Nawigacja

Treść Strony

Gminny Konkurs Fotograficzny na 50-lecie Gminy Mińsk Mazowiecki "Nasze zabytki"

Zapraszamy do udziału.

Prace przjmujemy do 15 października 2023 r.

 

Wykaz obiektów będących w Gminnej Ewidencji Zabytków można zobaczyć TUTAJ

 

  • Plakat (JPG)
  • Zarządzenie Nr 67.2023 Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki z dnia 20 czerwca 2023 roku w sprawie ogłoszenia Gminnego Konkursu Fotograficznego na SO-lecie Gminy Mińsk Mazowiecki pt. ,,Nasze zabytki" (PDF)
  • Regulamin konkursu fotograficznego (PDF)
  • Formularz zgłoszeniowy - osoby pełnoletnie (DOCX)
  • Formularz zgłoszeniowy - osoby niepełnoletnie (DOCX)

PSZOK - informacja dot. pracy w dniu 8.04.2023

Uprzejmie informujemy, że dnia 8 kwietnia 2023 roku Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Mińsku Mazowieckim (PSZOK) czynny będzie w godzinach 800-1200

Spotkanie informacyjne Programu "Czyste powietrze" - 12.04.2023

  • Informacja (JPG)
  • Plakat - Spotkanie informacyjne Programu "Czyste powietrze" (JPG)

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mińsku Mazowieckim informuje, że w dniu 28 marca 2023 roku zostało opublikowane rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2023/685 z dnia 27 marca 2023 r. zmieniające załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Zmiany obowiązują od dnia 29 marca 2023 r.

Po wprowadzeniu ww. zmian podział powiatu mińskiego w związku z występowaniem asf przedstawia się następująco:  

  1. Obszar objęty ograniczeniami I (niebieski) gminy: Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Halinów, Jakubów, Mińsk Mazowiecki, Kałuszyn, Mrozy, Stanisławów.
  2. Obszar objęty ograniczeniami II (różowy) gminy: Latowicz, Siennica, Sulejówek.

Poniżej link do aktualnego rozporządzenia:

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:32023R0685&from=PL

LII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w kadencji 2018-2023 – 12.04.23 r., godz. 17:00

Sesja odbędzie się w trybie stacjonarnym w sali konferencyjnej (sala nr 110) Urzędu Gminy, Mińsk Mazowiecki, ul. Józefa Chełmońskiego 14.

Proponowany porządek obrad

Projekty uchwał

Transmisja LII Sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki będzie dostępna TUTAJ

Życzenia Wielkanocne

XV Memoriał Rawskiego - 23 kwietnia 2023

Centrum imprezy (baza - biuro zawodów, parking, ceremonia dekoracji zwycięzców) zlokalizowane będzie przed Urzędem Gminy Mińsk Mazowiecki, przy ulicy Chełmońskiego 14.

Program zawodów

  • godz. 9:00 - 12:00 zapisy w Biurze Zawodów
    (dla osób niezarejestrowanych przez internet zapisy wyłącznie do godziny 10:00)
  • godz. 12:00 - start ostry grup startowych w odstępach czasowych
  • grupy startowe:
    • M20+M30+RED+RED VIP - SUPER PRESTIGE
    • M40+M50 - SUPER PRESTIGE
    • K20+K30+K40+ - SUPER PRESTIGE
    • M60 - SUPER PRESTIGE
    • M70+M80+ - SUPER PRESTIGE
  • ok godz. 15.30 – dekoracja zwycięzców w 30 minut po zakończeniu wyścigu na najdłuższym dystansie.

