Nawigacja

Treść Strony

Gminny Konkurs Fotograficzny na 50-lecie Gminy Mińsk Mazowiecki "Nasze zabytki"

Zapraszamy do udziału.

Prace przjmujemy do 15 października 2023 r.

 

Wykaz obiektów będących w Gminnej Ewidencji Zabytków można zobaczyć TUTAJ

 

  • Plakat (JPG)
  • Zarządzenie Nr 67.2023 Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki z dnia 20 czerwca 2023 roku w sprawie ogłoszenia Gminnego Konkursu Fotograficznego na SO-lecie Gminy Mińsk Mazowiecki pt. ,,Nasze zabytki" (PDF)
  • Regulamin konkursu fotograficznego (PDF)
  • Formularz zgłoszeniowy - osoby pełnoletnie (DOCX)
  • Formularz zgłoszeniowy - osoby niepełnoletnie (DOCX)

PSZOK - informacja dot. pracy w dniu 8.04.2023

Uprzejmie informujemy, że dnia 8 kwietnia 2023 roku Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Mińsku Mazowieckim (PSZOK) czynny będzie w godzinach 800-1200

Spotkanie informacyjne Programu "Czyste powietrze" - 12.04.2023

  • Informacja (JPG)
  • Plakat - Spotkanie informacyjne Programu "Czyste powietrze" (JPG)

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mińsku Mazowieckim informuje, że w dniu 28 marca 2023 roku zostało opublikowane rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2023/685 z dnia 27 marca 2023 r. zmieniające załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Zmiany obowiązują od dnia 29 marca 2023 r.

Po wprowadzeniu ww. zmian podział powiatu mińskiego w związku z występowaniem asf przedstawia się następująco:  

  1. Obszar objęty ograniczeniami I (niebieski) gminy: Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Halinów, Jakubów, Mińsk Mazowiecki, Kałuszyn, Mrozy, Stanisławów.
  2. Obszar objęty ograniczeniami II (różowy) gminy: Latowicz, Siennica, Sulejówek.

Poniżej link do aktualnego rozporządzenia:

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:32023R0685&from=PL

LII nadzwyczajna sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w kadencji 2018-2023 – 12.04.23 r., godz. 17:00

Sesja odbędzie się w trybie stacjonarnym w sali konferencyjnej (sala nr 110) Urzędu Gminy, Mińsk Mazowiecki, ul. Józefa Chełmońskiego 14.

Proponowany porządek obrad

Projekty uchwał

Transmisja LII Sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki będzie dostępna TUTAJ

Życzenia Wielkanocne

XV Memoriał Rawskiego - 23 kwietnia 2023

Centrum imprezy (baza - biuro zawodów, parking, ceremonia dekoracji zwycięzców) zlokalizowane będzie przed Urzędem Gminy Mińsk Mazowiecki, przy ulicy Chełmońskiego 14.

Program zawodów

  • godz. 9:00 - 12:00 zapisy w Biurze Zawodów
    (dla osób niezarejestrowanych przez internet zapisy wyłącznie do godziny 10:00)
  • godz. 12:00 - start ostry grup startowych w odstępach czasowych
  • grupy startowe:
    • M20+M30+RED+RED VIP - SUPER PRESTIGE
    • M40+M50 - SUPER PRESTIGE
    • K20+K30+K40+ - SUPER PRESTIGE
    • M60 - SUPER PRESTIGE
    • M70+M80+ - SUPER PRESTIGE
  • ok godz. 15.30 – dekoracja zwycięzców w 30 minut po zakończeniu wyścigu na najdłuższym dystansie.

Dystanse

  • kat. M20, M30, RED, REDVIP dystans: 104 km
    (4 okr. po 26 km)
  • kat. M40, M50 dystans: 78 km
    (3 okr. po 26 km)
  • kat. K20, K30, K40+ dystans: 52 km
    (2 okr. po 26 km)
  • kat. M60 dystans: 52 km
    (2 okr. po 26 km)
  • kat. M70 dystans: 52 km
    (2 okr. po 26 km)
  • kat. M80+ dystans: 26 km
    (1 okr. po 26 km)

Trasa na rundzie o długości 28 km, która prowadzi z Chełmońskiego, 11-Listopada, Boczną, Wspólna, Dojazdową i drogami technicznymi wzdłuż autostrady A2. Następnie w kierunku północnym do Mistowa i przez Anielinek do Jakubowa, gdzie skret w prawo i po przejechaniu drogami technicznymi A2 wracamy do Mińska Mazowieckiego. W Mińsku ulicami Kościelną, Budowlaną i Chełmońskiego na linię startu-mety.

Nagrody

NAGRODA GŁÓWNA ŻTC BIKE RACE 2023
RADOWID12  - tygodniowy pobyt w Zakopanem z możliwością wymiany na pobyt w Bułgarii - apartamentowiec KALIA w Słonecznym Brzegu
Wybór należy do zwycięzcy

 Więcej informacji: https://www.ztc.pl/etapy/minsk-mazowiecki,1,5.html

  • ŻTC Bike Race - XV Memoriał Rawskiego (PNG)
  • Konkursy 23.04.2023 (PNG)

Nabór kandydatów na członków Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Ruszył nabór kandydatów na członków Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Zgłoś kandydata! Bądź głosem swojego środowiska i miej realny wpływ na podejmowane decyzje w sprawach ważnych dla Województwa.

