiecki.pl
tel: 25 756 25 38

Urząd Gminy pracuje w godzinach:
poniedziałek w godz. 8:00 - 17:00
wtorek - czwartek w godz. 8:00 - 16:00
piątek: w godz 8:00 - 15:00

Kasa Urzędu Gminy pracuje:
poniedziałek w godz. 8:00 - 15:00
wtorek - czwartek w godz. 8:00 - 14:00
piątek w godz. 8:00 - 13:00

Dane kontaktowe:
tel.: +48 25 756 25 00
fax: + 48 25 756 25 50
e-mail: gmina@minskmazowiecki.pl

ePUAP - adres ESP:
/6i99j9rde7/skrytkaESP

KONTA BANKOWE
86 9226 0005 0000 8035 2000 0010
Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim
- opłata skarbowa,
(UWAGA! Opłatę skarbową od pełnomocnictwa składanego w instytucji/jednostce położonej na terenie Miasta Mińsk Mazowiecki (np. urząd skarbowy, sąd rejonowy) należy wpłacać na rachunek Miasta Mińsk Mazowiecki)

- opłata za zezwolenie na sprzedaż alkoholu,
- opłata za zajęcie pasa drogowego,
- renta planistyczna.
Podatki oraz opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wpłacać na indywidualny rachunek bankowy podany w decyzji podatkowej lub zawiadomieniu.

  • Fundusze Europejskie, Unia Europejska oraz – logo marki...