Dystanse

  • kat. M20, M30, RED, REDVIP dystans: 104 km
    (4 okr. po 26 km)
  • kat. M40, M50 dystans: 78 km
    (3 okr. po 26 km)
  • kat. K20, K30, K40+ dystans: 52 km
    (2 okr. po 26 km)
  • kat. M60 dystans: 52 km
    (2 okr. po 26 km)
  • kat. M70 dystans: 52 km
    (2 okr. po 26 km)
  • kat. M80+ dystans: 26 km
    (1 okr. po 26 km)

Trasa na rundzie o długości 28 km, która prowadzi z Chełmońskiego, 11-Listopada, Boczną, Wspólna, Dojazdową i drogami technicznymi wzdłuż autostrady A2. Następnie w kierunku północnym do Mistowa i przez Anielinek do Jakubowa, gdzie skret w prawo i po przejechaniu drogami technicznymi A2 wracamy do Mińska Mazowieckiego. W Mińsku ulicami Kościelną, Budowlaną i Chełmońskiego na linię startu-mety.

Nagrody

NAGRODA GŁÓWNA ŻTC BIKE RACE 2023
RADOWID12  - tygodniowy pobyt w Zakopanem z możliwością wymiany na pobyt w Bułgarii - apartamentowiec KALIA w Słonecznym Brzegu
Wybór należy do zwycięzcy

 Więcej informacji: https://www.ztc.pl/etapy/minsk-mazowiecki,1,5.html

  • ŻTC Bike Race - XV Memoriał Rawskiego (PNG)
  • Konkursy 23.04.2023 (PNG)

Nabór kandydatów na członków Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Ruszył nabór kandydatów na członków Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Zgłoś kandydata! Bądź głosem swojego środowiska i miej realny wpływ na podejmowane decyzje w sprawach ważnych dla Województwa.

Kandydatury można zgłaszać w terminie od 27 marca do 17 kwietnia 2023 r. wyłącznie elektronicznie, rejestrując się na stronie www.mrdpp.mazovia.pl

 

Czym jest Mazowiecka Rada Działalności Pożytku Publicznego?

Wojewódzka Rada to ciało konsultacyjne i opiniodawcze powoływane przez Marszałka województwa na wniosek organizacji pozarządowych. W jej skład wchodzą przedstawiciele wojewody, marszałka i sejmiku województwa oraz osoby reprezentujące organizacje pozarządowe.

Członkowie Rady ze strony administracji publicznej wskazywani są przez odpowiednie organy województwa ale w przypadku organizacji pozarządowych na Mazowszu od pierwszej kadencji Rady organizowane są wojewódzkie wybory. Przedstawiciele organizacji pozarządowych prowadzących działalność na terenie województwa, stanowią co najmniej połowę składu Rady Wojewódzkiej.

Jakie Rada ma kompetencje?

  • Wyrażanie opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych, w tym w zakresie programów współpracy z organizacjami pozarządowymi;
  • Wyrażanie opinii o projektach uchwał i aktów prawa miejscowego dotyczących sfery zadań publicznych, o której mowa w art. 4 ustawy;
  • Udzielanie pomocy i wyrażanie opinii w przypadku sporów między organami administracji publicznej a organizacjami pozarządowymi;
  • Wyrażanie opinii w sprawach dotyczących zadań publicznych, w tym zlecania tych zadań do realizacji przez organizacje pozarządowe oraz w sprawach rekomendowanych standardów realizacji zadań publicznych;
  • Wybór kandydatów do komisji konkursowych opiniujących oferty składane w ramach otwartych konkursów ofert, ogłaszanych przez Zarząd Województwa Mazowieckiego na podstawie ustawy;
  • Delegowanie, na wniosek innych podmiotów, członków Rady do prac z komisjach, grupach roboczych, kapitułach konkursowych i innych zespołach.

 

13 kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

 

W tym roku mija 80 lat od ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.

22 tysiące polskich obywateli – jeńców wojennych z radzieckich obozów, zostało zamordowanych wiosną 1940 roku. Byli to m.in. oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy, uczeni, artyści. Stanowili oni elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy.

O odkryciu masowych grobów w lesie pod Katyniem poinformowali Niemcy w kwietniu 1943 roku.

