Nawigacja

Treść Strony

XIV edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

W ramach konkursu Kapituła oceni prace w dwóch kategoriach:

  • Prace naukowe (m.in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi;
  • Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. Nagrodzone prace będą mogły być wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar.

Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2022 r.

Konkurs obejmuje prace o bardzo szerokiej tematyce. We wcześniejszych edycjach nagradzane były prace z zakresu historii, kultury, ekonomii, socjologii, nauk przyrodniczych i rolniczych. Warunkiem jest jedynie powiązanie tematyczne z obszarami wiejskimi.

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela: Jakub Zieliński, e-mail: j.zielinski@fdpa.biz.pl  tel. +48 695 116 110; +48 22 864 03 90; fax +48 22 864 03 61. Informacje na temat poprzednich edycji konkursu, Kapituły Konkursowej i laureatów można znaleźć na stronie internetowej www.fdpa.org.pl/konkurs-polska-wies oraz na www.facebook.com/Fundacja.FDPA.

Plakat konkursowy - treść została zamieszczona powyżej w opisie konkursu

Załączniki:

  • Ogłoszenie o konkursie (PDF)
  • Regulamin konkursowy (PDF)
  • Klauzula informacyjna RODO (PDF)

Zapłać w terminie za odbiór odpadów komunalnych. Termin kończy się 31 marca 2022 r.

Właściciel nieruchomości zobowiązany jest uiszczać raz na kwartał opłatę za odbiór odpadów komunalnych, w terminach:

  • za I kwartał  do 31 marca,
  • za II kwartał do 30 czerwca,
  • za III kwartał do 30 września,
  • za IV kwartał do 31 grudnia,

z możliwością zapłaty z góry za kolejne kwartały danego roku.

Więcej informacji o opłatach za odbiór odpadów komunalnych znajduje się na stronie urzędu w zakładce: Stawki opłat i terminy płatności za odpady

Opłać w terminie podatek od środków transportowych. Termin kończy się 15 lutego 2022 r.

Podatek od środków transportowych płatny jest w dwóch ratach proporcjonalnie do czasu trwania obowiązku podatkowego, w terminie:

  • do dnia 15 lutego
  • do dnia 15 września każdego roku.

Więcej informacji o podatku znajduje się na stronie urzędu w zakładce Zobowiązania podatkowe z tytułu podatku od środków transportowych od osób fizycznych i prawnych

Opłać w terminie swoje podatki (od nieruchomości, rolny, leśny). Termin 1 raty podatku kończy się 15 marca 2022 r.

Osoby fizyczne mają obowiązek dokonywania opłat za podatek od nieruchomości, rolny i leśny w 4 ratach:

  • I ratę podatku należy opłacić do 15 marca 
  • II ratę podatku należy opłacić do 15 maja
  • III ratę podatku należy opłacić do 15 września
  • IV ratę podatku należy opłacić do 15 listopada

Osoby prawne mają obowiązek dokonywania opłaty podatku od nieruchomości:

  • do 31 stycznia 
  • do 15 dnia każdego miesiąca (w miesiącach: luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień)

Osoby prawne mają obowiązek dokonywanya opłat za podatek leśny i/lub rolny:

  • do 15 marca 
  • do 15 maja
  • do 15 września
  • do 15 listopada

Więcej informacji o podatkach znajduje się na stronie urzędu w odpowiednim kaflu zakładki Rodzaje spraw i wnioski do pobrania.

Inauguracja XIX Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Po raz kolejny Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw indywidualnych, z których przynajmniej jeden z właścicieli jest objęty ubezpieczeniem społecznym rolników, do udziału Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Przedsięwzięcie realizowane jest od 2003 roku w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Współorganizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. XIX Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Patronat medialny nad konkursem będą sprawowali: Agro Profil, Tygodnik Poradnik Rolniczy, Rolniczy Przegląd Techniczny oraz portale agronews.com.pl, wiescirolnicze.pl i gospodarz.pl.

Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, a partnerem wspierającym  Narodowy Instytut Kultury Wsi i Dziedzictwa Narodowego.

W osiemnastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 21 tysięcy gospodarstw indywidualnych, a ich laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe – w ubiegłym roku zwycięzca został uhonorowany ciągnikiem rolniczym o mocy 55 KM. 

Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim mogą brać właściciele zarówno dużych, jak i małych gospodarstw rolnych o różnych profilach produkcji.

Uczestnicząc w działaniu, rolnicy mają okazję do zaprezentowania swojego miejsca pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a przede wszystkim poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który wykonują komisje konkursowe. Podczas eliminacji sprawdzą one, czy w ocenianym gospodarstwie stosowane są w praktyce zasady ochrony zdrowia i życia, a także czy wyeliminowane zostały w nim zagrożenia związane z wypadkami i chorobami zawodowymi.

W skład komisji konkursowych wchodzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie reprezentujący Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim.

Zastosowanie się do ich rad i uwag przyczynia się do wyeliminowania wielu zagrożeń w środowisku rolniczej pracy, a tym samym do zmniejszenia ryzyka wypadków i chorób zawodowych rolników oraz ich rodzin.

Warunkiem udziału w Konkursie jest podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników przez co najmniej jednego ze współwłaścicieli gospodarstwa rolnego.

Szczegółowe informacje o organizacji Konkursu można uzyskać w Placówce Terenowej KRUS w Siedlcach, ul. Brzeska 39 (tel. +48 25 640 46 17, e-mail: siedlce@krus.gov.pl).

Ważne terminy: 

  • 22.04.2022 r. – upływa termin zgłaszania udziału w Konkursie
  • 08.07.2022 r. – zakończenie etapu wojewódzkiego
  • lipiec/sierpień 2022 r. – wizytacja gospodarstw finałowych (termin uzależniony od sytuacji epidemicznej w kraju)

Regulamin konkursu
Zał. nr 1 do regulaminu - Formularz zgłoszeniowy
Zał. nr 2 do regulaminu - Arkusz oceny

78 rocznica Wielkiej Wsypy - Pamiętamy!

78 lat temu została przeprowadzona hitlerowska akcja - „Wielka Wsypa”, podczas której oprawcy aresztowali podziemie konspiracyjne w Mińsku Mazowieckim. Rodzina Sażyńskich za swój patriotyzm i oddanie ojczyźnie zapłaciła najwyższą cenę. Z pięcioosobowej rodziny, wydarzenia przeżyła tylko Stefania Sażyńska – matka trzech zamordowanych synów i męża, który zginął w obozie koncentracyjnym.

Stefania Sażyńska do końca swoich dni w 1992 r. pielęgnowała pamięć i dawała świadectwo prawdy o swych najbliższych i innych żołnierzach Armii Krajowej.

17 lutego każdego roku wracamy myślami do minionych wydarzeń i ludzi, którzy poświęcili własne życie dla wolnej Polski.

Szkoła Podstawowa w Starej Niedziałce z zaszczytem przyjęła patronat im. Rodziny Sażyńskich, dbając o organizację obchodów rocznicowych i innych wydarzeń patriotycznych. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Starej Niedziałce przygotowali krótki filmik o patriotyzmie i Rodzinie Sażyńskich, zachęcamy do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=jYnmrB0nfu8

 

Trwa rekrutacja do przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych

Informujemy, że 21 lutego 2022 r. rozpoczęła się procedura rekrutacyjna do przedszkoli i 1 klas szkół podstawowych na terenie Gminy Mińsk Mazowiecki. 