Kandydatury można zgłaszać w terminie od 27 marca do 17 kwietnia 2023 r. wyłącznie elektronicznie, rejestrując się na stronie www.mrdpp.mazovia.pl

 

Czym jest Mazowiecka Rada Działalności Pożytku Publicznego?

Wojewódzka Rada to ciało konsultacyjne i opiniodawcze powoływane przez Marszałka województwa na wniosek organizacji pozarządowych. W jej skład wchodzą przedstawiciele wojewody, marszałka i sejmiku województwa oraz osoby reprezentujące organizacje pozarządowe.

Członkowie Rady ze strony administracji publicznej wskazywani są przez odpowiednie organy województwa ale w przypadku organizacji pozarządowych na Mazowszu od pierwszej kadencji Rady organizowane są wojewódzkie wybory. Przedstawiciele organizacji pozarządowych prowadzących działalność na terenie województwa, stanowią co najmniej połowę składu Rady Wojewódzkiej.

Jakie Rada ma kompetencje?

  • Wyrażanie opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych, w tym w zakresie programów współpracy z organizacjami pozarządowymi;
  • Wyrażanie opinii o projektach uchwał i aktów prawa miejscowego dotyczących sfery zadań publicznych, o której mowa w art. 4 ustawy;
  • Udzielanie pomocy i wyrażanie opinii w przypadku sporów między organami administracji publicznej a organizacjami pozarządowymi;
  • Wyrażanie opinii w sprawach dotyczących zadań publicznych, w tym zlecania tych zadań do realizacji przez organizacje pozarządowe oraz w sprawach rekomendowanych standardów realizacji zadań publicznych;
  • Wybór kandydatów do komisji konkursowych opiniujących oferty składane w ramach otwartych konkursów ofert, ogłaszanych przez Zarząd Województwa Mazowieckiego na podstawie ustawy;
  • Delegowanie, na wniosek innych podmiotów, członków Rady do prac z komisjach, grupach roboczych, kapitułach konkursowych i innych zespołach.

 

13 kwietnia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

 

W tym roku mija 80 lat od ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.

22 tysiące polskich obywateli – jeńców wojennych z radzieckich obozów, zostało zamordowanych wiosną 1940 roku. Byli to m.in. oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy, uczeni, artyści. Stanowili oni elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy.

O odkryciu masowych grobów w lesie pod Katyniem poinformowali Niemcy w kwietniu 1943 roku.

ZSRR przyznało się do zbrodni, początkowo w sposób oględny,  dopiero 13 kwietnia 1990 roku, gdy Michaił Gorbaczow przekazał prezydentowi Wojciechowi Jaruzelskiemu listy przewozowe NKWD z obozów w Kozielsku i Ostaszkowie oraz spis jeńców obozu w Starobielsku.

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił 13 kwietnia świętem poprzez aklamację, podjętą 14 listopada 2007 r.

 

19 kwietnia - 80. rocznica powstania w getcie warszawskim

Powstanie kwietniowe było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszym powstaniem miejskim w okupowanej Europie.

W 1940 roku, władze niemieckie przystąpiły do organizacji gett dla ludności żydowskiej. Największe z nich zostało utworzone 2 października 1940 roku w Warszawie. Miało ono  powierzchnię ponad 300 ha i było otoczone ceglanym murem o długości 18 km. Do 16 listopada 1940 roku, gdy władze niemieckie zamknęły dostęp do getta, na jego terenie znalazło się ponad 350 000 Żydów. Dziesiątki tysięcy z nich zmarły z chorób i głodu. 22 lipca 1942 roku Niemcy rozpoczęli deportację więźniów getta do obozu zagłady w Treblince. Zginęło tam niemal 300 tys. warszawskich Żydów. Jesienią 1942 roku w tzw. getcie szczątkowym pozostało już tylko kilkadziesiąt tysięcy Żydów. Byli to głównie ludzie młodzi i w sile wieku, bez rodzin, zatrudnieni w niemieckich warsztatach produkcyjnych, tzw. szopach. W tych warunkach, gdy nie pozostawało już nic do stracenia, wśród żydowskiej młodzieży narodziła się myśl o zbrojnym oporze. 

Gdy 19 kwietnia 1943 roku, w przeddzień święta Pesach, niemieckie oddziały wspierane przez czołgi i wozy pancerne ponownie weszły do getta, by je ostatecznie zlikwidować, do walki z nimi stanęło około 300-500 członków ŻOB podzielonych na 22 grupy bojowe pod zwierzchnim dowództwem Anielewicza oraz około 250 bojowców ŻZW, a także luźne uzbrojone grupy, nienależące do głównych organizacji konspiracyjnych. Po stronie niemieckiej codziennie w akcji bojowej uczestniczyło ponad tysiąc żołnierzy Waffen-SS i policjantów.

W kolejnych dniach kwietnia, walki mające miejsce w getcie składały się z szeregu starć prowadzonych pomiędzy powstańcami broniącymi się w wybranych punktach getta lub przemieszczającymi się między schronami i kryjówkami, a niemieckimi grupami szturmowymi. Oddziały niemieckie dodatkowo codzienne przeczesywały teren getta poszukując kryjówek, w których ukryci byli Żydzi. Odnalezione osoby rozstrzeliwano lub transportowane do obozów. Cześć powstańców, taka jak  grupa  członków ŻOB  otoczona w schronie na ul. Miłej 18, popełniła samobójstwo, nie chcąc poddać się Niemcom. 