ZSRR przyznało się do zbrodni, początkowo w sposób oględny,  dopiero 13 kwietnia 1990 roku, gdy Michaił Gorbaczow przekazał prezydentowi Wojciechowi Jaruzelskiemu listy przewozowe NKWD z obozów w Kozielsku i Ostaszkowie oraz spis jeńców obozu w Starobielsku.

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił 13 kwietnia świętem poprzez aklamację, podjętą 14 listopada 2007 r.

 

19 kwietnia - 80. rocznica powstania w getcie warszawskim

Powstanie kwietniowe było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszym powstaniem miejskim w okupowanej Europie.

W 1940 roku, władze niemieckie przystąpiły do organizacji gett dla ludności żydowskiej. Największe z nich zostało utworzone 2 października 1940 roku w Warszawie. Miało ono  powierzchnię ponad 300 ha i było otoczone ceglanym murem o długości 18 km. Do 16 listopada 1940 roku, gdy władze niemieckie zamknęły dostęp do getta, na jego terenie znalazło się ponad 350 000 Żydów. Dziesiątki tysięcy z nich zmarły z chorób i głodu. 22 lipca 1942 roku Niemcy rozpoczęli deportację więźniów getta do obozu zagłady w Treblince. Zginęło tam niemal 300 tys. warszawskich Żydów. Jesienią 1942 roku w tzw. getcie szczątkowym pozostało już tylko kilkadziesiąt tysięcy Żydów. Byli to głównie ludzie młodzi i w sile wieku, bez rodzin, zatrudnieni w niemieckich warsztatach produkcyjnych, tzw. szopach. W tych warunkach, gdy nie pozostawało już nic do stracenia, wśród żydowskiej młodzieży narodziła się myśl o zbrojnym oporze. 

Gdy 19 kwietnia 1943 roku, w przeddzień święta Pesach, niemieckie oddziały wspierane przez czołgi i wozy pancerne ponownie weszły do getta, by je ostatecznie zlikwidować, do walki z nimi stanęło około 300-500 członków ŻOB podzielonych na 22 grupy bojowe pod zwierzchnim dowództwem Anielewicza oraz około 250 bojowców ŻZW, a także luźne uzbrojone grupy, nienależące do głównych organizacji konspiracyjnych. Po stronie niemieckiej codziennie w akcji bojowej uczestniczyło ponad tysiąc żołnierzy Waffen-SS i policjantów.

W kolejnych dniach kwietnia, walki mające miejsce w getcie składały się z szeregu starć prowadzonych pomiędzy powstańcami broniącymi się w wybranych punktach getta lub przemieszczającymi się między schronami i kryjówkami, a niemieckimi grupami szturmowymi. Oddziały niemieckie dodatkowo codzienne przeczesywały teren getta poszukując kryjówek, w których ukryci byli Żydzi. Odnalezione osoby rozstrzeliwano lub transportowane do obozów. Cześć powstańców, taka jak  grupa  członków ŻOB  otoczona w schronie na ul. Miłej 18, popełniła samobójstwo, nie chcąc poddać się Niemcom. 

Walki w getcie zostały oficjalnie zakończone 16 maja 1943 roku, kiedy to Niemcy wysadzili budynek synagogi na ul. Tłomackie. W rzeczywistości poszukiwanie Żydów ukrywających się w ruinach getta trwało jeszcze kilka miesięcy.  W wyniku powstania w getcie zginęło i zostało zamordowanych 12 000 Żydów, a większość z 60 000 osób znajdujących się w tym czasie w getcie została wywieziona do obozu koncentracyjnego na Majdanku  lub obozów pracy w Poniatowej, Trawnikach i Budzyniu. Trudna do oszacowania grupa Żydów wydostała się z getta w czasie trwania walk i szukała schronienia na aryjskiej stronie.

Rocznicę powstania w getcie warszawskim upamiętnia akcja Żonkile organizowana corocznie 19 kwietnia. W 2023 roku kampania odbywa się w ramach całorocznego programu Muzeum POLIN "Nie bądź obojętny. 80. rocznica powstania w getcie warszawskim".

