Nawigacja

Treść Strony

Dnia 3 kwietnia 2021 roku Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Mińsku Mazowieckim (PSZOK) czynny będzie w godzinach 1000-1400.

9 Kwietnia o godzinie 10:00, z ogromnym smutkiem żegnamy Janusza Witowskiego, długoletniego Sołtysa Kolonii Karolina

 
Śp. Janusz Witowski od ponad dekady pełnił funkcję sołtysa, działając czynnie na rzecz mieszkańców swojej miejscowości i całej społeczności gminnej.
 
Składamy ogromne kondolencje i wyrazy żalu rodzinie i najbliższym
- Wójt Gminy wraz z pracownikami urzędu, Przewodniczący Rady Gminy wraz z całą Radą Gminy i wszyscy Sołtysi miejscowości gminnych.
 
„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci” – Wisława Szymborska
 
Nekrolog poniżej z warstwą tekstową
  • Informacja dotycząca ostatniego pożegnania (PDF)

Tegoroczne obchody Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego odbyły się w nietypowych warunkach !

17 par z terenu naszej gminy otrzymało medale od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenia potwierdzają, jak szczególnymm osiągnięciem jest złota rocznica ślubu. Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki, w imieniu Prezydenta RP, dokonał uroczystego wręczenia medali, przekazując ze swej strony gratulacje i kosz prezentów.  

Po raz kolejny sytuacja związana z pandemią rodziła szereg wątpliwości co do formy i przebiegu wydarzenia. Priorytetem zawsze jest bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich zaproszonych par. Dlatego też tegoroczne obchody złotych godów zostały ograniczone do indywidualnych spotkań z Wójtem Gminy. Była to okazja do osobistej rozmowy z Wójtem.

Radości i wzruszeń nie było końca!

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim zasłużonym parom i przekazujemy wyrazy uznania za piękny obraz wzajemnej miłości i szacunku.

Fot. Na zdjęciu Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki z tegorocznymi Jubilatami - Jadwigą i Zbigniewem Rokickimi

Fot: Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki z tegorocznymi Jubilatami - Jadwigą i Zbigniewem Rokickimi.

15 kwietnia br. o godzinie 11:00 - odbędzie się XXVII sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki.

I n f o r m u j e m y,

że XXVII sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w kadencji 2018-2023
odbędzie się w dniu 15 kwietnia 2021 r. o godz. 1100.

W związku ze stanem epidemii sesja odbędzie się w trybie zdalnym.

Proponowany porządek obrad Kliknij
Projekty uchwał Kliknij

Oglądaj Sesję ON-LINE na www.youtube.com

Gmina Mińsk Mazowiecki została objęta obszarem zagrożonym wścieklizną!

Odkryto kolejny przypadek wścieklizny wśród lisów. W związku z tym, w dniu 7 kwietnia 2021 r., Wojewoda Mazowiecki wydał Rozporządzenie zmieniające Rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie powiatu otwockiego, mińskiego i miasta stołecznego Warszawy.

Na mocy tego rozporządzenia Gmina Mińsk Mazowiecki  została objęta obszarem zagrożonym wścieklizną.

Na obszarze tym nakazane jest:

  1. trzymanie psów na uwięzi lub na ogrodzonym terenie zamkniętym, a kotów w zamknięciu;
  2. pozostawienie zwierząt gospodarskich w okólnikach i na zamkniętych wybiegach.

Natomiast zakazane jest:

  1. organizowania, targów, wystaw, konkursów, pokazów z udziałem psów, kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę;
  2. organizowania polowań i odłowów zwierząt łownych, za wyjątkiem odstrzałów sanitarnych dzików oraz polowań indywidualnych na dziki bez udziału psów i nagonki, na zasadach określonych przez właściwego terytorialnie powiatowego lekarza weterynarii.

W momencie znalezienia padłego zwierzęcia prosi się o kontakt telefoniczny z Inspekcją Weterynaryjną w Mińsku Mazowieckim, w celu pobrania materiału do badań w kierunku wścieklizny. Ponadto należy zatroszczyć się o terminowe szczepienia swoich psów i kotów przeciw wściekliźnie.

Prosimy mieszkańców o zachowanie wzmożonej ostrożności.

 

11 rocznica Katastrofy Smoleńskiej - Pamiętamy !

Grafika z Warstwą tekstową poniżej

  • Grafika z warstwą tekstową (PDF)

Konkurs na projekt Logo Gminy został rozstrzygnięty !

Zwycięzcą konkursu jest Pani Romana Berbecka-Chróst, która otrzymuje kartę podarunkową o wartości 1000,00 zł !!!

Prosta forma zwycięskiego projektu, zawiera jasne skojarzenia z gminą wiejską. Podstawowe kolory i formy przeistoczyły się w nowy i świeży motyw: Gwiazda nawiązuje do wschodzącego słońca, półksiężyc do ziemi. W przyszłość zmierzamy z poszanowaniem tradycji, pełni dumy z dziedzictwa przodków!

Konkurs powstał z myślą o włączeniu lokalnych sympatyków, do procesu tworzenia logo - już na etapie czerpania inspiracji. Przedstawione prace pozwoliły na wyłonienie masy skojarzeń z naszą gminą. Ukazaliście jak silny związek czujecie z kolorami herbu: żółtym i niebieskim. Zwracaliście też uwagę na atrakcyjne położenie i tereny zielone.  

Zobaczyliśmy gminę Waszymi oczami, dziękujemy !

W konkursie łącznie wzięło udział 14 osób, zgłaszając 23 projekty.

Wójt Gminy podjął decyzję o nagrodzeniu wszystkich uczestników konkursu. Podziękowaniem za udział w konkursie będzie pakiet gadżetów promocyjnych Gminy Mińsk Mazowiecki !

Zwycięska praca konkursowa

Prace zgłoszone w konkursie

  • Praca złożona w konkursie autorstwa Romany Berbeckiej-Chróst
  • Praca złożona w konkursie autorstwa Romany Berbeckiej-Chróst
  • Praca złożona w konkursie autorstwa - Aleksandra Jamróz
  • Praca złożona w konkursie autorstwa Daniela Wiśniewskiego
  • Praca złożona w konkursie Józef Jeżyński
  • Praca złożona w konkursie Józef Jeżyński
  • Praca złożona w konkursie Józef Jeżyński
  • Praca złożona w konkursie Justyna Żukowska
  • Praca w konkursie Justyna Żukowska
  • Praca złożona w konkursie Karol Olszewski
  • Praca złożona w konkursie Sandra Główka
  • Praca złożona w konkursie Weronika Kulma
  • Praca złożona w konkursie Wiktoria Kowalska
  • Praca złożona w konkursie Wiktoria Kowalska
  • Praca złożona w konkursie Łukasz Wojdyna
  • Praca złożona w konkursie Michał Dybko
  • Praca złożona w konkursie Michał Dybko
  • Praca w konkursie Michalina Cichoń
  • Praca złożona w konkursie Nicola Stosio
  • Praca złożona w konkursie Sylwia Łoboda
  • Praca złożona w konkursie Sylwia Łoboda
  • Praca złożona w konkursie Sylwia Łoboda

13 kwietnia, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Katyńskich

Wiosna 1940 roku urywają się  listy od synów, ojców i mężów... Nie przychodzi żadna informacja o zmianie miejsca pobytu czy śmierci. Pośród dźwięczącej w uszach ciszy, przepadają bez wieści. Tajemnice skrywają "katyńskie lasy". Dziś wiemy,  jak okrutnego mordu doświadczyli. Zostali wskazani winni, a rodziny doczekały się prawdy o losach najbliższych.

22 tysiące polskich jeńców i więźniów wojennych zostało zamordowanych strzałem w tył głowy i pogrzebanych w zbiorowych mogiłach.  Byli to m. in. Oficerowie, Podoficerowie i Szeregowi  Wojska Polskiego,  którzy zostali rozbrojeni i pojmani na terenach Rzeczpospolitej Polskiej po 17 września 1939 r. przez Armię Czerwoną.  Na ich „grobach” zasadzono drzewa, aby pamięć nigdy nie wyszła na światło dzienne.

W tym roku mija 81. rocznica bestialskiej zbrodni, kiedy został zamordowany kwiat narodu.

13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Zbrodnia komunistyczna popełniona w 1940 roku przez NKWD na Oficerach, Podoficerach i Szeregowych Wojska Polskiego

15 Kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kombatanta

Międzynarodowy Dzień Kombatanta, jest chwilą, w której każdy z nas może poddać refleksji poczucie wolności, godności i praw człowieka. Jak również to, jak wielka jest siła człowieka aby te wartości odzyskać, wyrwać z gardła oprawcy. Pomimo groźby śmierci, upomnieć się o wzajemne poszanowanie.
 
Z tej okazji, Dziękujemy wszystkim Kombatantom, za oddanie w każdym działaniu, zmierzającym do wolności przyszłych pokoleń.
Tacy ludzie jak Wy, są dla nas wzorem w dążeniu do lepszego jutra i ogólnie pojętego rozwoju.
 
Kombatantów wojennych jest wśród nas coraz mniej.
 
W ostatnich dniach odszedł członek Powiatowej Rady Kombatantów w Mińsku Mazowieckim - Tadeusz Włodarczyk. Dziś – 15 kwietnia, odbyło się ostatnie pożegnanie. Zapisał się w naszej historii ale też pamięci. Pokój Jego duszy [*]
 
Życzymy Tym, którzy wciąż są wśród nas, dużo zdrowia i spokoju. Żeby każdy dzień był dla Państwa łaskawy, przeżyty w szczęściu i rodzinnym, bliskim i życzliwym gronie.

Przypominamy, że popiół z palenisk domowych odbierany jest tylko w okresie od września do kwietnia

Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Nr XVI.153.2020 Rady z dnia 30 kwietnia 2020 roku w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Mińsk Mazowiecki i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi popiół z palenisk domowych odbierany jest tylko w okresie od września do kwietnia.

Projekt kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Stare Zakole, Zakole Wiktorowo, Budy Barcząckie i Barcząca gm. Mińsk Mazowiecki

W związku z rozpoczęciem prac projektowych dla planowanej inwestycji budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Stare Zakole, Zakole Wiktorowo, Budy Barcząckie i Barcząca, uprzejmie informujemy mieszkańców miejscowości objętych projektem, iż trwa etap uzgodnień oraz weryfikacji przebiegu kanalizacji sanitarnej.

PROJEKTOWANIE ODBYWA SIĘ W PONIŻSZYCH ETAPACH PROJEKTOWYCH:

Etap I:        Wstępna faza projektowa, polegająca na wizjach lokalnych w terenie, przeprowadzanych przez Projektantów, mająca na celu ustalenie wstępnej koncepcji przebiegu sieci kanalizacyjnej. Wizje w terenie zostaną przeprowadzone osobiście przez Projektantów, najbliższa w dniach 16 – 18 kwietnia 2021 roku.