Przedszkole - ważne terminy

  • 21-25 lutego 2022 r.: Złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym; 
  • 28 lutego 2022 r.: Ogłoszenie informacji o ilości wolnych miejsc na które prowadzona będzie rekrutacja;
  • 01 –14 marca 2022 r.: Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym;
  • do 18 marca  2022 r.: Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej  dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym;
  • 22 marca  2022 r. (do 16:00): Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;
  • 23-25 marca  2022 r.: Potwierdzenie przez  rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia;
  • 31 marca 2022 r. (do 16:00): Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów  przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Klasy pierwsze szkół podstawowych - ważne terminy

  • 21-25 lutego 2022 r.: Rodzice dzieci realizujących obowiązkowe przygotowanie przedszkolne składają zgłoszenia, do klas pierwszych w obwodowej szkole podstawowej;
  • 28  lutego 2022 r.: Ogłoszenie informacji o ilości wolnych miejsc na które prowadzona będzie rekrutacja;
  • 01-14 marca 2022 r.: Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej  wraz  z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym;
  • do 18 marca 2022 r.: Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym;
  • 22 marca 2022 r. (do 16:00): Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;
  • 23-25 marca 2022 r.: Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia;
  • 31 marca 2022 r. (do 16:00): Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną  listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Procedura rekrutacyjna jest realizowana na podstawie Zarządzenia Nr 5/2022 Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki z dnia 17 stycznia 2022 r. w sprawie ustalenia  terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do przedszkoli i do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych publicznych szkól podstawowych, dla których Gmina Mińsk Mazowiecki jest organem prowadzącym, na rok szkolny 2022/2023.

Kontakt do Szkół Podstawowych i Przedszkola z terenu Gminy Mińsk Mazowiecki znajduje się w zakładce Urząd/Edukacja

Konkurs na najpiękniejszy ogródek lub przedogródek w Gminie Mińsk Mazowiecki

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki zaprasza do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy ogród i przedogródek w Gminie Mińsk Mazowiecki".

Czekamy na Państwa zgłoszenia do dnia 15 września 2022 r.

Laureaci konkursu otrzymają bony podarunkowe o wartości do 500 zł !
Bony uprawniają do zakupów w lokalnym markecie z akcesoriami do domu i ogrodu. 

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie swojego udziału poprzez złożenie do Organizatora wypełnionej karty zgłoszeniowej wraz ze zdjęciami ogrodu lub przedogródka. 
Karta zgłoszeniowa stanowi Załącznik Nr 3 do Zarządzenia Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki Nr 34/2021 z dnia 22.04.2021 r.

Karty zgłoszeniowe (z załączonymi zdjęciami) można składać osobiście w Urzędzie Gminy Mińsk Mazowiecki ul. Józefa Chełmońskiego 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki lub przesłać na adres e-mail gmina@minskmazowiecki.pl (wpisując w temacie wiadomości nazwę konkursu)

Lista laureatów wraz ze zdjęciami zgłoszonych w konkursie posesji (ogrodów i przedogródków) będą podlegać publikacji na stronie internetowej urzędu gminy www.minskmazowiecki.pl, w prasie lokalnej i na Facebook @gminammz.

Celem konkursu jest upowszechnienie postaw i działań proekologicznych wśród społeczności gminnej oraz budowanie poczucia wspólnej odpowiedzialności za Ziemię, poczynając od dbałości o swoje najbliższe otoczenie, jednocześnie zwiększając walory estetyczne i wizerunkowe poszczególnych miejscowości, co w konsekwencji uatrakcyjnia wizerunek całej gminy.

Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości do dnia 30 września 2022 r.

Jeżeli pojawią się dodatkowe pytania, prosimy o kontakt z Panią Anną Zabłocką telefoniczny +48 25 756 25 13 lub pisząc na adres e-mail: gmina@minskmazowiecki.pl

  • Regulamin konkursu (PDF)
  • Zgłoszenie udziału w konkursie - plik edytowalny (DOCX)
  • Zgłoszenie udziału w konkursie (PDF)
  • Ogłoszenie o konkursie (PDF)

𝐗 𝐑𝐚𝐣𝐝 𝐏𝐨𝐣𝐚𝐳𝐝𝐨́𝐰 𝐙𝐚𝐛𝐲𝐭𝐤𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐩𝐨 𝐙𝐢𝐞𝐦𝐢 𝐌𝐢𝐧́𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣

Zapraszamy na X Rajd Pojazdów Zabytkowych po Ziemi Mińskiej, który odbędzie się w sobotę 4 czerwca 2022 r.
 