Walki w getcie zostały oficjalnie zakończone 16 maja 1943 roku, kiedy to Niemcy wysadzili budynek synagogi na ul. Tłomackie. W rzeczywistości poszukiwanie Żydów ukrywających się w ruinach getta trwało jeszcze kilka miesięcy.  W wyniku powstania w getcie zginęło i zostało zamordowanych 12 000 Żydów, a większość z 60 000 osób znajdujących się w tym czasie w getcie została wywieziona do obozu koncentracyjnego na Majdanku  lub obozów pracy w Poniatowej, Trawnikach i Budzyniu. Trudna do oszacowania grupa Żydów wydostała się z getta w czasie trwania walk i szukała schronienia na aryjskiej stronie.

Rocznicę powstania w getcie warszawskim upamiętnia akcja Żonkile organizowana corocznie 19 kwietnia. W 2023 roku kampania odbywa się w ramach całorocznego programu Muzeum POLIN "Nie bądź obojętny. 80. rocznica powstania w getcie warszawskim".

 

Źródła:

https://polin.pl

https://muzeum1939.pl

 

Edukacja prawna - "Prawa osób niepełnosprawnych"

Zapraszamy do korzystania z poradnika dotyczącego praw osób niepełnosprawnych, przygotowanego przez Fundację Inter Vivos w ramach realizacji zadań z zakresu edukacji prawnej w 2023 r.  Znajdują się w nim odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące przebiegu procedur uzyskiwania orzeczeń o niepełnosprawności, a także uprawnień i ulg, które z tych orzeczeń wynikają.

Poradnik dostępny jest na stronie internetowej powiatu mińskiego w tym miejscu: 

http://powiatminski.pl/aktualnosc-1920-edukacja_prawna__prawa_osob.html

Uwaga awaria! Przerwa w dostawie wody w m. Barcząca na ulicy Wesołej

Szanowni Państwo,

Informujemy, że z powodu awarii na sieci wodociągowej w dniu dzisiejszym wystąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Barcząca na ul. Wesołej.

Awaria jest w trakcie usuwania, za utrudnienia przepraszamy.

  • Poradnik "Prawa osób niepełnosprawnych" (PDF)

LIII sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w kadencji 2018-2023 – 27.04.23 r., godz. 11.00

Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej (sala nr 110) Urzędu Gminy, Mińsk Mazowiecki, ul. J. Chełmońskiego 14.

Proponowany porządek obrad

Projekty uchwał

Transmisja LIII Sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki będzie dostępna TUTAJ

2 maja 2023 Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki będzie nieczynny

Mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych

NYzZ0YCxgLGAsYCxgLGAvcaBbIEdCV3k3HRifKKSxncRihSRTTkCb1SkI0SJrceFE3Wicx7TEWMBYwFjAWMBYwFrhyC+QA6LqUgK0BXFf+SM0ZjAWMBYwFjAWMBYwFbkQL5ADouhFv27TJWMBYwFjAWMBYwFjAWCBnLWBAV87a21zNWMBYwFjAWMBYwFggl1rAgK5c+uDNbRsLGAsYCxgLGAsYC+SsBQzoyll7m6sZCxgLGAsYCxgLGAvkUgsY0JVLH7y5bWMBYwFjAWMBYwFjgZy1gAFdOWtvczVjAWMBYwFjAWMBY4FcagEDunLpgze3bSxgLGAsYCxgLGAskLMWMKArZ+1trmYsYCxgLGAsYCxgLJBLLWBAVy598Oa2jQWMBYwFjAWMBYwFctYCBnTlrL3N1YwFjAWMBYwFjAWMBXKpBf4PNelLzwo6XQEAAAAASUVORK5CYII=

Mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych

Gmina Mińsk Mazowiecki, jako Beneficjent Projektu pn. „Doposażenie szkół w narzędzia edukacyjne z zakresu ruchu drogowego na terenie Gminy Mińsk Mazowiecki” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, informuje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych. Mechanizm ten został opracowany i udostępniony przez Instytucję Zarządzającą.

Jest to narzędzie informatyczne umożliwiające przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego w szczególności poprzez:

a) specjalny adres e-mail: POIS@mr.gov.pl

lub

b) elektroniczny system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej: pois.gov.pl\nieprawidlowosci

Skrócony dyżur dyżur Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w dniu 24.04.2023 r.

Szanowni Państwo,

informujemy, że w związku z posiedzeniem Komisji Budżetu i Inwestycji Rady Gminy Mińsk Mazowiecki dyżur Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w dniu 24 kwietnia 2023 r. zostaje skrócony i będzie odbywał się w godz. 15:30-16:30

V Błękitny Bieg w hołdzie Generałowi Józefowi Hallerowi - 13.05.2023

V Błękitny Bieg w hołdzie Generałowi Józefowi Hallerowi jest corocznym wydarzeniem organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Generała Józefa Hallera w Mariance. W tym roku wpisuje się on również jako wydarzenie w ramach obchodów 50-lecia utworzenia Gminy Mińsk Mazowiecki. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w biegu. Zapisów na bieg można dokonywać poprzez link

https://dostartu.pl/v-b-ekitny-bieg-w-ho-dzie-gen-jozefowi-hallerowi-v9012

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

  • Plakat - V Błękitny Bieg w hołdzie Generałowi Józefowi Hallerowi (JPG)

Gminny Konkurs Krasomówczy dla Dzieci i Młodzieży

20 kwietnia 2023r. w  sali konferencyjnej urzędu gminy spotkali się wyjątkowi uczniowie – krasomówcy, którzy wspaniale opowiadali o miejscach, w których mieszkają i chodzą do szkoły. A to wszystko dlatego, aby uczcić przypadającą w tym roku 50. rocznicę powołania  Gminy Mińsk Mazowiecki .