Etap II:       Uzgodnienie projektowanej trasy z właścicielami nieruchomości w formie oświadczeń ze wskazaniem miejsca zaprojektowania przyłącza kanalizacyjnego oraz w przypadku lokalizacji sieci kanalizacyjnej umowy użyczenia nieruchomości.

Uzgodnień należy dokonywać z Biurem Projektowym PROJEKTOWANIE I NADZÓR W BUDOWNICTWIE Roman Stańczyk z siedzibą w Giżycku przy ul. Koszarowej 15.

Osoba do kontaktu: Pan Roman Stańczyk tel. 501 230 534, e–mail: romanst@post.pl 

Proponowany przebieg kanalizacji sanitarnej został udostępniony na końcu tekstu w plikach do pobrania. 

Etap III:     Wyłożenie do publicznego wglądu uzgodnionego projektu przebiegu kanalizacji sanitarnej za pośrednictwem strony internetowej

Etap IV:     Ostateczne opracowanie projektów budowlanych wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę/zgłoszenia wydawanym przez Starostę Mińskiego. Termin opracowania kompletnej dokumentacji wraz z zatwierdzeniem ustalono, zgodnie z umową, do dnia 31 lipca 2021 roku.

W celu usprawnienia uzgodnień zwracamy się z prośbą o przygotowanie nr ewidencyjnych działek posiadanych nieruchomości. Prosimy także o przekazanie informacji o planowanym spotkaniu sąsiadom i innym zainteresowanym osobom.

OGÓLNE ZASADY PROJEKTOWANIA KANALIZACJI SANITARNEJ:

1. Zakłada się możliwość zaprojektowania kanalizacji wyłącznie do:

  • działek zabudowanych,
  • działek posiadających na dzień dokonywania uzgodnienia projektowanej trasy decyzję/zgłoszenie o pozwoleniu na budowę budynku mieszkalnego.

2. Projekt kanalizacyjny obejmuje zaprojektowanie sieci w obrębie głównych dróg oraz zejść przyłączy kanalizacyjnych do granicy nieruchomości prywatnych (bez studni na terenie posesji). Pozostały zakres przyłącza do wykonania leży po stronie mieszkańców.

3. Dla działek posiadających prawo zabudowy zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, ale aktualnie niezabudowanych i nie posiadających pozwolenia na budowę zakłada się możliwość usytuowania studzienki na sieci (w przypadku, gdy w drodze projektowana jest kanalizacja grawitacyjna) celem przyszłościowego włączenia.

 4. Projekt nie uwzględnia przyłączy do dziełek niezbudowanych, nieużytków czy lasów.

Pliki do pobrania:

19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje z tej okazji akcję społeczno-edukacyjną pn.: "Żonkile".
 
Jak czytamy na stronie Miasta Stołecznego Warszawy: "Do akcji Żonkile mogą dołączyć wszyscy, z każdego miejsca na świecie, przypinając wirtualny żonkil, oglądając wideo-spacer, słuchając debaty czy koncertu."
 
 
Marek Edelman, jeden z ocalałych w powstaniu, ostatni dowódca ŻOB, składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Teraz żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. Organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN akcja ma na celu rozpowszechnianie tego symbolu oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania.

Bezpłatne szczepienia dziewczynek urodzonych w 2008 r. przeciwko zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego HPV

Szanowni Rodzice i Opiekunowie !

W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie programem w poprzednich latach Gmina Mińsk Mazowiecki w kolejnym już roku dołączyła do grupy samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę antynowotworową w Polsce, poprzez sfinansowanie szczepień dla dziewczynek przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), który odpowiedzialny jest za powstanie raka szyjki macicy, raka sromu, raka pochwy u kobiet, raka odbytnicy oraz brodawek płciowych u obu płci.

W ramach realizacji Programu Zdrowotnego pn.: „Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Gminie Mińsk Mazowiecki na lata 2021-2023” w roku 2021 rozpoczynamy szczepienia ochronne przeciwko HPV u dziewcząt z rocznika 2008, zamieszkałych w Gminie Mińsk Mazowiecki i uczęszczających do gminnych szkół. Decyzję o realizacji programu podjęto na podstawie rekomendacji specjalistów, światowych i polskich towarzystw medycznych, w tym Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

Koszt szczepień w całości zostanie pokryty z budżetu Gminy Mińsk Mazowiecki.

Realizatorem programu wyłonionym w drodze konkursu jest:
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim ul. Szpitalna 37, 05-300 Mińsk Mazowiecki.
Udział córki w programie wymaga pisemnej zgody rodzica/opiekuna prawnego.
Szczepienie poprzedzone będzie konsultacją medyczną lekarza.

Formularze zgody prosimy przesyłać na adres e-mail: metorg@spzozmm.pl od dnia 19.04.2021 r. do dnia 09.05.2021 r. Oryginał formularza zgody należy złożyć w Punkcie szczepień w Przychodni Lekarskiej ul. Kościuszki 9, 05-300 Mińsk Mazowiecki;  w dniu szczepienia.

Wirus HPV odpowiada za zmiany przednowotworowe i nowotworowe na błonach śluzowych narządów płciowych i innych okolic ciała. W skali całego świata rak szyjki macicy jest drugim, co do częstości rakiem, który dotyka kobiety. W Polsce nowotwór odbytu zajmuje siódme miejsce wśród kobiet i szóste wśród mężczyzn pod względem liczby zachorowań na nowotwory złośliwe. Wirus HPV jest również odpowiedzialny za zmiany przednowotworowe i nowotworowe pochwy oraz sromu, jak również brodawki zewnętrznych narządów płciowych (tzw. kłykciny kończyste). Zakażeniu wirusem można zapobiegać wykonując szczepienia ochronne. Istotne jest, by szczepienia zostały wykonane jak najwcześniej, najlepiej przed inicjacją seksualną. Bezpieczeństwo i skuteczność stosowanej szczepionki były poddane ocenie podczas wieloletnich badań klinicznych. Szczepionka nie zawiera żywego materiału biologicznego, więc nie może sama doprowadzić do zakażenia. Szczepionka pomaga układowi odpornościowemu rozpoznać i zniszczyć wirus, zanim dojdzie do pełnej infekcji oraz prowadzi do powstania pamięci immunologicznej zapobiegając rozwojowi objawów po zakażeniu

Pełen cykl szczepień obejmuje domięśniowe (w ramię) podanie 2 dawek szczepionki (w schemacie 0, 6 - 12 miesięcy). Przed szczepieniem dziecko badane jest przez lekarza pediatrę lub lekarza rodzinnego w placówce Realizatora.

Więcej informacji (linki do stron) o tematyce HPV:
https://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/hpv/
https://zaszczepsiewiedza.pl/aktualnosci/szczepienie-przeciw-hpv,44
http://zaszczepsiewiedza.pl/aktualnosci/szczepienie-przeciwko-wirusowi-hpv/
https://www.youtube.com/watch?v=NYbzVR7cbdk&feature=youtu.be

Wójt Gminy i Przewodnicząca Komisji Konkursowej, nagrodzili laureatkę konkursu na projekt Logo Gminy Mińsk Mazowiecki.

Pani Romana Berbecka-Chróst otrzymała bon podarunkowy o wartości 1000,00 zł oraz publikację pn.: „Innowacje Mazowieckie” wydaną z okazji jubileuszy: 30 lat Samorządności, 20 lat Województwa.

Przypominamy, że z tej samej okazji Wójt Gminy ogłosił konkurs, który ma upamiętnić utworzenie samorządu i pozwolić gminie na pozytywne odświeżenie wizerunku.

Mamy nadzieję, że nagrody będą miłym wspomnieniem z udziału w konkursie i przyniosą zasłużoną dumę z wkładu jaki wniosła Pani Romana.

Nagrodzony projekt posłuży za inspirację do opracowania Logo Gminy Mińsk Mazowiecki. Zawiera w sobie elementy pagórka, nad którym wschodzące słońce wzbudza pozytywne skojarzenia z porankiem, początkiem nowego słonecznego dnia.

Herbowe elementy w nowej odsłonie obrazują gminę z przyszłością !

Wręczenie nagród laureatce konkursu na projekt Logo, który stanie się inspiracją do stworzenia identyfikacji wizualnej gminy.

Wręczenie nagród laureatce konkursu na projekt Logo, który stanie się inspiracją do stworzenia identyfikacji wizualnej gminy.

Wręczenie nagród laureatce konkursu na projekt Logo, który stanie się inspiracją do stworzenia identyfikacji wizualnej gminy.

Zwycięski projekt konkursowy

Grypa ptaków (HPAI) coraz bardziej rozprzestrzenia się na terenie województwa mazowieckiego

Obecnie, na terenie województwa, potwierdzono 69 ognisk. 

Należy zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby, poprzez stosowanie następujących środków ostrożności:

Hodowcy powinni:

  • unikać miejsc bytowania dzikiego ptactwa, 
  • myć ręce po każdorazowym zetknięciu z ptactwem, zarówno dzikim, jak i drobiem utrzymywanym w stadach przydomowych,
  • myć dokładnie, z użyciem detergentu, wszystkie przedmioty, które miały kontakt z surowym mięsem drobiowym, 
  • przy obsłudze drobiu, w gospodarstwie zakładać odzież i obuwie, przeznaczone wyłącznie do obsługi drobiu i zmieniać je po wyjściu z kurnika, 
  • stosować maty dezynfekcyjne przy wejściu do budynku, w którym trzymany jest drób,
  • zabezpieczyć paszę przed dostępem dzikich zwierząt. 

Hodowcy nie powinni:

  • dotykać, bez odpowiedniego zabezpieczenia, martwego dzikiego ptactwa lub ptaków sprawiających wrażenie chorych, 
  • karmić drobiu na zewnątrz budynku, w których drób jest utrzymywany, 
  • poić drobiu oraz ptaków, utrzymywanych przez człowieka, wodą ze zbiorników, do których mają dostęp dzikie ptaki. 

Informujemy, że wirus, który występuje na terenie województwa mazowieckiego, jest wysoce zjadliwy dla drobiu ale niepatogenny dla ludzi. 

Każde podejrzenie wystąpienia choroby zakaźnej u drobiu, należy zgłaszać.

Istnieje możliwość zgłoszeń do odpowiednich instytucji:

  • Lekarza Weterynarii Praktyki Prywatnej, 
  • Powiatowego Lekarza Weterynarii: Informacje związane z grypą ptaków można także uzyskać w GIW pod numerami telefonów: +48 22 623 10 65, +48 22 623 27 80, +48 22 623 13 56 lub wysyłając pytanie na adres: aipytania@wetgiw.gov.pl.;
  • Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki pod nr: +48 25 756 25 40 (numer jest dostępny od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu)

Gmina Mińsk Mazowiecki wykonuje skok cyfrowy w zakresie obsługi administracyjnej mieszkańców w obszarze usług wodociągowych i kanalizacyjnych

W dniu 23.04.2021 Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki zawarł umowę z wykonawcą firmą NetProces Sp. z o. o.  na realizację przedmiotowego przedsięwzięcia o wartości 2 152 003,51 zł.