 
𝐁𝐚𝐳𝐚 𝐫𝐚𝐣𝐝𝐮:
ZSZ nr 2 "Mechanik", ul. Gen. K. Sosnkowskiego 43, 05-300 Mińsk Mazowiecki
 
𝐏𝐥𝐚𝐧 𝐰𝐲𝐝𝐚𝐫𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚:
  • 8:00-9:30 rejestracja uczestników
  • 9:30-9:50 odprawa uczestników rajdu
  • 10:00 start pierwszej załogi
  • 10:10-11:40 próba sprawnościowo-zręcznościowa na terenie Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej
  • 11:00-13:00 zwiedzanie Siennickiego Muzeum Szkolnego
  • 15:30 meta pierwszych załóg
  • 17:30 rozdanie nagród i zakończenie rajdu

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki i Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki

Plakat do wydarzenia

Igrzyska Samorządowe 2022

9 lipca 2022 r. (w sobotę) w godzinach 9:00 - 16:00 odbędą się kolejne już Igrzyska Samorządowe. 
Miejsce rozgrywek: Zalew Karczunek (ul. 1-go Maja w Kałuszynie)

  • 9:30 - uroczyste otwarcie igrzysk
  • 10:00 - konkurencje biegowe
  • 11:00-14:00 - dart, strzał z łuku, pchnięcie kulą
  • 11:00 - siatkowa piłka plażowa
  • 12:00 - badminton
  • 13:00 - turniej piłki nożnej
  • 14:00 - slalom kajakowy i rower wodny
  • 15:00 - ceremonia zakończenia
  • 16:00 - zakończenie igrzysk

plakat dot. Igrzysk Samorządowych

Wakacyjna promenada talentów w Mrozach

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Powiatu Mińskiego, którzy z pasji śpiewają, tańczą, grają na instrumencie lub fotografują, do udziału w wakacyjnej promenadzie talentów w Mrozach.

Aby przedstawić swój talent szerszej publiczności, należy zgłosić swój udział telefonicznie pod numerem +48 25 757 44 79 lub przesyłając zgłoszenie na adres e-mail: kulturalnemrozy@gmail.com.

  • plakat dotyczący wydarzenia pod nazwą wakacyjna promenada...

XIV Festiwal Folkloru i Smaku "Sójka Mazowiecka" w miasteczku Cegłów

Plan wydarzenia:

  • 12.30 - Prezentacja Kół Gospodyń Wiejskich biorących udział w "Bitwie Regionów"
  • 14.00 - Występ zespołów folklorystycznych (Zespół KGW Posiadały, Zespół Ludowy Kądziołeczka, Soliści Klubu Kulturalne Zacisze, Zespół Cegłowianie)
  • 16.45 - Uroczyste otwarcie Festiwalu (Powitanie przez Burmistrza Cegłowa, Przemówienia gości, Ogłoszenie wyników konkursu "Bitwa Regionów")
  • 17.30 - Cleo - gwiazda festiwalu
  • 18.30 - Rozstrzygnięcie konkursu o Złotą Sójkę
  • 19.00 - Kapela Niwińskich
  • 20.00 - Zespół Stan Obecny
  • 21.00 - Defis - Gwiazda festiwalu
  • 22.15 - Spektakl świetlny
  • 22.30 - Potańcówka

2Q==

Turystyka bez barier

Impreza turystyczna dla osób niepełnosprawnych odbędzie się w dniach: 19 - 23 września 2022 r.

W imprezie mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, zamieszkałe na terenie Województwa Mazowieckiego. Całkowity koszt udziału 200 zł.

Zgłoszenia w formie elektronicznej należy kierować na adres e-mail Mazowieckiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej: tkkfmazowieckie@o2.pl. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 45. 

Do zgłoszenia należy dołączyć skan orzeczenia o niepełnosprawności.