W konkursie wzięło udział 20 osób. Uczniowie zaprezentowali znakomite opowieści zarówno o przeszłości gminy jak i o teraźniejszych wydarzeniach, dostrzegając przy tym jak w ciągu tego półwiecza zmieniła się gmina. Uczniowie zachwalali nowoczesne budynki szkolne, szczycili się  patronami  szkół, prezentowali zapisane wspomnienia babci czy dziadka z  dawnych czasów  czy zachęcali do wycieczek rowerowych, bo gminne drogi znakomicie się  do tego nadają. Była to niewątpliwie sentymentalna podróż w czasie i w przestrzeni.

Uczniowie występowali  w  kategoriach wiekowych I- III , IV- VI oraz VII –VIII.

W składzie jury konkursu zasiadali:

Jolanta Damasiewicz – Sekretarz Urzędu Gminy

Alina Komorowska - polonistka, w przeszłości nauczycielka w Szkole Podstawowej w Janowie i w Niedziałce, obecnie redaktor w Wydawnictwie Nowa Era

Jolanta Rusiecka – Kędziora – polonistka w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim

Wiktoria Saleta - absolwenta szkoły w Zamieniu, laureatka finałów ogólnopolskich konkursów krasomówczych

Weronika Ratyńska  -  absolwenta szkoły w Zamieniu, laureatka finałów ogólnopolskich konkursów krasomówczych

Konkurs poprowadziła Klaudia Jadczak, laureatka finałów ogólnopolskich konkursów krasomówczych

 

W kategorii klas I –III  laureatami zostali:

I miejsce Laura Jęda – SP w Zamieniu – zaprezentowała opowieść o przejażdżce bryczką po Maliszewie. Uczennica otrzymała również nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika konkursu oraz nagrodę publiczności.

II miejsce Bartłomiej Krześniak – SP Zamienie - opowiedział   o tym,jak  wyglądało życie szkolne,  gdy babcia chodziła do szkoły.

II miejsce (równorzędne)  Franciszek Płatek - przedstawił gawędę o tym, jak Mniek zamieszkał w wieży urzędu gminy.

Franek Płatek  również otrzymał Nagrodę Specjalną Wójta Gminy

III miejsce  Nina Pilarska uczennica Szkoły Podstawowej w Halinowie, która  opowiedziała o pałacu w Janowie i o tym, że kolumnada kojarzy jej się z Sukiennicami.

Wyróżnienie  otrzymał Miłosz Salicki -  SP w Niedziałce – opowiedział historię Kazimierza Kostusiewicza, swojego prapradziadka -ułana 7 Pułku Ułanów lubelskich. SP Niedziałka

W kategorii klas IV –VI wystąpiło 10  uczniów.

I miejsce Lena Rokicka –  SP w Niedziałce- zaprezentowała wzruszającą gawędę o swojej szkole i o patronach, czyli o rodzinie Sażyńskich

II miejsce Michał Sabak – SP w Janowie, który znakomicie  opowiedział o patronie księdzu Janie Tyszcze, inicjatorze budowy szkoły

II  miejsce (równorzędne) Nina Kęsicka SP nr 4 w Mińsku Mazowieckim,  która opowiedziała o podniebnych bohaterach janowskiego lotniska

III miejsce Franciszek Bilewicz -SP w Mariance – zaprezentował  świetną gawędę o patronie szkoły Józefie Hallerze.

III miejsce Nikola Zając - SP w Zamieniu – opowiedziała  o wierzeniach związanych wierzbami, które są  charakterystyczne  w krajobrazie Grębiszewa   

 Pozostali  uczestnicy w tej kategorii to: Weronika Iwaniuk i Pola Dziugieł z SP nr 6  i Lena Jankowska  z SP w  Mariance oraz Gabriela Dębała  z  SP w Hucie Mińskiej oraz Lilla Olszewska z SP w Stojadłach – uczennice również  zaprezentowały ciekawe wystąpienia i zasługują na  wyróżnienie .

W kategorii klas VII – VIII

I  miejsce Weronika Matasek – SP w Zamienu, która -  opowiadając legendę  o szewcu-  tłumaczyła powstanie nazwy wsi Maliszew, w której  mieszka,

Weronika otrzymała również nagrodę publiczności.

II miejsce Jan Jarzyna – SP w Janowie, który przedstawił  gawędę o rodzinie Ceglińskich  związanej z janowskim pałacem.

III miejsce Piotr Pucelak - SP w Zamieniu, który przekonywał, że patron szkoły Józef  Piłsudski może być   także świetnym  idolem.