W ramach projektu Gmina Mińsk Mazowiecki wdroży szereg e-usług w zakresie gospodarki wodno-ściekowej. Mieszkańcy otrzymają możliwość realizacji wielu spraw zdalnie między innymi w zakresie e-faktur, e-płatności, zdalnych odczytów, historii płatności czy też e-rejestracji zgłoszeń.

Czas wykonania zadania dla Wykonawcy to 12 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Realizacja projektu będzie stanowiła skok cyfrowy w zakresie obsługi administracyjnej obsługi mieszkańców w obszarze usług wodociągowych i kanalizacyjnych, co w kontekście zagrożeń epidemicznych jest wyjątkowo istotne.

Projekt „Gmina Mińsk Mazowiecki 4.0 nowoczesne i elektroniczne usługi dla mieszkańców” jest współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, działanie 2.1 - E-usługi dla Mazowsza w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Porozumienie Gminy Mińsk Mazowiecki z Gminą Jakubów, zagwarantuje zwiększoną ilość wody w trzech miejscowościach gminy

W dniu 26 kwietnia 2021 r. w Urzędzie Gminy Jakubów, Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki podpisał porozumienie z Panią Wójt Hanną Wocial, na mocy którego nastąpi przebudowa i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w Mistowie.

SUW w Mistowie od lat zapewnia wodę mieszkańcom trzech miejscowości gminnych – Niedziałki Drugiej, Starej Niedziałki i Karoliny oraz Gminy Jakubów.

W ostatnich latach występuje rozwój wskazanych wyżej miejscowości naszej gminy, przekładając się na wzrost liczby zabudowań i mieszkańców, co wpływa również na zwiększenie zapotrzebowania na wodę. Dzięki wprowadzeniu nowej technologii oraz podniesieniu wydajności stacji, zostanie zwiększona ilość dostarczanej wody o dobrej jakości.

Po wykonaniu wszystkich elementów planowanej inwestycji, zostanie zminimalizowany problem przerw w dostawie wody, szczególnie zauważalnych w okresie jej zwiększonego poboru, czyli sezonie letnim.

Szacowany koszt całej inwestycji to 4 267 111,05 zł.

Wkład Gminy Mińsk Mazowiecki to 31% całości przewidywanych kosztów, tj. 1 322 804,43 zł, który zagwarantuje mieszkańcom 31% udział w poborze wody. Gmina Jakubów poniesie pozostałe koszty, czyli 69 %, co daje kwotę 2 944 306,62 zł.

W wyniku postępowania przeprowadzanego przez Gminę Jakubów, został wyłoniony wykonawca inwestycji – Firma SAN-SYSTEM Sp. z o.o.

Przewidywany termin zakończenia przedsięwzięcia to 15 listopad 2021 r.

W związku z wyżej opisaną inwestycją, eksploatator SUW w Mistowie informuje, że w okresie jej realizacji, mieszkańcy mogą zauważyć chwilowe pogorszenie jakości dostarczanej wody, które ustąpi wraz z końcowym wdrożeniem nowej technologii.

Dzień Flagi: Marszałek Województwa Mazowieckiego, przekazał samorządowi gminy Flagi Mazowsza.

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Flagi. Z tej okazji Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Adam Struzik, przekazał naszemu samorządowi najważniejszy symbol regionu - flagi Mazowsza.

Obecny wygląd flagi został zatwierdzony przez Komisję Heraldyczną w 2006 r.. Wizerunek orła białego, ze złotymi szponami, umieszczony na lewej stronie czerwonej tkaniny, jest nawiązaniem do herbu książąt mazowieckich z dynastii Piastów, którego dzieje sięgają do XIII w. Projekt został wykonany przez warszawskiego grafika – Andrzeja Heidricha.

Flaga, jako symbol narodowy, jest umieszczana z należytą czcią i szacunkiem, przy lub na budynkach siedzib organów samorządu wojewódzkiego oraz wojewódzkich samorządowych jednostkach organizacyjnych.

Z okazji obchodów Dnia Flagi, podkreślając doniosły charakter symbolu regionalnego, zostanie ona również umieszczona w licznych miejscach na terenie naszej gminy. Zadanie to zostało powierzone oddanym samorządowcom – naszym Radnym.

Natomiast już dziś, możemy podziwiać dwie z nich, dumnie powiewające, przy wejściu do siedziby Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki. 

Tym pięknym gestem podkreślamy  dumę z przynależności do wielowiekowej historii i tradycji regionu.

Zachęcamy, aby 2 maja, każdy z Nas umieścił, w reprezentacyjnym punkcie swojej posesji , Flagę Rzeczypospolitej Polskiej  oraz Flagę Mazowsza, podkreślając i szczerząc lokalny i krajowy patriotyzm.

Flaga w opakowaniu, które przekazał Marszałek Województwa Mazowieckiego

Flaga Województwa Mazowieckiego, umieszczona przy wejściu do siedziby urzędu gminy Mińsk Mazowiecki

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja!

Niech się święci 3 maja!
 
3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni uchwalił Konstytucję Rzeczpospolitej, zapisując ją na kartach historii, jako pierwszą w Europie i drugą na świecie. Rok po jej uchwaleniu, 3 maja 1972 r. kobiety włożyły białe suknie przepasane czerwoną wstęgą, panowie zaś nałożyli biało-czerwone szarfy - manifestując symbol Królestwa Polskiego – białego orła na czerwonej tarczy herbowej. W okresie rozbiorów obchody rocznicowe były zakazane. Ponownie wznowione dopiero w 1919 r., kiedy to nasz kraj wrócił na mapę świata i przez chwilę cieszyliśmy się wolnością. Jednak wraz z wybuchem 2 wojny światowej i wejście okupanta na polską ziemię, nie mogliśmy świętować dnia, tak silnie mówiącego o naszej suwerenności, wolności i tożsamości narodowej.
 
Burzliwe losy sprawiły, że dopiero po zmianach ustrojowych w 1990 r., ponownie możemy być dumni ze szczytnych kart historii naszego kraju.

4 Maja - Dzień Strażaka. Życzymy Druhom wszelkiej pomyślności i dziękujemy za codzienną służbę.

Życzymy również zdrowia dla Was i Waszych rodzin, bezpieczeństwa podczas wykonywanych obowiązków oraz spełnienia wszelkich planów i zamierzeń. Niech oddanie, trud i poświęcenie zaowocują pełnią satysfakcji i społecznego szacunku.  

Jednocześnie, przyjmijcie zasłużone podziękowania, za codzienną walkę o życie i zdrowie drugiego człowieka. Praca jaką wykonujecie jest niezwykle ważna i wymaga ogromnych pokładów sił. Odwagi i chęci niesienia pomocy tym, którzy tego potrzebują. 

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek - Dziękujemy!

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii
Na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz.U. poz. 1737|

Ogłaszam, że w dniach od 14 do 31 maia 2021 r. planowane jest przeprowadzenie akcji szczepienia doustnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie,
w następujących powiatach województwa mazowieckiego: powiat białobrzeski, powiat garwoliński, powiat grójecki, powiat kozienicki, powiat miński, powiat nowodworski, powiat legionowski, powiat otwocki, powiat piaseczyński, powiat pruszkowski, powiat grodziski, powiat pułtuski, m. st. Warszawa, powiat wołomiński, powiat warszawski zachodni, powiat wyszkowski.

Co powinieneś wiedzieć:

  • Szczepionka będzie zrzucana z samolotów w ilości 30 dawek na l km2 na całym obszarze objętym szczepieniami.
  • Zrzuty obejmują komplelay leśne, pola i łąki z pominięciem akwenów wodnych i terenów zabudowanych.
  • Dawkę szczepionki stanowi pakiet w postaci krążka, koloru zielono-brązowego o intensywnym zapachu rybnym.
  • Dotknięcie szczepionki przez człowieka spowoduje, że nie zostanie ona podjęta przez lisa.
  • Szczepionka wykazuje działanie uodparniające tylko u lisów.
  • Każdy kontakt człowieka ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić do lekarza medycyny.
  • Każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić do lekarza weterynarii.
  • Zgodnie z zaleceniem producenta szczepionki w okresie 14 dni od jej wyłożenia należy ograniczyc zbiorowe polowania.
  • Po wyłożeniu szczepionki przez 14 dni psy należy prowadzić na smyczy a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach.

*Termin akcji może ulec przesunięciu w plzypadlrrr vrystąpienia zĘch warunków atmosferycznych lub z przyczyn niezależnydr.

  • Komunikat z warstwą tekstową (PDF)

86 rocznica śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego - Obywatela Honorowego Gminy Mińsk

12 maja 1935 roku cała Polska pożegnała wyjątkową postać, bezpośrednio połączoną, ze zdobytą po 123 latach, niepodległością.

Polityka, męża stanu, Naczelnika Państwa, naczelnego wodza i Marszałka Polski.

Należy podkreślić, że zasługi, w odzyskaniu niepodległości m.in. organy samorządu terytorialnego poprzez nadanie mu tytułów honorowych.Niech zatem przemówią dokumenty archiwalne, tj. akta gminy Mińsk Mazowieckie: w protokole obrad Rady Gminnej w dniu 27 listopada 1928 r. odnotowano następującą informację:

„W związku z uroczystością obchodu uroczystości 10-ciolecia wskrzeszenia państwa polskiego Rada Gminna postanowiła wyrazić hołd Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Ignacemu Mościckiemu i Marszałkowi Państwa Józefowi Piłsudskiemu. Nadto uchwalono prosić Pana Marszałka o łaskawe przyjęcie obywatelstwa honorowego naszej gminy”.

Marszałek, za pośrednictwem reskryptu wojewody warszawskiego z dnia 29 marca 1929 r., skierowanego m.in. do wiadomości Rady Gminy Mińsk i miejscowej ludności, wyraził podziękowanie za nadanie Mu tytułu obywatelstwa honorowego i oświadczył o przyjęciu tej godności. W historii naszej gminy jest to jedyny (znany) taki tytuł przyznany w okresie międzywojennym. To piękny przykład budowania tożsamości patriotycznej i obywatelskiej przez wójta i gminnych radnych.Ten doniosły fakt miał miejsce w listopadzie 1928 r., gdy wójtem gminy był Andrzej Wocial z Karoliny, jego zastępca Piotr Rokicki z Karoliny, sekretarzem gminy Adolf Terpiłowski.