Ze względu na okres wakacyjny i utrudniony kontakt podajemy numery telefonów komórkowych: +48 602 742 519 lub +48 604 971 444.

Program

19 września  2022 r. (poniedziałek)

  • 7:30 - Wyjazd z Warszawy  ul. Pabla Nerudy 1
  • 13.00 - Kraków - spacer po mieście - Wawel, rynek, Sukiennice, kościół mariacki
  • 17:30 - Przyjazd do Małego Cichego  - zakwaterowanie w  Domu Wypoczynkowym „TATRY”,
  • 18:00 - Obiad
  • 19.00 -  Wieczorny spacer po okolicy.

20  września  2022 r. (wtorek)

  • 8:00 - Śniadanie
  • 10:00 - Zakopane -  wjazd kolejką krzesełkową na Butorowy Wierch, spacer na Gubałówkę, zjazd koleją linowo - terenową,Targowisko, Stary Kościółek i Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Krupówki
  • 18:00 - Obiad
  • 20:00 - Impreza integracyjna

21 września  2022 r. (środa)

  • 8:00  -  Śniadanie
  • 9:00  - Chochołowskie Termy - nowy kompleks termalny w Tatrach
  • 12.00 - Spacer Doliną Kościeliską
  • 15:00 – Obiad
  • 17.00 - Zajęcia rehabilitacyjno - sportowe
  • 19:30 - Góralska watra

22  września  2022 r. (czwartek)

  • 8:00 - Śniadanie
  • 9:00 - Wadowice - Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II – muzeum, Plac Jana Pawła II z domami klasycystycznymi z XIX w., Kalwaria Zebrzydowska Sanktuarium Pasyjno- Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej
  • 16.00 - Zajęcia rehabilitacyjno-sportowe
  • 18:00 - Obiad

23 września  2022 r. (piątek)

  • 8:00  -   Śniadanie
  • 9:00  -  Wyjazd do Warszawy
  • 14.00 - Skarżysko-Kamienna - Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej
  • 18:00 – Przyjazd do Warszawy ul. P.Nerudy

 Organizator zapewnia: transport autokarowy, zakwaterowanie, wyżywienie, pilota, ubezpieczenie NNW, udział w programie.

Należy ze sobą zabrać: dowód osobisty, legitymację emeryta lub rencisty, legitymację osoby niepełnosprawnej, dobry humor.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu imprezy.

Ogłoszenie o konkursie
 na opracowanie projektu logo lub logo wraz z hasłem promocyjnym 50-lecia istnienia Gminy Mińsk Mazowiecki

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie projektu logo lub logo wraz z hasłem promocyjnym 50-lecia istnienia Gminy Mińsk Mazowiecki.

Celem konkursu jest wyłonienie zwycięskiego projektu, który stanie się oficjalną identyfikacją graficzną obchodów 50-lecia istnienia Gminy Mińsk Mazowiecki, organizowanych w 2023 r. Zwycięska praca będzie umieszczana w drugiej połowie 2022 roku oraz przez cały rok 2023 na materiałach informacyjnych, promocyjnych i korespondencyjnych gminy oraz jednostek organizacyjnych gminy, organizacji pozarządowych, sponsorów imprez i stowarzyszeń; które włączą się czynnie we współorganizację obchodów 50-lecia istnienia Gminy Mińsk Mazowiecki.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców i sympatyków gminy.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie pracy zgodnie z obowiązującym Regulaminem oraz dostarczenie jej do Organizatora do dnia 31 sierpnia 2022 r.:

  • bezpośrednio do siedziby Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki;
  • przesyłką pocztową na adres: Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki, Chełmońskiego 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki;
  • przesyłką elektroniczną - w wiadomości e-mail na adres: promocja@minskmazowiecki.pl.