W tej kategorii  na uznanie zasługują również Majka Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Zamieniu,  która otrzymała nagrodę specjalną  przyznaną przez Klaudię Jadczak  oraz Roksana Aniszewska ze  SP w Janowie.

Niezależnie od jury profesjonalnego,  występujące osoby  oceniało również jury  uczniowskie pod przewodnictwem Zuzanny Czmiel, uczennicy kl. VIII z  SP w Zamieniu, a w skład jury weszli ; Majka Siwek i Krzysztof Smoliński - SP w Zamieniu, Kamil Strzelec - SP Marianka  oraz Julia  Witkowska - SP Niedziałka oraz Gabriela Gryz – SP Janów.

         Niewątpliwie   Konkurs Krasomówczy z okazji 50. rocznicy powołania  Gminy Mińsk Mazowiecki był wyjątkowym wydarzeniem,  który  sprawił, że uczniowie bliżej zainteresowali się historią miejsca, w którym mieszkają. Wykazali się talentem i niecodziennymi  umiejętnościami,  do których należy sztuka przekonującego i  artystycznego  i opowiadania  o przeszłości i o ważnych sprawach  z teraźniejszości.

Do  sukcesu  uczniów przyczynili się ich opiekunowie, którzy zaangażowali się w to, aby ich podopieczni zaprezentowali ciekawe  i sugestywne wystąpienia. A byli to nauczyciele:

Joanna Janicka, Anna Szklanko, Sylwia Barannan - SP w Zamieniu

Małgorzata Michalik – SP w Mariance

Anna Woźniak - SP w Hucie Mińskiej

Urszula Buczek -  SP w Stojadłach

Jolanta Jackiewicz – Szuba – SP w Niedziałce

Elżbieta Roguska – SP w Niedziałce

Karolina Milewska – SP w Niedziałce

Jerzy Wierzbicki SP w Janowie

Marzena Jackiewicz SP w Janowie

Sylwia Kraus – Górska – SP w Janowie

Konkurs współfinanowała Gmina Mińsk Mazowiecki.

Ponadto konkurs wsparli:

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zamieniu

Muzeum Ziemi Mińskiej  w Mińsku Mazowieckim

Wydawnictwo Nowa Era

Towarzystwo Historyczne im. Szembeków  z Warszawy

 

Koordynator konkursu:

Joanna Janicka

Szkoła Podstawowa w Zamieniu

Polska wieś to przyszłość

18. Mińskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości - 18 maja 2023

Informujemy, że dniu 27 kwietnia 2023 roku w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego włączone zostaną urządzenia dźwiękowe

Informujemy, że dniu 27 kwietnia 2023 roku w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego włączone zostaną urządzenia dźwiękowe w systemie powszechnego ostrzegania i alarmowania (syrena) w ramach szkolenia i sprawdzenia systemu.

W czasie tej próby mogą zostać wykorzystywane sygnały alarmowe i komunikaty ostrzegawcze, które służą do informowania ludności o zagrożeniach.

W związku z tym, iż sygnały i komunikaty dotyczą jedynie ćwiczeń, proszę o nie podejmowanie żadnych działań w związku z ich ogłoszeniem.

30 kwietnia 2023 - termin składania wniosków o nagrody i wyróżnienia sportowe

Nagrodę sportową można przyznać osobie, która:

  • osiąga wysokie, udokumentowane wyniki sportowe osiągnięte w zawodach organizowanych przez polskie związki sportowe lub organizacje pozarządowe
  • stale zamieszkuje na terenie gminy Mińsk Mazowiecki, bądź uczęszcza do gminnych placówek
    oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Mińsk Mazowiecki,
  • w roku przyznawania nagrody nie ukończyła, bądź skończy 18 lat, bądź nie ukończyła 20 lat
    i uczęszcza do szkoły średniej,

Wyróżnienia mogą być przyznane:

  • osobom osiągającym wyniki sportowe bez ograniczeń wiekowych,
  • trenerom sportowym, których zawodnicy osiągają lub osiągnęli sukcesy,
  • nauczycielom kultury fizycznej, których wychowankowie osiągają sukcesy sportowe,
  • popularyzatorom sportu i działaczom sportowym.

Uprawnionymi do zgłaszania wniosków o nagrody sportowe i wyróżnienia są:

  • Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki,
  • komisje Rady Gminy Mińsk Mazowiecki,
  • kluby i organizacje sportowe prowadzące działalność statutową w zakresie kultury fizycznej i sportu,
  • szkoły działające na terenie gminy Mińsk Mazowiecki.

Konkurs na projekt maskotki gminnej

Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na projekt maskotki Gminy Mińsk Mazowiecki.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat zamieszkałych w Gminie Mińsk Mazowiecki lub uczęszczających do placówek edukacyjnych na terenie gminy. Jego celem jest wyłonienie najlepszego i najbardziej oryginalnego projektu maskotki pasującej do postaci z gawędy „Jak Miniek trafił do Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki”. Maskotka, która powstanie na podstawie projektu będzie elementem promocyjnym gminy wykorzystywanym podczas oficjalnych wydarzeń kulturalnych, sportowych i edukacyjnych.

Maskotka docelowo może mieć postać gadżetu reklamowego, przebrania, znaku graficznego itp.