 

Źródła:

https://polin.pl

https://muzeum1939.pl

 

Edukacja prawna - "Prawa osób niepełnosprawnych"

Zapraszamy do korzystania z poradnika dotyczącego praw osób niepełnosprawnych, przygotowanego przez Fundację Inter Vivos w ramach realizacji zadań z zakresu edukacji prawnej w 2023 r.  Znajdują się w nim odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące przebiegu procedur uzyskiwania orzeczeń o niepełnosprawności, a także uprawnień i ulg, które z tych orzeczeń wynikają.

Poradnik dostępny jest na stronie internetowej powiatu mińskiego w tym miejscu: 

http://powiatminski.pl/aktualnosc-1920-edukacja_prawna__prawa_osob.html

Uwaga awaria! Przerwa w dostawie wody w m. Barcząca na ulicy Wesołej

Szanowni Państwo,

Informujemy, że z powodu awarii na sieci wodociągowej w dniu dzisiejszym wystąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Barcząca na ul. Wesołej.

Awaria jest w trakcie usuwania, za utrudnienia przepraszamy.

  • Poradnik "Prawa osób niepełnosprawnych" (PDF)

LIII sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w kadencji 2018-2023 – 27.04.23 r., godz. 11.00

Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej (sala nr 110) Urzędu Gminy, Mińsk Mazowiecki, ul. J. Chełmońskiego 14.

Proponowany porządek obrad

Projekty uchwał

Transmisja LIII Sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki będzie dostępna TUTAJ

2 maja 2023 Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki będzie nieczynny

Mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych

NYzZ0YCxgLGAsYCxgLGAvcaBbIEdCV3k3HRifKKSxncRihSRTTkCb1SkI0SJrceFE3Wicx7TEWMBYwFjAWMBYwFrhyC+QA6LqUgK0BXFf+SM0ZjAWMBYwFjAWMBYwFbkQL5ADouhFv27TJWMBYwFjAWMBYwFjAWCBnLWBAV87a21zNWMBYwFjAWMBYwFggl1rAgK5c+uDNbRsLGAsYCxgLGAsYC+SsBQzoyll7m6sZCxgLGAsYCxgLGAvkUgsY0JVLH7y5bWMBYwFjAWMBYwFjgZy1gAFdOWtvczVjAWMBYwFjAWMBY4FcagEDunLpgze3bSxgLGAsYCxgLGAskLMWMKArZ+1trmYsYCxgLGAsYCxgLJBLLWBAVy598Oa2jQWMBYwFjAWMBYwFctYCBnTlrL3N1YwFjAWMBYwFjAWMBXKpBf4PNelLzwo6XQEAAAAASUVORK5CYII=

Mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych

Gmina Mińsk Mazowiecki, jako Beneficjent Projektu pn. „Doposażenie szkół w narzędzia edukacyjne z zakresu ruchu drogowego na terenie Gminy Mińsk Mazowiecki” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, informuje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych. Mechanizm ten został opracowany i udostępniony przez Instytucję Zarządzającą.

Jest to narzędzie informatyczne umożliwiające przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego w szczególności poprzez:

a) specjalny adres e-mail: POIS@mr.gov.pl

lub

b) elektroniczny system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej: pois.gov.pl\nieprawidlowosci

Skrócony dyżur dyżur Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w dniu 24.04.2023 r.