Prace należy dostarczyć do Organizatora w kopercie z dopiskiem: „Konkurs na LOGO 50-lecia istnienia Gminy Mińsk Mazowiecki” lub elektronicznie w wiadomości e-mail, wpisując w temacie wiadomości: „Konkurs na LOGO 50-lecia istnienia Gminy Mińsk Mazowiecki”. Projekt konkursowy powinien zawierać elementy nawiązujące do Jubileuszu 50-lecia istnienia Gminy Mińsk Mazowiecki, historii i specyfiki gminy oraz do obecnie obowiązującego logo Gminy Mińsk Mazowiecki. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace.

Dla autora zwycięskiej pracy przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 1000,00 zł. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas najbliższej sesji Rady Gminy, lecz nie wcześniej niż w dniu 15 września 2022 r.

Osoba do kontaktu w sprawie konkursu: Edyta Rek, tel:  +48 25 756 25 58,  e-mail: promocja@minskmazowiecki.pl

  • Regulamin konkursu (PDF)
  • 1. Zgłoszenie konkursowe (PDF)
  • 2. Opis projektu (PDF)
  • 3. Oświadczenie (PDF)
  • 4. Klauzula informacyjna (PDF)
  • 1. Zgłoszenie konkursowe - plik edytowalny (DOCX)
  • 2. Opis Projektu - plik edytowalny (DOCX)

102. Rocznica Bitwy Warszawskiej

Program 

  • 17:40 Zbiórka pocztów sztandarowych (Kościelna NNMP, ul. Kościelna 1);
  • 18:00 Uroczysta Msza Św. 
  • 19:00 Urocystości główne przed pomnikiem niepodległości (Plac Stary Rynek)
    • Przemówienia;
    • Apel Poległych;
    • Salwa honorowa;
    • Złożenie kwiatów.

Oprawa muzyczna: Orkiestra Dęta Miasta Mińsk Mazowiecki.

Plakat

XI edycja „Narodowego Czytania” - „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza

Zapraszamy do udziału w XI edycji „Narodowego Czytania”. „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza zaprezentują Radni Gminy, pracownicy urzędu gminy, bibliotekarze i czytelnicy.
 
3 września 2022 r. o godz. 10:00 spotykamy się przed wejściem do Urzędu Gminy w Mińsku Mazowieckim przy ul. J. Chełmońskiego 14. Jeżeli pogoda będzie niesprzyjająca, wydarzenie odbędzie się w holu Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki.
 
Informujemy, że w trakcie spotkania będą wykonywane zdjęcia, które zostaną opublikowane na stronie internetowej, w mediach społecznościach - Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki i Biblioteki Publicznej Gminy Mińsk Mazowiecki oraz w biuletynie informacyjnym "Głos Ziemi Mińskiej".
 
 
Plakat informacyjny. Treść wyżej

3 września br. - Piknik Rodzinny w Nowych Osinach

Plakat do wydarzenia - otrzymane z zewnątrz

3 września br. - III Spartakiada dla Dzieci

Plakat do wydarzenia materiał z zewnątrz

4 września Pożegnanie Lata w Starej Niedziałce

Plakat do wydarzenia materiał z zewnątrz

Turniej piłkarski OSP o puchar Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki

Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne turniej zostaje odwołany. 

Zaraszamy 18 września 2022 r. na boisko ORLIK przy Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamieniu (ul. Kołbielska 34, 05-300 Zamienie).

Turniej zostanie rozegrany w godz. 13:30-18:30.

Zagrają:

  • Ochotnicza Straż Pożarna w Brzózem;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Janowie;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Królewcu;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Niedziałce;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Stojadłach;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Zamieniu.

Na widzów czekają atrakcje tj.:

  • Strefa zabawy dla dzieci;
  • Zjeżdzalnia i animacje;
  • Grill, wata cukrowa, popcorn;
  • Food truck, stoiska gastronomiczne;
  • Konkursy dla dzieci i młodzieży, do wygrania m.in: koszulki sportowe i piłki. 

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Wójtra Gminy Mińsk Mazowiecki.

Organizatorzy: Przewodniczący Rady Gminy Przemysław Wojda, OSP w Zamieniu, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Zamieniu, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudksiego w Zamieniu oraz KGW w Zamieniu.

plakat

XV Powiatowy Przegląd Patriotyczny "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"

Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza do udziału w XV Powiatowym Przeglądzie Patriotycznym "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna".