Projekty można składać do 19.05.2023 – osobiście w Urzędzie Gminy Mińsk Mazowiecki, pocztą elektroniczną na adres promocja@minskmazowiecki.pl lub pocztą tradycyjną na adres:

Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki

Ul. Chełmońskiego 14

05-300 Mińsk Mazowiecki

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27 maja 2023 podczas uroczystych obchodów 50-lecia Gminy Mińsk Mazowiecki.

  • Plakat - konkurs na projekt maskotki gminnej (JPG)
  • Gawęda "Jak Miniek trafił do Urzędu Gminy Minsk Mazowiecki" (PDF)
  • Regulamin konkursu na projekt maskotki gminnej (PDF)

Spotkanie informacyjne Programu "Czyste powietrze" - 10.05.2023

Spotkanie informacyjne Programu Czyste Powietrze

Przedłużenie terminu zgłaszania zespołów do Turnieju Sołectw do 12 maja 2023

Plakat przedstawia zaproszenie na Turniej sołectw, który odbędzie się w terminie 27 maja 2023 podczas uroczystych obchodów jubileuszu 50-lecia Gminy Minsk Mazowiecki

  • Regulamin TURNIEJ SOŁECTW 50lecie.pdf (PDF)

Newsletter Prawniczy Fundacji Inter Vivos

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do lektury najnowszego newslettera Fundacji Inter Vivos,  w którym omówione zostały najważniejsze zmiany w prawie pracy i w prawie energetycznym, wprowadzone w marcu i w kwietniu 2023 r.

Newsletter dostępny jest na stronie internetowej powiatu w tym miejscu:

http://powiatminski.pl/aktualnosc-1929-edukacja_prawna__newsletter_nr_2.html

Nowe Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego

W związku z uruchomieniem kolejnych procedur planistycznych przekazuję do wiadomości obwieszczenia Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki o przystąpieniu do sporządzenia lub/i zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Informacje na temat toczącej się procedury planistycznej, udzielane są przez pracowników ds. gospodarki przestrzennej w siedzibie Urzędu Gminy w pokoju nr 11 lub pod numerem telefonu 25 756 25 11.

OBWIESZCZENIE

WÓJTA GMINY MIŃSK MAZOWIECKI

o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego

  1. części miejscowości Żuków, Podrudzie, Marianka, Zakole Wiktorowo, Królewiec,
  2. części miejscowości Żuków, Stojadła, Zamienie, Arynów, Chmielew, Janów,
  3. części miejscowości Gliniak,
  4. miejscowość Huta Mińska,
  5. miejscowość Cielechowizna,
  6. część miejscowości Marianka,

na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2022 r. poz. 503 z późn. zm.) oraz art. 39 ust. 1 w związku z art. 21 ust. 2 pkt 2, art. 39 ust. 1, art. 40, art. 46 pkt 1, art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2022 poz.1029 z późn. zm.) zawiadamiam o podjęciu przez Radę Gminy Mińsk Mazowiecki uchwał:

  • Nr XLV.396.2022 z dnia 27 października 2022 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Mińsk Mazowiecki obejmującego części miejscowości Żuków, Podrudzie, Marianka, Zakole Wiktorowo, Królewiec – tereny inwestycyjne,
  • Nr XLV.397.2022 z dnia 27 października 2022 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Mińsk Mazowiecki obejmującego części miejscowości Żuków, Stojadła, Zamienie, Arynów, Chmielew, Janów – tereny inwestycyjne,
  • Nr XLVI.415.2022 z dnia 17 listopada 2022 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Mińsk Mazowiecki obejmującego części miejscowości Gliniak
  • Nr XLVI.417.2022 z dnia 17 listopada 2022 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Mińsk Mazowiecki obejmującego miejscowość Huta Mińska
  • Nr XLVI.418.2022 z dnia 17 listopada 2022 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Mińsk Mazowiecki obejmującego miejscowość Cielechowizna
  • Nr XLVI.416.2022 z dnia 17 listopada 2022 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Mińsk Mazowiecki obejmującego część miejscowości Marianka

oraz o rozpoczęciu strategicznej oceny oddziaływania na środowisko skutków realizacji  ww. planu miejscowego.

Granice obszaru objętego sporządzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego określa załącznik graficzny do uchwały.

Zainteresowani mogą składać wnioski do ww. planu miejscowego w terminie do dnia 30 czerwca 2023 r.

Wnioski należy składać do Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki:

  • na piśmie w siedzibie Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki, 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Chełmońskiego 14 lub przesłać pocztą na ww. adres Urzędu,
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej, bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres e-mail: gmina@minskmazowiecki.pl lub na adres skrytki ePUAP: /6i99j9rde7/skrytka.

Wniosek powinien zawierać:

  • nazwisko i imię albo nazwę,
  • adres zamieszkania albo siedziby,
  • przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.

Wnioski dotyczące prognozy oddziaływania na środowisko w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko mogą być składane w terminie do dnia 30 czerwca 2023 r.  w siedzibie Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki, 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Chełmońskiego 14,  tel. (25) 756 25 11, w formie pisemnej, ustnej do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym. na adres email: gmina@minskmazowiecki.pl lub adres skrytki Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki na ePUAP: /6i99j9rde7/skrytka.

Organem właściwym do rozpatrzenia wniosków i uwag jest Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki. Wnioski nie spełniające ww. warunków pozostawi się bez rozpatrzenia.