Marszałek Józef Piłsudski jest nie tylko patronem Szkoły Podstawowej w Zamieniu, ale też jest honorowym obywatelem gminy Mińsk Mazowiecki – o czym powinniśmy pamiętać nie tylko przy okazji ważnych rocznic historycznych.

- informacje zawarte w artykule powstały na podstawie opracowania Janusza Kuligowskiego

Pożegnanie Marszałka Józefa Piłsudskiego - opracowanie przez Instytut Pamięci Narodowej https://youtu.be/Tv-oDO3QuYg

Zmieniony czas pracy Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki w dniach 2 i 4 czerwca br.

  • 2 czerwca 2021 r. urząd pracuje od 8:00 do 15:00
  • 4 czerwca 2021 r. urząd jest nieczynny
 
Prosimy o wcześniejsze załatwienie wszystkich pilnych spraw.

Ćwiczenia Renegade - w dniach 17-21 maja 2021 r. mogą zabrzmieć sygnały alarmowe (syreny), dotyczących zagrożenia z powietrza

Sygnały i komunikaty dotyczą jedynie ćwiczeń. Prosimy o nie podejmowanie żadnych działań, w związku z ich ogłoszeniem.

Rodzaje sygnałów alarmowych i komunikatów ostrzegawczych, ogłaszanych w czasie zagrożenia, określa rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r. nr 96).

 

[KOPIA] Przerwa w dostawie wody w dniach 14-15 czerwca br. w Starej Niedziałce, Niedziałce Drugiej i niektórych ulicach w miejscowości Karolina

Informujemy, że od dnia 14.06.2021 r.  do dnia 15.06.2021 r. w godzinach 23:00 – 3:00 w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi na SUW Mistów może wystąpić przerwa w dostawie wody.

Ograniczenia dotyczą miejscowości:

  • Stara Niedziałka
  • Niedziałka Druga
  • Karolina (ul. Główna, ul. Zdrojowa, ul. Wąska, ul. Familijna, ul. Piaskowa, ul. Główna, ul. Zaciszna, ul. Pogodna)

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

[KOPIA]

  • Zawiadomienia Kierownika Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej (PDF)

20 maja br. o godzinie 12:00 - odbędzie się XXVIII sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki.

I n f o r m u j e m y,

że XXVIII sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w kadencji 2018-2023
odbędzie się w dniu 20 maja 2021 r. o godz. 1200.

W związku ze stanem epidemii sesja odbędzie się w trybie zdalnym.

Proponowany porządek obrad Kliknij
Projekty uchwał Kliknij

Oglądaj Sesję ON-LINE na www.youtube.com

Obwieszczenie Starosty Mińskiego w sprawie rozbudowy drogi powiatowej Nr 2230W

Nr AB. 6740.15.619.2020                                                                                            

Obwieszczenie 
Starosty Mińskiego
z dnia 19 maja 2021r.

Zgodnie z art. 11f ust. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (Dz.U. z 2020r. poz. 1363) zawiadamiam, że na wniosek Zarządu Powiatu Mińskiego, z dnia 02 października 2020r. (wpływ do tut. Urzędu: 05 października 2020r.) została wydana decyzja Nr 512/21 z dnia 19 maja 2021r. zezwalająca na realizację inwestycji drogowej, obejmującej:

rozbudowę drogi powiatowej nr 2230W 
realizowanej w ramach zadania p.n. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2230W Mińsk Mazowiecki – Cegłów – Mrozy”
na odcinku od km 5+398 do km 6+784

Inwestycja projektowana jest na działkach o numerach ewidencyjnych:

  • 411/5, obręb 0003 Barcząca, gmina Mińsk Mazowiecki;
  • 11/8, 11/9, 12, 14/5, 14/6, 84/3 (projektowany podział działki o nr ewid. 84/1), 84/2, 85/3, 85/4, 85/7 (projektowany podział działki o nr ewid. 85/5), 88/3 (projektowany podział działki o nr ewid. 88/1), 88/5 (projektowany podział działki o nr ewid. 88/2), 371/2, 372/1, 376/1 (projektowany podział działki o nr ewid. 376), 382/1 (projektowany podział działki o nr ewid. 382), obręb 0017 Wiciejów, gmina Cegłów.

Rozbudowa drogi powiatowej obejmuje odcinek drogi o długości 1386 m na którym zaprojektowano: wykonanie nowej nawierzchni jezdni wraz z konstrukcją, budowę chodnika dla pieszych, budowę ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych, przebudowę przepustów oraz przebudowę odwodnienia drogi.

Działki o nr ewid.: 84/3 (projektowany podział działki o nr ewid. 84/1), 85/7 (projektowany podział działki o nr ewid. 85/5), 88/3 (projektowany podział działki o nr ewid. 88/1), 88/5 (projektowany podział działki o nr ewid. 88/2), 376/1 (projektowany podział działki o nr ewid. 376) i 382/1 (projektowany podział działki o nr ewid. 382), położone w miejscowości Wiciejów (obręb 0017), gmina Cegłów (jednostka ewid. 141204_2) staną się z mocy prawa własnością Powiatu Mińskiego z dniem, w którym ww. decyzja Starosty Mińskiego stanie się ostateczna, za odszkodowaniem ustalonym w odrębnej decyzji.

Niniejszej decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności.

Informuję, iż postanowieniem Nr AB 6740.15.619.2020 z dnia 19 maja 2021r. organ podjął przedmiotowe postępowanie administracyjne.

Zgodnie z art. 18 ust. 1e ww. ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych w przypadku, w którym dotychczasowy właściciel lub użytkownik wieczysty nieruchomości objętej decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej odpowiednio wyda tę nieruchomość lub wyda nieruchomość i opróżni lokal oraz inne pomieszczenia niezwłocznie, lecz nie później niż w terminie 30 dni od dnia:

  1.  doręczenia zawiadomienia o wydaniu decyzji, o której mowa w art. 17,
  2. doręczenia postanowienia o nadaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej rygoru natychmiastowej wykonalności albo
  3. w którym decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej stała się ostateczna

– wysokość odszkodowania powiększa się o kwotę równą 5% wartości nieruchomości lub wartości prawa użytkowania wieczystego.

Informuję, że w terminie 14 dni od daty ukazania się niniejszego obwieszczenia można zapoznać się z treścią ww. decyzji oraz z dokumentacją sprawy w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim przy ul. Konstytucji 3-go Maja 16, pok. nr 203 (w godzinach pracy Urzędu: poniedziałek i wtorek: godz. od 8.00 do 16.00; środa: godz. od 8.00 do 17.00, czwartek godz. od 8.00 do 16.00, piątek godz. od 8.00 do 15.00), po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu pod nr tel. +48 25 756 40 43, +48 25 756 40 60 lub +48 25 756 40 46.

Jednocześnie informuję, iż organ w dniu 19 maja 2021r. udostępnił treść ww. decyzji na okres 14 dni w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim. 

Zgodnie z art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2021r. poz. 735 t.j.), zawiadomienie poprzez obwieszczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od dnia publicznego ogłoszenia.

  • autor: Starosta miński - Antoni Jan Tarczyński, data: 2021-05-19
  • Obwieszczenie Starosty Mińskiego (PDF)

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki podpisał umowę na dofinansowanie rozbudowy budynku Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej z/s w Cielechowiźnie

Gmina Mińsk Mazowiecki  znalazła się wśród zaszczytnego grona samorządów Powiatu Mińskiego, które 20 maja 2021 r. zawarły umowę na dofinansowanie ważnych dla lokalnego rozwoju inwestycji.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i zawartych w nim licznych potrzeb mieszkańców naszej gminy, przyznał dofinansowanie
w kwocie: 3 615 456 zł.

Całościowy koszt zrealizowania przedsięwzięcia, rozpoczętego w maju ubiegłego roku,
jest szacowany na 6 025 760 zł.

Rozbudowa i przebudowa szkoły odpowiada na stały, utrzymujący się wzrost liczy młodych mieszkańców naszej gminy. Nowa część budynku będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Inwestycja obejmuje rozbudowę istniejącej szkoły wraz z przebudową i nadbudową części istniejącej. W jej ramach powstaną m.in. 4 nowe sale lekcyjne, stołówka, świetlica, szatnia, pomieszczenia sanitarne i pomieszczenia administracyjne oraz pomocnicze.

Na terenie szkoły planuje się również wykonanie parkingu na łącznie 79 miejsc postojowych (10 miejsc istniejących oraz 69 miejsc postojowych projektowanych)  wraz z komunikacją wewnętrzną tj. ciągami pieszo jezdnymi i chodnikami, kanalizacją deszczową z zbiornikami retencyjnymi oraz oświetleniem.

Należy wspomnieć, że inwestycja przebudowy i rozbudowy Stacji Uzdatniania Wody w Mistowie, którą realizujemy w porozumieniu z Gminą Jakubów,  również otrzymała pokaźne dofinansowanie, w kwocie ponad 2 mln zł. Dzięki realizacji tego przedsięwzięcia potrzeby mieszkańców trzech miejscowości naszej gminy: Niedziałki Drugiej, Starej Niedziałki i Karoliny, zostaną zaspokojone poprzez zwiększenie dostaw wody o dobrej jakości.

  • Uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji
  • Uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji
  • Uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji
  • Uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji

Konkurs dla mieszkańców Gminy "ECORoboty"

Etap II projektu "ECORoboty" rozpoczęty !

Zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców naszej gminy. Zadaniem konkursowym jest odgadnięcie lokalizacji miejsc, do których powędrowały Roboty w poszukiwaniu wiosny. 

Weź udział w Konkursie, wypełniając formularz on-line

  • Konkurs trwa do 4 czerwca 2021 r.
  • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Organizatora 7 czerwca 2021 r.

Etap I projektu polegał na stworzeniu ECO Robotów przez dzieci z 8 przedszkoli gminnych. Każdy ze stworzonych Robotów, otrzymał imię oraz ekologiczne supermoce.

Za udział w konkursie przedszkola otrzymały nagrody: publikacje, książki, filmy, breloki oraz plansze, sponsorowane przez Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Mińsk oraz Gminę Mińsk Mazowiecki. 

Wydarzenie było wspierane honorowym patronatem Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki. Jako wyraz poparcia inicjatywy i jednoczesne szerzenie postaw proekologicznych, każde z przedszkoli otrzymało symboliczną sadzonkę drzewa, którą nauczyciele wspólnie z dziećmi posadzili na terenach 8 przedszkoli. 

Celem projektu było propagowanie zachowań proekologicznych, wzbudzenie odpowiedzialności za środowisko, poszerzenie wiedzy na temat miejsc przyrodniczych lub związanych z ekologią, oraz obchody roku Lema. 