  • 7 listopada 2022 r. - przesłuchania w kategorii recytacja
  • 8 listopada 2022 r.  - przesłuchania w kategorii śpiew.

W tegorocznej edycji w kategorii plastyka zadaniem uczestników będzie wykonanie Orderu Virtuti Militari z wybranego przez uczestnika okresu historycznego.

Finał Przeglądu odbędzie się w niedzielę 13 listopada 2022 r.

Ostatecznym terminem przyjmowania zgłoszeń w kategoriach recytacja, śpiew (dotyczy również podkładów), plastyka jest poniedziałek 24 października 2022 r. do godz. 16.00 (decyduje data wpływu).

Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym regulaminie.

Mazowiecki Drum Master Challenge Łomiankowski Groove 2022

Wszystkich perkusistów, którzy nie uczęszczali do szkół muzycznych, zapraszamy do wzięcia w konkursie „Mazowiecki Drum Master Challenge Łomiankowski Groove 2022”.

„Mazowiecki Drum Master Challenge Łomiankowski Groove 2022” to pierwszy w województwie mazowieckiem konkurs dla perkusistów, którzy nie uczęszczali do szkół muzycznych i nie są ich absolwentami.

Konkurs jest dwuetapowym wydarzeniem skierowanym dla perkusistów zamieszkujących województwo mazowieckie. Pierwszy etap polega na nadsyłaniu przez uczestników nagrań prezentujących perkusyjne wykonanie do wybranego przez siebie utworu. Komisja konkursowa złożona ze specjalistów z tej dziedziny instrumentalistyki, dokonuje oceny prezentacji i wyłania finalistów konkursu.

W etapie finałowym, uczestnik będzie prezentował wykonanie do wybranego przez siebie utworu pochodzącego ze specjalnie przygotowanego i udostępnionego katalogu z utworami. Członkowie komisji konkursowej będą oceniać prezentacje biorąc pod uwagę koordynację rytmiczną, artykulację i dynamikę, interpretację utworu, oryginalność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny. Na postawie oceny zostaną wyłonieni laureaci konkursu.

Finał konkursu, który odbędzie się w niedzielę 11 grudnia, będzie stanowił element całodniowego wydarzenia, w skład którego wejdą warsztaty muzyczne dla finalistów oraz koncert zaproszonej gwiazdy. Koncert będzie ogólnodostępny i bezpłatny dla jego uczestników.

Celami konkursu są: 

  • przygotowanie i pozyskiwanie społeczności do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenie jej wartości;
  • zaspokajanie potrzeb kulturalnych oraz zainteresowań, a także prezentacja i promocja amatorskiego ruchu artystycznego;
  • stworzenie warunków do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego;
  • działanie na rzecz integracji społeczności lokalnej oraz promowanie postawy otwartości na różnorodność form edukacji kulturalnej i artystyczne;
  • promocja gminy Łomianki, Powiatu Warszawskiego Zachodniego raz Mazowsza poprzez organizację wydarzenia kulturalnego.

Koncert "Polskie drogi do wolności"

Koncert w wykonaniu Sonato odbędzie się 6 listopada 2022 r. o godz. 17:00 w Remizie OSP Stojadła (ul. Strażackiej 2, 05-300 Stojadła).

Wstęp Wolny.

Plakat do wydarzenia. Informacje z plakatu znajdują się powyżej.

Relacja z zawodów zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Judo KONTRA

W zawodach zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Judo KONTRA z Mińska Mazowieckiego w Stojadłach w dniu 11.12.2022r. uczestniczyły dzieci z powiatu mińskiego i z MMKS WOJOWNIK ze Skierniewic.