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Jednocześnie informuję o ograniczeniu, o którym mowa w art. 8a ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj. „W związku z przetwarzaniem przez wójta, burmistrza, prezydenta miasta, marszałka województwa, wojewodę, zarząd województwa albo zarząd związku metropolitalnego danych osobowych, uzyskanych w toku prowadzenia postępowań dotyczących sporządzania aktów planistycznych, o których mowa w ustawie, prawo, o którym mowa w art. 15 ust. 1 lit. g rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, z późn. zm.), zwanego dalej „rozporządzeniem 2016/679”, przysługuje, jeżeli nie wpływa na ochronę praw i wolności osoby, od której dane te pozyskano”.

W związku z art. 17a ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, realizując wymogi art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L. z 2016r. Nr 119, s.1 ze zm.) - dalej: „RODO” informuję, że:

1)       Administratorem Pani/Pana danych jest Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki z siedzibą w Urzędzie Gminy w Mińsku Mazowieckim (ul. Chełmońskiego 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki, tel. 25 756 25 00). 

2)       Z Inspektorem Ochrony Danych (zwanym dalej „IOD”) wyznaczonym przez Administratora może się Pani/Pan kontaktować w następujący sposób

  1. a) pocztą tradycyjną na adres: Inspektor Ochrony Danych, ul. Chełmońskiego 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki
  2. b) pocztą elektroniczną na adres e-mail: iod@minskmazowiecki.pl

3)       Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu rozpatrzenia składanych wniosków do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy lub rozpatrzenia uwag dotyczących projektu tego planu (art. 17 Ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym tj. w celu realizacji praw oraz obowiązków wynikających z przepisów prawa (art. 6 ust. 1 lit. c RODO) w zw. z art. 17a pkt. 2 Ustawy;

4)       Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach szczególnych, w tym przepisów archiwalnych.

5)       Pani/Pana dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

6)       Pani/Pana dane osobowych nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy (obejmujący Unię Europejską, Norwegię, Liechtenstein i Islandię).

7)       Posiada Pani/Pan prawo do:

  1. a) dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii – z tym że w przypadku gdy dane osobowe nie zostały zebrane od osoby, której dane dotyczą, to realizacja prawa do informacji o źródle ich pozyskania (art. 15 ust. 1 lit. g RODO) przysługuje, jeżeli nie wpływa na ochronę praw i wolności osoby, od której dane te pozyskano;
  2. b) sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;
  3. c) ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
  4. d) wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), w sytuacji, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);

8)       Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe. Nieprzekazanie danych skutkować będzie brakiem realizacji celu, o którym mowa w punkcie 3.

9)       Pani/Pana dane mogą zostać przekazane podmiotom zewnętrznym na podstawie umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, a także podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa.

Wszystkie informacje dostępne są na stronach BIP pod linkiem -> https://www.bip.minskmazowiecki.pl/726,miejscowe-plany-zagospodarowania-przestrzennego-w-trakcie-sporzadzania

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY

UWAGA STRAŻACY! KONKURS!

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza V edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2023

Ogólnopolski Konkurs FLORIANY poświęcony jest rozwojowi, edukacji i integracji lokalnych środowisk. Głównym przesłaniem i celem Konkursu jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz: szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych społeczności.

Celem Konkursu jest również:

  • promowanie dobrej współpracy samorządów z ochotniczymi strażami pożarnymi realizowanej poprzez inicjatywy podejmowane na rzecz poprawy jakości życia lokalnych środowisk,
  • nagradzanie najlepszych projektów zrealizowanych z udziałem ochotniczych straży pożarnych i samorządów oraz innych lokalnych środowisk, organizacji i instytucji,
  • propagowanie działalności na rzecz społeczeństwa i w szerokim znaczeniu promocja najaktywniejszych ochotniczych straży pożarnych, sprawnie działających samorządów i środowisk lokalnych.

Inicjatywy będą oceniane w 7 kategoriach:

I Infrastruktura przestrzeni publicznej

II Ochrona środowiska i ekologia

III Edukacja

IV Sport, rekreacja i turystyka

V Kultura i tradycja

VI Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna

VII Kategoria specjalna

Zgłoszenia do Konkursu można wysyłać od 1 maja do 30 czerwca 2023 roku.

Warunkiem prawidłowego zgłoszenia jest wypełnienie formularza online dostępnego w regulaminie Konkursu, który znajdziecie na stronie www.floriany.pl w zakładkach KONKURS/REGULAMIN lub KONKURS/FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE DO KONKURSU. Następnie należy wypełnić opisowy formularz zgłoszeniowy, który jest do pobrania w zakładce KONKURS/ FORMULARZE, wydrukować i podpisać przez upoważnione osoby oraz wysłać do 30 czerwca pocztą tradycyjną wraz z dokumentacją zdjęciową lub filmową na płytach CD lub pendrive na adres:

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP,

ul. Oboźna 1,

00-340 Warszawa

z dopiskiem na kopercie: KONKURS FLORIANY.

Może to Wasza straż zdobędzie prestiżową statuetkę FLORIANA? 

Informujemy, że dniu 16 maja 2023 roku w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego włączone zostaną urządzenia dźwiękowe

Informujemy, że dniu 16 maja 2023 roku w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego włączone zostaną urządzenia dźwiękowe w systemie powszechnego ostrzegania i alarmowania (syrena) w ramach szkolenia i sprawdzenia systemu.