Więcej informacji o konkursie na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej z/s w Stojadłach

Nagrody Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki za osiągnięcia sportowe

Informujemy, że laureatami nagród Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki za osiągnięcia sportowe, uzyskane w 2020 r., zostali:

  1. Helena Kędziora w dyscyplinie sportowej TAEKWON-DO ITF
  2. Cezary Jackowski w dyscyplinie sportowej TAEKWO-DO ITF

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych. 

  • Informacja o przydzielonych nagrodach sportowych (PDF)

26 maja obchodzimy Dzień Matki. Życzymy wszystkim Mamom spełnienia najskrytszych marzeń

Drogie Mamy,

w tym szczególnym dniu
przyjmijcie wyrazy uznania i podziękowania
za troskę, ogromne serce i bezwarunkową opiekę, którą otaczacie swoje dzieci.

Życzymy dużo zdrowia, radości i spełnienia
w życiu rodzinnym i zawodowym.
Abyście zawsze były doceniane a miłość,
którą dajecie, wracała do Was z podwójną siłą.

Dziękujemy za wszystko !

Ogłoszenie w sprawie planowanej wymiany wodomierzy w ramach e-usługi dla mieszkańców

Fundusze Europejskie, Mazowsze serce polski, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

OGŁOSZENIE

Gmina Mińsk Mazowiecki realizuje projekt pod nazwą „Gmina Mińsk Mazowiecki 4.0 nowoczesne i elektroniczne usługi dla mieszkańców” dofinansowany z budżetu Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, działania 2.1 E-usługi dla Mazowsza w ramach Regionalnego Projektu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Poprzez realizację projektu mieszkańcy naszej Gminy uzyskają dostęp do nowoczesnych usług polegających na zdalnym odczycie ilości pobranej wody, przesyle informacji drogą radiową do Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej, automatycznym generowaniu faktur i ich przesyłaniu online do odbiorców, powiadamianiu drogą elektroniczną o awariach i planowych wyłączeniach dostaw wody czy też o terminach zapłaty, itp.. Do realizacji wskazanych działań został wyłoniony wykonawca: firma Netproces z Gdańska.

Czynności montażowe na terenie indywidualnych nieruchomości będą przeprowadzane przez zarejestrowanego podwykonawcę: firmę Pias-Kan z Warszawy. Prosimy o udostępnienie dostępu do swoich posesji w celu wymiany wodomierzy dostosowanych do zdalnych odczytów (z nadajnikiem radiowym). O terminach wymiany mieszkańcy poszczególnych miejscowości będą powiadamiani odrębnie.

Monterzy będą posiadali imienne upoważnienia oraz identyfikatory. W związku z aktualną sytuacją związaną z pandemią COVID-19 pracownicy będą przestrzegali aktualnie obowiązującego rezimu sanitarnego. W czasie prowadzenia prac, możliwe są krótkotrwałe przerwy w dostawie wody spowodowane względami technicznymi. Przewidywany czas pracy w jednym punkcie wymiany to około 20 minut. Zawczasu prosimy o przygotowanie dostępu do wodomierzy: np. demontaż zabudów, maskownic, odsunięcie sprzętów, itp.

Za wszelkie niedogodności z góry przepraszamy.

Gminny punkt konsultacyjny - informacyjny programu „Czyste Powietrze”

Z przyjemnością informujemy, ze w dniu 25.05.2021 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie zostało zawarte porozumienie w sprawie uruchomienia w Urzędzie Gminy punktu konsultacyjnego - informacyjnego, w którym będzie możliwość uzyskania informacji, złożenia wniosku o dofinasowanie oraz wniosku o rozliczenie w ramach programu „Czyste powietrze”.

Punkt konsultacyjno – informacyjny będzie dostępny dla mieszkańców Gminy Mińsk Mazowiecki:

  • we wtoki i środy w godz. 800-1200
  • w piątki w godz. 800 - 1100.

Zalecany jest wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu umówienia spotkania z gminnym konsultantem pod numerem telefonu +48 25 756 25 31.

Zgodnie z założeniami programu beneficjentami są osoby fizyczne, będące właścicielami/współwłaścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 100 000 zł. W przypadku uzyskiwania dochodów z różnych źródeł, dochody sumuje się, przy czym suma ta nie może przekroczyć kwoty 100 000 zł. Dofinasowanie obejmuje wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

 

Rodzaje wspieranych przedsięwzięć oraz maksymalne kwoty dofinansowania

Opcja 1: 

Przedsięwzięcie obejmujące demontaż nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe oraz zakup i montaż pompy ciepła typu powietrze-woda albo gruntowej pompy ciepła do celów ogrzewania lub ogrzewania i cwu.

  • Dodatkowo mogą być wykonane (dopuszcza się wybór więcej niż jednego elementu z zakresu):
    demontaż oraz zakup i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania lub cwu (w tym kolektorów słonecznych),
  • zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej,
  • zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
  • zakup i montaż ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi zewnętrznych, drzwi/bram garażowych (zawiera również demontaż),
  • dokumentacja dotycząca powyższego zakresu: audyt energetyczny (pod warunkiem wykonania ocieplenia przegród budowlanych), dokumentacja projektowa, ekspertyzy.

Kwota maksymalnej dotacji:

  • 25 000 zł gdy przedsięwzięcie nie obejmuje mikroinstalacji fotowoltaicznej
  • 30 000 zł dla przedsięwzięcia z mikroinstalacją fotowoltaiczną

Opcja 2:

Przedsięwzięcie obejmujące demontaż nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe oraz:

  • zakup i montaż innego źródła ciepła niż wymienione w opcji 1 (powyżej) do celów ogrzewania lub ogrzewania i cwu albo
  • zakup i montaż kotłowni gazowej w rozumieniu Załącznika 2 do Programu.

Dodatkowo mogą być wykonane (dopuszcza się wybór więcej niż jednego elementu z zakresu): 

  • demontaż oraz zakup i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania lub cwu (w tym kolektorów słonecznych, pompy ciepła wyłącznie do cwu) 
  • zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej,
  • zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
  • zakup i montaż ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi zewnętrznych, drzwi/bram garażowych (zawiera również demontaż),
  • dokumentacja dotycząca powyższego zakresu: audyt energetyczny (pod warunkiem wykonania ocieplenia przegród budowlanych), dokumentacja projektowa, ekspertyzy.

Kwota maksymalnej dotacji:

  • 20 000 zł gdy przedsięwzięcie nie obejmuje mikroinstalacji fotowoltaicznej
  • 25 000 zł dla przedsięwzięcia z mikroinstalacją fotowoltaiczną

Opcja 3:

Przedsięwzięcie nie obejmujące wymiany źródła ciepła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła, a obejmujące (dopuszcza się wybór więcej niż jednego elementu z zakresu):

  • zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
  • zakup i montaż ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi zewnętrznych, drzwi/bram garażowych (zawiera również demontaż),
  • wykonanie dokumentacji dotyczącej powyższego zakresu: audytu energetycznego (pod warunkiem wykonania ocieplenia przegród budowlanych), dokumentacji projektowej, ekspertyz.

Kwota maksymalnej dotacji:

  • 10 000 zł

 

27 maja obchodzimy Dzień Samorządowca

Z tej okazji, wszystkim pracownikom samorządowym, Radnym Gminy Mińsk Mazowiecki, Sołtysom, Członkom Rad Sołeckich oraz wszystkim osobom, które współtworzyły i współtworzą nasz samorząd, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, niegasnącego zapału, satysfakcji i zadowolenia płynących z wykonywanych obowiązków, wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym oraz odwagi do realizacji wielkich marzeń, również tych dla dalszego rozwoju naszej gminy.

Dzięki zaangażowaniu i codziennej ciężkiej pracy, przyczyniają się Państwo do pozytywnych zmian i sprawnego funkcjonowania naszej gminy, która z roku na rok zwiększa ilość swoich mieszkańców i podąża w kierunku nowoczesnych i dobrych dla środowiska naturalnego rozwiązań.

Życzymy aby Państwa trud i poświęcenie, dla polepszenia jakości życia wszystkich mieszkańców naszej gminy, został zauważony i doceniony przez członków lokalnej wspólnoty.

Jednocześnie dziękujemy za życzenia
Panu Wojewodzie, Parlamentarzystom, przedstawicielom Wojsk RP i przedstawicielom firm lokalnych.

 

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki
Antoni Janusz Piechoski 

Przewodniczący Rady Gminy 
Przemysław Paweł Wojda

 

Wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące zwalczania grypy ptaków (HPAI)

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mińsku Mazowieckim uprzejmie informuje, iż w dniu 24 maja 2021 r. zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego rozporządzenie nr 15 Wojewody Mazowieckiego z dnia 21 maja 2021 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa mazowieckiego.

Prosimy o zapoznanie się z wprowadzonymi zasadami bezpieczeństwa, które zostały ujęte w rzoporządzeniu Nr 15 Wojewody Mazowieckiego. 

Gratulujemy Miastu Mińsk Mazowiecki pięknego jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich

29 maja 2021 r. Miasto Mińsk Mazowiecki obchodziło jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich.

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki, podczas uroczystej Sesji Rady Miasta, złożył na ręce Burmistrza Miasta Pana Marcina Jakubowskiego list z serdecznymi gratulacjami oraz szczególnymi życzeniami dla całej miejskiej społeczności samorządowej, oraz wszystkich mieszkańców miasta.

Losy Gminy dawniej i dziś są splecione z Miastem Mińsk Mazowiecki. Granice pomiędzy samorządami ulegały zmianie, rozwój lokalny miasta, wpływał również na rozwój naszej gminy a obecnie, z uwagi na przylegające do siebie tereny, realizowane są również wspólne inwestycje.
Raz jeszcze gratulujemy pięknego Jubileuszu całej społeczności lokalnej i samorządowej Miasta Mińsk Mazowiecki. Miejsce, które tworzycie, jest wyjątkowe !

  • Wójt Gminy wręcza Burmistrzowi Miasta list gratulacyjny z...
  • List Gratulacyjny - tekst poniżej w formie PDF

Z wielkim żalem informujemy, że odeszła Pani Kazimiera Petrus. Emerytowany pracownik Urzędu Gminy w Mińsku Mazowieckim.

 
Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki wraz z pracownikami Urzędu Gminy, składają rodzinie i najbliższym, wyrazy głębokiego współczucia i żalu [*]
Klepsydra z informacją o pogrzebie

Wszystkim dzieciom, życzymy wspaniałego dzieciństwa !

Ogromnej miłości rodziców, wielu serdecznych przyjaciół,
sukcesów w nauce oraz spełnienia marzeń.
Niech każdy dzień będzie dla Was nową przygodą i okazją do odnalezienia pasji.

Czym jest Bezpieczna Strefa?