Szanowni Państwo,

informujemy, że w związku z posiedzeniem Komisji Budżetu i Inwestycji Rady Gminy Mińsk Mazowiecki dyżur Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w dniu 24 kwietnia 2023 r. zostaje skrócony i będzie odbywał się w godz. 15:30-16:30

V Błękitny Bieg w hołdzie Generałowi Józefowi Hallerowi - 13.05.2023

V Błękitny Bieg w hołdzie Generałowi Józefowi Hallerowi jest corocznym wydarzeniem organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Generała Józefa Hallera w Mariance. W tym roku wpisuje się on również jako wydarzenie w ramach obchodów 50-lecia utworzenia Gminy Mińsk Mazowiecki. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w biegu. Zapisów na bieg można dokonywać poprzez link

https://dostartu.pl/v-b-ekitny-bieg-w-ho-dzie-gen-jozefowi-hallerowi-v9012

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

  • Plakat - V Błękitny Bieg w hołdzie Generałowi Józefowi Hallerowi (JPG)

Gminny Konkurs Krasomówczy dla Dzieci i Młodzieży

20 kwietnia 2023r. w  sali konferencyjnej urzędu gminy spotkali się wyjątkowi uczniowie – krasomówcy, którzy wspaniale opowiadali o miejscach, w których mieszkają i chodzą do szkoły. A to wszystko dlatego, aby uczcić przypadającą w tym roku 50. rocznicę powołania  Gminy Mińsk Mazowiecki .

W konkursie wzięło udział 20 osób. Uczniowie zaprezentowali znakomite opowieści zarówno o przeszłości gminy jak i o teraźniejszych wydarzeniach, dostrzegając przy tym jak w ciągu tego półwiecza zmieniła się gmina. Uczniowie zachwalali nowoczesne budynki szkolne, szczycili się  patronami  szkół, prezentowali zapisane wspomnienia babci czy dziadka z  dawnych czasów  czy zachęcali do wycieczek rowerowych, bo gminne drogi znakomicie się  do tego nadają. Była to niewątpliwie sentymentalna podróż w czasie i w przestrzeni.

Uczniowie występowali  w  kategoriach wiekowych I- III , IV- VI oraz VII –VIII.

W składzie jury konkursu zasiadali:

Jolanta Damasiewicz – Sekretarz Urzędu Gminy

Alina Komorowska - polonistka, w przeszłości nauczycielka w Szkole Podstawowej w Janowie i w Niedziałce, obecnie redaktor w Wydawnictwie Nowa Era

Jolanta Rusiecka – Kędziora – polonistka w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim

Wiktoria Saleta - absolwenta szkoły w Zamieniu, laureatka finałów ogólnopolskich konkursów krasomówczych

Weronika Ratyńska  -  absolwenta szkoły w Zamieniu, laureatka finałów ogólnopolskich konkursów krasomówczych

Konkurs poprowadziła Klaudia Jadczak, laureatka finałów ogólnopolskich konkursów krasomówczych

 

W kategorii klas I –III  laureatami zostali:

I miejsce Laura Jęda – SP w Zamieniu – zaprezentowała opowieść o przejażdżce bryczką po Maliszewie. Uczennica otrzymała również nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika konkursu oraz nagrodę publiczności.

II miejsce Bartłomiej Krześniak – SP Zamienie - opowiedział   o tym,jak  wyglądało życie szkolne,  gdy babcia chodziła do szkoły.

II miejsce (równorzędne)  Franciszek Płatek - przedstawił gawędę o tym, jak Mniek zamieszkał w wieży urzędu gminy.

Franek Płatek  również otrzymał Nagrodę Specjalną Wójta Gminy

III miejsce  Nina Pilarska uczennica Szkoły Podstawowej w Halinowie, która  opowiedziała o pałacu w Janowie i o tym, że kolumnada kojarzy jej się z Sukiennicami.

Wyróżnienie  otrzymał Miłosz Salicki -  SP w Niedziałce – opowiedział historię Kazimierza Kostusiewicza, swojego prapradziadka -ułana 7 Pułku Ułanów lubelskich. SP Niedziałka

W kategorii klas IV –VI wystąpiło 10  uczniów.