Z UKS Judo KONTRA

  • I miejsca zajęli: Antoni Ryfka, Tadeusz Nowik, Maria Dróżdż, Artur Girndt, Kamil Girndt, Julia Ryfka, Antoni Kozłowski, Jagoda Wąsowska, Aleksandr Alekseevich, Maja Płochocka oraz najmłodszy uczestnik zawodów - przedszkolak z Domowego Przedszkola w Mińsku Mazowieckim Aleksander Maguza.
  • II miejsca zajęli: Jakub Cieślak, Ivan Saprykin, Jan Nowik, Stanisław Nowik, Michał Płochocki, Daniel Girndt.
  • III miejsce zajął Jarosław Alekseevich.

Reprezentanci ze Szkoły Podstawowej w Siennicy, zajęli następujące lokaty:

  • II miejsca zajęli: Oliwia Karpińska, Alicja Paudyna, Mikołaj Chmielewski.
  • III miejsca zajęli: Antoni Sychowicz, Jan Chmielewski, Anna Traczyk.

Zawodniczki i zawodnicy są trenowani przez trenera Zdzisława Wiącka. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, słodycze, medale i dyplomy.

Piękna impreza sportowa dla najmłodszych adeptów judo odbyła się dzięki wsparciu finansowemu tego zadania ze środków z budżetu Gminy Mińsk Mazowiecki, za co serdecznie dziękują dzieci, rodzice i organizatorzy.

Ze sportowym pozdrowieniem Zdzisław Wiącek, Trener Judo II klasy, IV DAN

  • Relacja z zawodów zorganizowanych przez Uczniowski Klub...
  • Relacja z zawodów zorganizowanych przez Uczniowski Klub...
  • Relacja z zawodów zorganizowanych przez Uczniowski Klub...
  • Relacja z zawodów zorganizowanych przez Uczniowski Klub...
  • Relacja z zawodów zorganizowanych przez Uczniowski Klub...
  • Relacja z zawodów zorganizowanych przez Uczniowski Klub...
  • Relacja z zawodów zorganizowanych przez Uczniowski Klub...
  • Relacja z zawodów zorganizowanych przez Uczniowski Klub...
  • Relacja z zawodów zorganizowanych przez Uczniowski Klub...
  • autor: Fot. Uczniowski Klub Sportowy Judo KONTRA

Banery

Stopka

Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki
[obiekt mapy] Mapa z zaznaczonym Urzędem Gminy Mińsk Mazowiecki

Gmina Mińsk Mazowiecki
Rodzaj: gmina wiejska
Lokalizacja:
Województwo Mazowieckie,
Powiat Miński
NIP: 8222146576
REGON: 711582747

Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Ulica: Józefa Chełmońskiego 14
Kod pocztowy: 05-300

Inspektor Ochrony Danych
iod@minskmazowiecki.pl
tel: 25 756 25 38

Urząd Gminy pracuje w godzinach:
poniedziałek w godz. 8:00 - 17:00
wtorek - czwartek w godz. 8:00 - 16:00
piątek: w godz 8:00 - 15:00

Kasa Urzędu Gminy pracuje:
poniedziałek w godz. 8:00 - 15:00
wtorek - czwartek w godz. 8:00 - 14:00
piątek w godz. 8:00 - 13:00

Dane kontaktowe:
tel.: +48 25 756 25 00
fax: + 48 25 756 25 50
e-mail: gmina@minskmazowiecki.pl

ePUAP - adres ESP:
/6i99j9rde7/skrytkaESP

KONTA BANKOWE
86 9226 0005 0000 8035 2000 0010
Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim
- opłata skarbowa,
(UWAGA! Opłatę skarbową od pełnomocnictwa składanego w instytucji/jednostce położonej na terenie Miasta Mińsk Mazowiecki (np. urząd skarbowy, sąd rejonowy) należy wpłacać na rachunek Miasta Mińsk Mazowiecki)

- opłata za zezwolenie na sprzedaż alkoholu,
- opłata za zajęcie pasa drogowego,
- renta planistyczna.
Podatki oraz opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wpłacać na indywidualny rachunek bankowy podany w decyzji podatkowej lub zawiadomieniu.

  • Fundusze Europejskie, Unia Europejska oraz – logo marki...