Bezpieczna strefa to narzędzie dostępne w module „ZDROWIE” aplikacji Moja Okolica, która jest aktywna w naszej gminie. Umożliwia ona monitorowanie lokalizacji dziecka w czasie rzeczywistym na ekranie swojego telefonu. Dodatkowo w momencie opuszczenia określonego obszaru bezpieczeństwa przez podopiecznego, rodzic otrzymuje powiadomienie push na telefon. Powiadomienie to, będzie pojawiało się tak długo, dopóki dziecko nie wróci z powrotem do bezpiecznej strefy wyznaczonej przez opiekuna.

Jest to rozwiązanie, z którego warto skorzystać zarówno w czasie trwania roku szkolnego, jak również w okresie wakacyjnym.

Bezpieczna strefa to przede wszystkim bezpieczeństwo Twoich najbliższych.

14 czerwca br. odbędzie się Zebranie Wiejskie w sprawie wyborów uzupełniających Sołtysa Sołectwa Kolonia Karolina

Zawiadomienie

Działając na podstawie uchwały Nr XXVII.246.2021 Rady Gminy Mińsk Mazowiecki z dnia 15 kwietnia 2021 r.
w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających Sołtysa Sołectwa Kolonia Karolina
ustala się termin Zebrania Wiejskiego, w celu przeprowadzenia wyborów uzupełniających Sołtysa Sołectwa Kolonia Karolina, na dzień 14 czerwca (poniedziałek) 2021 r., godz. 1800

Zebranie odbędzie się na posesji przy ul. Dr Jana Huberta 99 w Karolinie (Sołectwo Kolonia Karolina).

Jednocześnie ustala się II termin zebrania na dzień 14 czerwca 2021 r. godz. 1815, jeśli w I terminie nie będzie uczestniczyło
w Zebraniu Wiejskim 1/10 stałych mieszkańców Sołectwa uprawnionych do głosowania.

Porządek Zebrania Wiejskiego:

  1. Otwarcie Zebrania i stwierdzenie prawomocności obrad
  2. Wybór Przewodniczącego Zebrania i Protokolanta
  3. Wybór Komisji Skrutacyjnej do przeprowadzenia wyborów Sołtysa
  4. Przeprowadzenie wyborów Sołtysa
  5. Sprawy różne i wolne wnioski
  6. Zamknięcie obrad
  • Zawiadomienie (PDF)
  • Uchwała Rady Gminy Nr XXVII.246.2021 z dnia 15 kwietnia 2021 r. (PDF)

Ogłoszenie Starosty Mińskiego o trzecim przetargu nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości Skarbu Państwa

Starosta Miński ogłasza trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości Skarbu Państwa położonej w rmejscowosci Karolina, gmina Mińsk Mazowiecki, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka numer 277/2 o powierzchni 0,1612 ha, dla której Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim prowadzi księgę wieczystą nr SUM/00052680/4.

Opis nieruchomości:
Nieruchomość jest niezabudowana, ma kształt trójkąta bez naniesień i nasadzeń, nieużytkowana, niezagospodarowana, zarośnięta trawą. Jej otoczenie stanowią tereny niezabudowane, niezagospodarowane, stanowiące lasy. W bezpośrednim sąsiedztwie przebiega autostrada A2. Nieruchomość posiada dobry dostęp do mediów. W jej pobliżu przebiega wodociąg, sieć kanalizacyjna i elektroenergetyczna. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi asfaltowej.

Przeznaczenie nieruchomości w planie zagospodarowania przestrzennego:
Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego gminy Mińsk Mazowiecki zatwierdzonego Uchwałą nr XX/408/04 Rady Gminy Mińsk Mazowiecki z dnia 16 sierpnia 2004 roku (Dz. Urz. Woj. Maz. Nr 256 poz. 6939 z dnia 12 października 2004 roku) działka nr 277/2 znajduje się w terenie oznaczonym symbolem 4MRj - tereny zabudowy zagrodowej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usług nieuciążliwych oraz terenach orientacyjnego przebiegu autostrady oznaczonego symbolem SKA.

Pierwszy przetarg z ceną wywoławczą 150 OOO zł odbył się w dniu 21 października 2020 roku i zakończył się wynikiem negatywnym. Drugi przetarg z ceną wywoławczą 125 OOO zł odbył się w dniu 14 kwietnia 2021 roku i zakończył się wynikiem negatywnym. Do trzeciego przetargu cenę wywoławczą wynoszącą 150 OOO zł obniżam o 26,67 % do kwoty 11 O OOO zł (słownie: sto dziesięć tysięcy złotych).

Warunki przetargu:
• Cena wywoławcza nieruchomości: 110 OOO złotych (słownie: sto dziesięć tysięcy
złotych).
• Wadium: 11 OOO zł (słownie: jedenaście tysięcy pięćset złotych);
• Minimalne postąpienie: 1100 zł (słownie: jeden tysiąc sto złotych);
• Osoba, która wygra przetarg zobowiązana będzie do zapłaty Sprzedającemu ceny sprzedaży ustalonej w przetargu powiększonej o 23% podatku VAT;
• Wpłacone wadium przepada w sytuacji kiedy uczestnik postępowania który wygra przetarg uchyla się od zawarcia aktu notarialnego. Wadium wpłacone przez pozostałych uczestników przetargu podlega zwrotowi;
• Wygrywający przetarg zobowiązany jest do dokonania wpłaty zaoferowanej w przetargu kwoty przed zawarciem aktu notarialnego;
• Nabywca pokrywa koszty notarialne związane z nabyciem nieruchomości;
• Termin zawarcia umowy notarialnej dot. sprzedaży nieruchomości zostanie ustalony w przeciągu 21 dni od daty przetargu;
• Przetarg może być odwołany jedynie z ważnych powodów, a informacja o jego odwołaniu zostanie podana do publicznej wiadomości. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości podanej w ogłoszeniu na rachunek bankowy Starostwa Powiatowego nr 92 9226 0005 0001 4020 2000 0020 w Banku Spółdzielczym w Mińsku Mazowieckim w terminie do dnia 16 lipca 2021 roku. Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu. Przetarg odbędzie się w dniu 21 lipca 2021 roku (środa) o godzinie 11.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim ul. Kościuszki 3 (I piętro) sala nr 101.

Dodatkowe warunki przetargu zawarte są w Regulaminie Przetargu. Ogłoszenie i Regulamin przetargu opublikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej: www.bip.powiatminski.pl w zakładce „Inne ogłoszenia" oraz wywieszone na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim ul. Kościuszki 3. Szczegółowe informacje o przedmiocie sprzedaży i warunkach przetargu można uzyskać w siedzibie Starostwa - pokój nr 127, tel. +48 25 759 87 22, +48 25 759 87 25 w godzinach pracy urzędu, e-mail: rgn127@powiatminski.pl

Mińsk Mazowiecki, dnia 2 czerwca 2021 roku.

  • data: 2021-06-08
  • Ogłoszenie Starosty Mińskiego (PDF)

Informacja o zmianach w sposobie wykonywania oraz o perspektywach rozwoju sieć kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Mińsk Mazowiecki

Dotychczasowe zasady wykonywania sieci kanalizacji sanitarnej przez Gminę (do roku 2021) uwzględniały przyłączenie poprzez budowę studzienki wewnątrz każdej posesji, również takiej z budynkiem dopiero zaprojektowanym, na terenie całej miejscowości, co wymuszało aktualizację wcześniej wykonanego projektu, duże koszty inwestycyjne oraz długi czas realizacji. Z tego powodu mieszkańcy nieskanalizowanej części gminy nie mieli szans na szybkie przyłączenie się do sieci, nawet jeśli byli gotowi zainwestować część własnych środków. W ubiegłym roku Pan Wójt oraz Rada Gminy postanowili zmienić te zasady i po konsultacji z mieszkańcami, została wprowadzona nowa forma wykonania kanalizacji. Daje ona szansę znaczącego przyspieszenia budowy kanalizacji we wszystkich, najbardziej gęsto zabudowanych miejscowościach i na przyłączenie się do sieci ich mieszkańców już w ciągu kilku najbliższych lat, a nie jak w dotychczasowej  perspektywie nawet 20-30 lat.

W związku z licznymi pytaniami od mieszkańców przedstawiamy Państwu nową formę wykonywania sieci kanalizacyjnej.

W 2021 roku projektowana jest sieć, obejmująca części miejscowości Brzóze, Podrudzie, Zamienie, Maliszew, Gliniak, Cielechowizna, Huta Mińska, Marianka, Stare Zakole, Zakole Wiktorowo, Barcząca, Budy Janowskie, Dziękowizna, Janów (w trzech ostatnich miejscowościach tylko uszczegółowienie) zgodnie z niżej załączoną mapą.

Schemat projektowanych sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Mińsk Mazowiecki

W pierwszej kolejności budowany będzie główny rurociąg odprowadzający ścieki w obrębie głównych dróg, przebiegających przez określone miejscowości. W pierwszej fazie inwestycja nie będzie obejmowała  bocznych  uliczek, nawet jeśli posiadają tę samą nazwę, co główna ulica.  Średnica rury oraz poszczególnych odgałęzień bocznych  będzie tak zaprojektowana i wykonana, aby w przyszłości mogli do niej przyłączyć się wszystkie obecne oraz przyszłe, nowo powstające gospodarstwa domowe z pobliskiego obszaru.

Na głównym kolektorze będą przewidziane studzienki z wyprowadzonym przyłączem poza jezdnię tak, aby w późniejszym czasie nie było konieczności niszczenia drogi podczas podłączania mieszkańców danej ulicy czy gospodarstwa.

Mieszkańcy domów położonych bezpośrednio przy wykonywanym kolektorze będą mogli przyłączyć się już po jego wykonaniu. Natomiast mieszkańcy domów położonych dalej od rury kanalizacyjnej będą mogli dobrowolnie połączyć siły i wspólnie wykonać potrzebne odgałęzienie. W takim przypadku koszt zakupionych materiałów zwróci Urząd Gminy. Te osoby, które nie będą chciały ponosić kosztów wykonania odgałęzienia,  będą mogły poczekać, aż te odgałęzienia będą wykonane bezpośrednio przez Urząd Gminy.

Poniżej przedstawiono przykładowy schemat podłączenia gospodarstw do sieci z podziałem ponoszonych kosztów.

przykładowy schemat podłączenia gospodarstw do sieci z podziałem  ponoszonych kosztów

Legenda:

  • Kolorem niebieskim zaznaczono instalację położoną w pasie drogowym i wykonaną przez Gminę. 
  • Kolorem zielonym zaznaczono instalację położoną na prywatnej działce i wykonaną przez właściciela posesji.

Mińsk Mazowiecki, dnia 07 czerwca 2021 r.