I miejsce Lena Rokicka –  SP w Niedziałce- zaprezentowała wzruszającą gawędę o swojej szkole i o patronach, czyli o rodzinie Sażyńskich

II miejsce Michał Sabak – SP w Janowie, który znakomicie  opowiedział o patronie księdzu Janie Tyszcze, inicjatorze budowy szkoły

II  miejsce (równorzędne) Nina Kęsicka SP nr 4 w Mińsku Mazowieckim,  która opowiedziała o podniebnych bohaterach janowskiego lotniska

III miejsce Franciszek Bilewicz -SP w Mariance – zaprezentował  świetną gawędę o patronie szkoły Józefie Hallerze.

III miejsce Nikola Zając - SP w Zamieniu – opowiedziała  o wierzeniach związanych wierzbami, które są  charakterystyczne  w krajobrazie Grębiszewa   

 Pozostali  uczestnicy w tej kategorii to: Weronika Iwaniuk i Pola Dziugieł z SP nr 6  i Lena Jankowska  z SP w  Mariance oraz Gabriela Dębała  z  SP w Hucie Mińskiej oraz Lilla Olszewska z SP w Stojadłach – uczennice również  zaprezentowały ciekawe wystąpienia i zasługują na  wyróżnienie .

W kategorii klas VII – VIII

I  miejsce Weronika Matasek – SP w Zamienu, która -  opowiadając legendę  o szewcu-  tłumaczyła powstanie nazwy wsi Maliszew, w której  mieszka,

Weronika otrzymała również nagrodę publiczności.

II miejsce Jan Jarzyna – SP w Janowie, który przedstawił  gawędę o rodzinie Ceglińskich  związanej z janowskim pałacem.

III miejsce Piotr Pucelak - SP w Zamieniu, który przekonywał, że patron szkoły Józef  Piłsudski może być   także świetnym  idolem.

W tej kategorii  na uznanie zasługują również Majka Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Zamieniu,  która otrzymała nagrodę specjalną  przyznaną przez Klaudię Jadczak  oraz Roksana Aniszewska ze  SP w Janowie.

Niezależnie od jury profesjonalnego,  występujące osoby  oceniało również jury  uczniowskie pod przewodnictwem Zuzanny Czmiel, uczennicy kl. VIII z  SP w Zamieniu, a w skład jury weszli ; Majka Siwek i Krzysztof Smoliński - SP w Zamieniu, Kamil Strzelec - SP Marianka  oraz Julia  Witkowska - SP Niedziałka oraz Gabriela Gryz – SP Janów.

         Niewątpliwie   Konkurs Krasomówczy z okazji 50. rocznicy powołania  Gminy Mińsk Mazowiecki był wyjątkowym wydarzeniem,  który  sprawił, że uczniowie bliżej zainteresowali się historią miejsca, w którym mieszkają. Wykazali się talentem i niecodziennymi  umiejętnościami,  do których należy sztuka przekonującego i  artystycznego  i opowiadania  o przeszłości i o ważnych sprawach  z teraźniejszości.

Do  sukcesu  uczniów przyczynili się ich opiekunowie, którzy zaangażowali się w to, aby ich podopieczni zaprezentowali ciekawe  i sugestywne wystąpienia. A byli to nauczyciele:

Joanna Janicka, Anna Szklanko, Sylwia Barannan - SP w Zamieniu

Małgorzata Michalik – SP w Mariance

Anna Woźniak - SP w Hucie Mińskiej

Urszula Buczek -  SP w Stojadłach

Jolanta Jackiewicz – Szuba – SP w Niedziałce

Elżbieta Roguska – SP w Niedziałce

Karolina Milewska – SP w Niedziałce

Jerzy Wierzbicki SP w Janowie

Marzena Jackiewicz SP w Janowie

Sylwia Kraus – Górska – SP w Janowie

Konkurs współfinanowała Gmina Mińsk Mazowiecki.

Ponadto konkurs wsparli:

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zamieniu

Muzeum Ziemi Mińskiej  w Mińsku Mazowieckim

Wydawnictwo Nowa Era

Towarzystwo Historyczne im. Szembeków  z Warszawy

 

Koordynator konkursu:

Joanna Janicka

Szkoła Podstawowa w Zamieniu

Polska wieś to przyszłość