AB 6740.15.129.2020


Obwieszczenie Starosty Mińskiego
o wydaniu postanowienia
o odmowie wznowienia postępowania ZRID


Zgodnie z art. 10 § 1, art. 49 i art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 735) w związku z art. llc i art. llf ust. 7 i 8 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1363 ze zm.) Starosta Miński zawiadamia, że w dniu 07 czerwca 2021 r. zostało wydane postanowienie o odmowie wznowienia postępowania w sprawie zakończonej moją decyzją ostateczną znak: AB.6740.15.129.2020, Nr 698/20 z dnia 16 lipca 2020 r. wydaną dla Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki, dotyczącą zmiany ostatecznej decyzji Starosty Mińskiego, Nr 237/16 z dnia 30 marca 2016r. znak: AB.6740.15.40.2016 zezwalającej na realizację inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie drogi gminnej ul. Natolin w Starej Niedziałce na działkach o nr ewid.: 796,531/7, 794, 526/2, 793, 527/2, 525/2, 538/4, 538/6, 533/2, 537/16, 539/4, 600/8, 545/6, 534/11, 534/13, 534/14, 534/16, 534/17, 534/23, 537/14, 537/5, 523/3, 522/30, 522/28 (wydzielona z działki o nr ewid. 522/4) i 798/3 (wydzielona z działki o nr ewid. 798/1), położonych w miejscowości Stara Niedziałka gmina Mińsk Mazowiecki.

W związku z powyższym informuje się, że strony w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia mogą zapoznać się z całością materiału dowodowego i złożyć ewentualne wnioski i zastrzeżenia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim przy ul. Konstytucji 3-go Maja 16, Wydział Architektury i Budownictwa - pokój nr 203 (w godzinach pracy Urzędu: poniedziałek, wtorek: godz.8.00-16.00; środa: godz. 8.00-17.00, czwartek godz. 8.00-16.00, piątek godz. 8.00 - 15.00), po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu pod nr tel. +48 25 756 40 43, +48 25 756 40 60 lub +48 25 756 40 46.

Zgodnie z art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2021r. poz. 735 j.t ze zm.), zawiadomienie poprzez obwieszczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od dnia publicznego ogłoszenia.

  • Obwieszczenie Starosty Mińskiego (PDF)

Przerwa w dostawie wody w dniach 14-15 czerwca br. w Starej Niedziałce, Niedziałce Drugiej i niektórych ulicach w miejscowości Karolina

Informujemy, że od dnia 14.06.2021 r.  do dnia 15.06.2021 r. w godzinach 23:00 – 3:00 w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi na SUW Mistów może wystąpić przerwa w dostawie wody.

Ograniczenia dotyczą miejscowości:

  • Stara Niedziałka
  • Niedziałka Druga
  • Karolina (ul. Główna, ul. Zdrojowa, ul. Wąska, ul. Familijna, ul. Piaskowa, ul. Główna, ul. Zaciszna, ul. Pogodna)

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

  • Zawiadomienia Kierownika Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej (PDF)

Złóż wniosek do programu „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”

Gmina Mińsk Mazowiecki może otrzymać 100% dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu  „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. 

Program dotyczy usuwania folii rolniczych, siatki i sznurków do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

Osoby zainteresowane prosimy o złożenie wypełnionego wniosku (wzór w załączeniu) do dnia 16 lipca 2021 roku w Urzędzie Gminy Mińsk Mazowiecki, ul. Chełmońskiego 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki. We wniosku proszę podać szacunkową masę wytwarzanych odpadów rolniczych w gospodarstwie w ciągu roku, co jest niezbędne do zinwentaryzowania ilości tych odpadów w Gminie Mińsk Mazowiecki.

Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości porządku w gminach /Dz. U. z 2021 poz. 888./ od dnia 06. 09. 2019r. ww. odpady nie stanowią odpadów komunalnych, w związku z czym rolnicy pozbywają się tych odpadów we własnym zakresie. Jednocześnie informujemy, że w przypadku przekroczenia kwoty dofinansowania lub gdy zostanie przekroczona ilość zadeklarowanych odpadów, różnicę regulują rolnicy rozliczając się bezpośrednio z odbiorcą odpadów.

  • Wniosek (PDF)
  • Wniosek w wersji edytowalnej (DOCX)
  • Informacja Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki (PDF)

Informacja o zmianie w funkcjonowaniu urzędu w dniu 17 czerwca 2021 r.

W związku ze szkoleniem wszystkich pracowników Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki, realizowanym w dniu 17 czerwca 2021 r., informujemy, że:

  • pobranie wniosku w formie papierowej oraz możliwość złożenia pism (w urnie) będzie możliwe w godzinach 8:00-16:00
  • umówienie wizyty lub kontakt telefoniczny z pracownikiem merytorycznym urzędu będzie możliwe w godzinach 8:00 - 12:30
  • dokonanie opłaty rachunków w kasie urzędu będzie możliwe w godzinach 8:00-12:00

Za utrudnienia przepraszamy.

Ankieta dla mieszkańców w sprawie opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych

Samorząd Gminy Mińsk Mazowiecki, działając na podstawie: art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 z późn. zm.) oraz art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2019 r. poz. 2277 z późn. zm.), przystąpił do opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do mieszkańców o wypełnienie ankiet:

  • „Problemy społeczne w opinii mieszkańców”
  • „Równość szans kobiet i mężczyzn”

Ankiety należy przesyłać do dnia 25 czerwca 2021 r. na adres e-mail: b.piotrowska@gops.minskmazowiecki.pl

Zapraszamy zarazem do wskazania najważniejszych problemów i potrzeb społecznych mieszkańców Gminy Mińsk Mazowiecki oraz zgłaszania pomysłów na ich rozwiązanie.

Tworzony dokument będzie dotyczyć całej gminy. Wspólnie mamy szansę opracować plany strategiczne, których realizacja będzie miała znaczący wpływ na jakość i komfort życia mieszkańców gminy w najbliższych latach.

  • Ankieta „Problemy społeczne w opinii mieszkańców” (DOC)
  • Ankieta „Równość szans kobiet i mężczyzn” (DOC)

Informujemy, że 17 czerwca br. nastąpi przerwa w dostawie wody miejscowości Stara Niedziałka

Informujemy, że dnia 17 czerwca 2021 r.  w godzinach od 900 do 1400 z powodu rozbudowy sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody.

Ograniczenia dotyczą miejscowościStara Niedziałka:

    • ul. Mazowiecka (nr od 131 – 167; 164- 184A) ,
    • ul. Morelowa,
    • ul. Jabłoniowa (nr 2,4,6,8)

Prosimy o zabezpieczenie niezbędnej ilości wody na okres planowanej przerwy.

  • Zawiadomienie Kierownika Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej (PDF)

24 czerwca br. o godzinie 11:00 - odbędzie się XXIX sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki.

I n f o r m u j e m y,

że XXIX sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w kadencji 2018-2023
odbędzie się w dniu 24 czerwca 2021 r. o godz. 1100.

W związku ze stanem epidemii sesja odbędzie się w trybie zdalnym.

Proponowany porządek obrad Kliknij
Projekty uchwał Kliknij

Oglądaj Sesję ON-LINE na www.youtube.com

Raport o stanie Gminy Mińsk Mazowiecki za 2020 rok.

W Biuletynie Informacji Publicznej gminy Mińsk Mazowiecki, pod linkiem Kliknij Tutaj, został opublikowany Raport o stanie Gminy Mińsk Mazowiecki za 2020 rok.

Zgodnie z art. 28aa ust. 5, 6, 7 i 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r., poz. 713) w debacie nad raportem o stanie gminy radni zabierają głos bez ograniczeń czasowych. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.

Przedstawienie Raportu o stanie Gminy i debata nad Raportem odbędzie się podczas XXIX sesji Rady Gminy Mińsk Mazowiecki, w dniu 24 czerwca 2021 r.

 

Informacja o korzystaniu z wodociągu gminnego

W związku z utrzymującym się okresem wysokich temperatur, prowadzącym do ponadnormatywnego poboru wody, Kierownik Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mińsku Mazowieckim uprzejmie prosi o racjonalne korzystanie z wody z sieci wodociągowej.

W godzinach największego poboru wody, tj. między 17:00 – 22:00 uprasza się  o zaprzestania poniższych czynności:

  • podlewanie upraw polowych i ogrodowych,
  • podlewanie ogrodów i trawników,
  • napełnianie basenów
  • mycie samochodów i maszyn rolniczych.

Niekontrolowane zużycie wody przez mieszkańców może prowadzić do spadków ciśnienia wody, a nawet jej braku na końcowych odcinkach sieci.

Za utrudnienia przepraszamy.

Możliwe wystąpienie pogorszenia jakości wody w wodociągu gminnym

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mińsku Mazowieckim zawiadamia mieszkańców Gminy Mińsk Mazowiecki, że w związku z ponadnormatywnym poborem wody z gminnej sieci wodociągowej możliwe jest wystąpienie czasowego pogorszenia jakości wody.

Dodatkowo informujemy o wystąpieniu czasowego spadku ciśnienia wody w gminnej sieci wodociągowej, a nawet do jej braku na końcowych odcinkach sieci.

Za utrudnienia przepraszamy.

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca

Ojcostwo to ogromna odpowiedzialność za wychowanie młodego człowieka.
Oznacza codzienną troskę i poświęcenie dla dobra swoich dzieci.
Życzymy niesłabnącej radości i dumy ze swoich pociech, zdrowia oraz wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Aby poczucie satysfakcji z bycia rodzicem towarzyszyło Wam każdego dnia.  

Bądź bezpieczny nad wodą

Planując wypoczynek nad wodą, zapoznaj się z poniższymi radami i wskazówkami, które pozwolą Ci uniknąć niepotrzebnej tragedii oraz spędzić bezpiecznie wakacje i czas wolny.

  1. Wchodź do wody tylko  w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem ratowników lub służb ratunkowych.
  2. Nie korzystaj z kąpieli w gliniankach, stawach, na żwirowiskach, rzekach – mogą być bardzo zanieczyszczone, zarośnięte i głębokie, a w razie zagrożenia nikt Cię nie usłyszy.
  3. Nie wchodź rozgrzany do wody.
  4. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr lub po zmroku.
  5. Nie skacz do wody w miejscach nieznanych, gdy nie wiesz, jaka jest głębokość wody i jak ukształtowane jest dno. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem!
  6. Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu lub środków odurzających.
  7. Nie pływaj bezpośrednio po posiłku.
  8. Pamiętaj, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, daleko od brzegu.
  9. Stosuj się do poleceń ratownika i służb ratunkowych.

Pamiętaj! Na terenie naszej gminy nie ma wyznaczonych obszarów wodnych, które mogą być wykorzystywane do pływania, kąpania się, uprawiania sportu lub rekreacji.

Budowa kanalizacji sanitarnej na odcinku od studni S2 do studni Sr. 1 w ul. Leśnej w Kolonii Janów

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Informacja

Budowa kanalizacji sanitarnej na odcinku od studni S2 do studni Sr. 1 w ul. Leśnej w Kolonii Janów dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie pożyczki, w kwocie 472.000,00 zł.

Deklaracja Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków - Nowy obowiązek od 1 lipca 2021 r.

Już 1 lipca rozpoczyna się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.

Każdy budynek, który posiada zainstalowane źródło ciepła lub spalania paliw o mocy nominalnej do 1MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację.

Deklarację można złożyć w prosty sposób przez Internet nie wychodząc z domu na stronie: https://zone.gunb.gov.pl/

Wystarczy, że posiada się Profil zaufany/bankowość elektroniczną/e-dowód. Jeżeli nie masz dostępu do Internetu deklarację możesz złożyć osobiście w urzędzie właściwym dla lokalizacji zgłaszanej nieruchomości albo wysłać do urzędu listem poleconym. Wzory deklaracji oraz wszelkie potrzebne informację znajdują się na stronie: - https://zone.gunb.gov.pl/dokumenty-do-pobrania/

Na wysłanie deklaracji jest 12 miesięcy w przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw kiedykolwiek uruchomionych przed 1 lipca 2021 r.

W przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw uruchomionych po 1 lipca 2021 r. będzie to 14 dni od instalacji źródła ciepła lub spalania paliw.

Deklaracja zawiera takie informacje jak:

  • Imię i nazwisko albo nazwę właściciela lub zarządcy budynku lub lokalu oraz adres miejsca zamieszkania lub siedziby
  • Adres nieruchomości, w obrębie której eksploatowane jest źródło ciepła lub źródło spalania paliw.
  • Opcjonalnie numer telefonu właściciela lub zarządcy
  • Adres e-mail również opcjonalnie
  • Informacje o liczbie i rodzaju eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła i źródeł spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu i wykorzystywanych w nich paliwach.

Szczegółowe informacje na temat CEEB znajdą Państwo w materiałach informacyjnych zamieszczonych na stronie internetowej: www.gunb.gov.pl oraz na stronie Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki

Życzenia z okazji zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca.

Składam serdeczne podziękowania za ogromną, pełną wyzwań pracę Dyrektorów i nauczycieli szkół gminnych i przedszkola gminnego. W tym roku mieli Państwo wiele dodatkowych obowiązków, które wynikały ze zmian organizacyjnych pracy szkoły. Pokonali Państwo szereg trudności dla dobra każdego ucznia i równego dostępu do wiedzy. Dziękuję i jednocześnie gratuluję. Wasze poświęcenie i oddanie
dla młodego pokolenia przyniosło efekt i zakończyło rok szkolny 2020/2021 sukcesem.

Dziękuję też rodzicom. W tym roku pełniliście Państwo rolę nauczyciela i korepetytora, który dodatkowo tłumaczy i pomaga w codziennych lekcjach i pracach domowych. Pozytywne zakończenie tego roku szkolnego jest również Państwa zasługą.

Wreszcie gratuluję samym uczniom, którzy odnaleźli się w nowej rzeczywistości. Wasza postawa cechowała się ogromną odpowiedzialnością, poczuciem obowiązku i chęci zdobywania wiedzy. Nauka zdalna, nauka hybrydowa, szereg często nowych i szybko wprowadzanych zmian. Możemy sobie wyobrazić, jak trudno jest się przystosować i podołać w tak szybko zmieniających się sytuacjach. Kończąc ten rok szkolny, zdobywacie promocję do następnej klasy. To Wasz sukces,
z którego możecie być dumni. Daliście radę.

Dziś rozpoczynają się wakacje. Życzę, aby ten czas był dla Was wszystkich udany, pozwolił na zasłużony odpoczynek i wytchnienie oraz szczęśliwy i bezpieczny powrót w roku szkolnym 2021/2022. Aby nauka w nowym roku szkolnym była taka, jaką wszyscy dobrze pamiętamy i za którą tęsknimy. Naszym Uczniom i Przedszkolakom życzę również wakacji pełnych zabawy i wielu spotkań z rówieśnikami. Nowych pozytywnych przygód i radosnych doświadczeń. Aby Wasze dzieciństwo było wesołe, rodzinne i udane. Do zobaczenia w roku nowym roku szkolnym. 

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki
Antoni Janusz Piechoski

Informacja o czasie pracy w okresie letnim punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, znajdujących się na terenie Powiatu Mińskiego.

 Lokalizacje punktów 

 Harmonogram pracy

 Usługa

 Podmiot prowadzący

Mińsk Mazowiecki
ul. Przemysłowa 4
(budynek Powiatowego Urzędu Pracy)

Podjazd, Winda

Poniedziałek: 11.30 – 15.30
Wtorek: 11.30 – 15.30
Środa: 11.30 – 15.30
Czwartek: 9.00 – 13.00
Piątek: 9.00 – 13.00
(dyżur o specjalizacji mediacja)

Nieodpłatna pomoc prawna

Okręgowa Rada Adwokacka w Siedlcach Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie

Poniedziałek: 7.30 – 11.30
Wtorek: 7.30 – 11.30
Środa: 7.30 – 11.30

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

Fundacja Inter Vivos; ul. Kłobucka 8C/126; 02-699 Warszawa

Sulejówek
ul. Armii Krajowej 21
(budynek SPZOZ – przychodni miejskiej nr 2)
Podjazd, Winda

Wtorek: 8.00 – 12.00
Środa: 8.00 – 12.00

Nieodpłatna pomoc prawna

Fundacja Inter Vivos; ul. Kłobucka 8C/126; 02-699 Warszawa

Czwartek: 8.00 – 12.00
Piątek: 8.00 – 12.00

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

Fundacja Inter Vivos; ul. Kłobucka 8C/126; 02-699 Warszawa

Halinów
ul. A. Mickiewicza 23
(budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej)

Wtorek: 16.00-20.00
Środa: 16.00-20.00

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

Fundacja Inter Vivos; ul. Kłobucka 8C/126; 02-699 Warszawa

Czwartek: 16.00-20.00

Nieodpłatna pomoc prawna

Fundacja Inter Vivos; ul. Kłobucka 8C/126; 02-699 Warszawa

Stanisławów
ul. Rynek 32
(budynek Urzędu Gminy)

Poniedziałek: 9.00 – 13.00

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

Fundacja Inter Vivos; ul. Kłobucka 8C/126; 02-699 Warszawa

Piątek: 9.00 – 13.00

Nieodpłatna pomoc prawna

Fundacja Inter Vivos; ul. Kłobucka 8C/126; 02-699 Warszawa

Dębe Wielkie
ul. Szkolna 17
(budynek w sąsiedztwie Urzędu Gminy,
vis-a-vis apteki)
Podjazd

Poniedziałek: 8.00 – 12.00

Nieodpłatna pomoc prawna

Fundacja Inter Vivos; ul. Kłobucka 8C/126; 02-699 Warszawa

Siennica
ul. Kołbielska 1
(budynek Urzędu Gminy)

Piątek: 8.00 – 12.00

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

Fundacja Inter Vivos; ul. Kłobucka 8C/126; 02-699 Warszawa

Latowicz
ul. Rynek 6
(budynek Urzędu Gminy)

Czwartek: 8.00 – 12.00

Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

Fundacja Inter Vivos; ul. Kłobucka 8C/126; 02-699 Warszawa

Cegłów
pl. Anny Jagiellonki 18A
(wejście od ul. T. Kościuszki)

Poniedziałek: 14.00 – 18.00
Środa: 14.00 – 18.00

Nieodpłatna pomoc prawna

Okręgowa Rada Adwokacka w Siedlcach Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie

Mrozy
ul. A. Mickiewicza 22
(budynek Gminnego Centrum Kultury)
Podjazd

Wtorek: 12.00 – 16.00
Czwartek: 12.00 – 16.00
Piątek: 12.00 – 16.00  

Nieodpłatna pomoc prawna

Okręgowa Rada Adwokacka w Siedlcach Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie

Kałuszyn
ul. Pocztowa 1
(budynek Urzędu Miejskiego)

Wtorek: 9.00 – 13.00
Piątek: 9.00 – 13.00

Nieodpłatna pomoc prawna

Okręgowa Rada Adwokacka w Siedlcach Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie

Dobre
ul. T. Kościuszki 1
(budynek Urzędu Gminy)

Środa: 9.00 – 13.00
Czwartek: 9.00 – 13.00

Nieodpłatna pomoc prawna

 

Okręgowa Rada Adwokacka w Siedlcach Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie

Jakubów
ul. Mińska 15
(budynek Urzędu Gminy)
Podjazd

Poniedziałek: 13.00 – 17.00

Nieodpłatna pomoc prawna

Okręgowa Rada Adwokacka w Siedlcach Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie

 

Rejestracja na porady:

Poznaj zasadach udzielania darmowych porad prawnych i obywatelskich

  • Plakat, którego treść dostępna jest poniżej w formie pliku...
  • Plakat z dostępną warstwą tekstową (PDF)

Banery

Stopka

Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki
[obiekt mapy] Mapa z zaznaczonym Urzędem Gminy Mińsk Mazowiecki

Gmina Mińsk Mazowiecki
Rodzaj: gmina wiejska
Lokalizacja:
Województwo Mazowieckie,
Powiat Miński
NIP: 8222146576
REGON: 711582747

Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Ulica: Józefa Chełmońskiego 14
Kod pocztowy: 05-300

Inspektor Ochrony Danych
iod@minskmazowiecki.pl
tel: 25 756 25 38

Urząd Gminy pracuje w godzinach:
poniedziałek w godz. 8:00 - 17:00
wtorek - czwartek w godz. 8:00 - 16:00
piątek: w godz 8:00 - 15:00

Kasa Urzędu Gminy pracuje:
poniedziałek w godz. 8:00 - 15:00
wtorek - czwartek w godz. 8:00 - 14:00
piątek w godz. 8:00 - 13:00

Dane kontaktowe:
tel.: +48 25 756 25 00
fax: + 48 25 756 25 50
e-mail: gmina@minskmazowiecki.pl

ePUAP - adres ESP:
/6i99j9rde7/skrytkaESP

KONTA BANKOWE
86 9226 0005 0000 8035 2000 0010
Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim
- opłata skarbowa,
(UWAGA! Opłatę skarbową od pełnomocnictwa składanego w instytucji/jednostce położonej na terenie Miasta Mińsk Mazowiecki (np. urząd skarbowy, sąd rejonowy) należy wpłacać na rachunek Miasta Mińsk Mazowiecki)

- opłata za zezwolenie na sprzedaż alkoholu,
- opłata za zajęcie pasa drogowego,
- renta planistyczna.
Podatki oraz opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wpłacać na indywidualny rachunek bankowy podany w decyzji podatkowej lub zawiadomieniu.

  • Fundusze Europejskie, Unia Europejska oraz – logo marki...