W czasie tej próby mogą zostać wykorzystywane sygnały alarmowe i komunikaty ostrzegawcze, które służą do informowania ludności o zagrożeniach.

W związku z tym, iż sygnały i komunikaty dotyczą jedynie ćwiczeń, proszę o nie podejmowanie żadnych działań w związku z ich ogłoszeniem.

Informacja Starosty Mińskiego dot. dotacji przeznaczonej na pokrycie kosztów kwalifikowanych w ramach realizacji zadań w 2024 r. związanych z odnowieniem powierzchni leśnych niestanowiących własności Skarbu Państwa zniszczonych w wyniku klęsk żywiołowych, wynikających z art. 12 ust. 1 ustawy· z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2022 r., poz.. 672 ze zm.).

  • Informacja Starosty Mińskiego dot. dotacji przeznaczonej na pokrycie kosztów kwalifikowanych w ramach realizacji zadań w 2024 r. związanych z odnowieniem powierzchni leśnych niestanowiących własności Skarbu Państwa zniszczonych w wyniku klęsk żywiołowych, wynikających z art. 12 ust. 1 ustawy· z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2022 r., poz.. 672 ze zm.). (PDF)

Skrócony dyżur Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w dniu 15 maja 2023 r.

Szanowni Państwo

Informujemy, że w związku z posiedzeniem Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy Mińsk Mazowiecki dyżur Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w dniu 15 maja 2023 r. zostaje skrócony i będzie odbywał się w godz. 15:30-17:00.

Gmina Mińsk Mazowiecki ogłasza końcową sprzedaż węgla

W związku z art.14 a, ustawy z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych informujemy o końcowej sprzedaży węgla kamiennego dla mieszkańców gminy Mińsk Mazowiecki. Termin sprzedaży węgla zostaje wydłużony do 31 lipca 2023 roku.

16 maja 2023 r. rozpocznie się sprzedaż końcowa węgla będącego w dyspozycji Gminy Mińsk Mazowiecki, sprowadzonego w ramach preferencyjnego zakupu.

Dla uprawnionych mieszkańców zainteresowanych zakupem węgla zniesiony został limit ilościowy przypadający na jedno gospodarstwo domowe. Niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.


Mieszkańcy, uprawnieni do dodatku węglowego, którzy chcą dokonać zakupu węgla od gminy muszą złożyć stosowny wniosek (druk w załączeniu), najpóźniej do 30 czerwca 2023 r.

Wnioski będą rozpatrywane w kolejności wpłynięcia lub do wyczerpania zapasów.

Gmina Mińsk Mazowiecki do sprzedaży końcowej posiada następujący sortyment:

  • ORZECH– ok. 11 ton
  • GROSZEK– ok. 26 ton

Cena węgla wynosi 1 900,00 zł brutto za tonę i nie zawiera kosztów transportu ze składu do gospodarstwa domowego – po węgiel należy zgłosić się z własnym transportem bądź skorzystać odpłatnie z oferowanego przez skład. Węgiel nie jest workowany.

Wniosek o zakup preferencyjny węgla kamiennego można złożyć w następujący sposób:

  • w formie papierowej w Urzędzie Gminy Mińsk Mazowiecki (w godzinach pracy urzędu)
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP (taki wniosek należy opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnić za pomocą profilu zaufanego).

 

                          Wójt Gminy

                     Mińsk Mazowiecki

                 Antoni Janusz Piechoski

  • wniosek_o_zakup_paliwa_stalego_po_preferencyjnej_cenie_sprzedaz_konowa.docx (DOCX)

V Błękitny Bieg w hołdzie Generałowi Józefowi Hallerowi - 13.05.2023

V Błękitny Bieg 🏃‍♀️🏃🏃‍♂️🏆🥇
13 maja odbył się V Błękitny Bieg w hołdzie Generałowi Józefowi Hallerowi. Jest on corocznym wydarzeniem organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Generała Józefa Hallera w Mariance. W tym roku impreza biegowa wpisała się również jako wydarzenie w ramach obchodów 50-lecia utworzenia Gminy Mińsk Mazowiecki.
  • zdjęcie nr 1
  • Zdjęcie nr 2
  • Zdjęcie nr 3
  • Zdjęcie nr 4
  • Zdjęcie nr 5
  • Zdjęcie nr 6
  • Zdjęcie nr 7
  • Zdjęcie nr 8
  • Zdjęcie nr 9
  • Zdjęcie nr 10
  • Zdjęcie nr 11
  • Zdjęcie nr 12
  • Zdjęcie nr 13
  • Zdjęcie nr 14
  • zdjęcie nr 15
  • Zdjęcie nr 16
  • Zdjęcie nr 17
  • Zdjęcie nr 18
  • Zdjęcie nr 19
  • Zdjęcie nr 20
  • Zdjęcie nr 21
  • Zdjęcie nr 22
  • Zdjęcie nr 23
  • Zdjęcie nr 24
  • Zdjęcie nr 25
  • Zdjęcie nr 26
  • Zdjęcie nr 27
  • Zdjęcie nr 28
  • Zdjęcie nr 29
  • Zdjęcie nr 30
  • Zdjęcie nr 31
  • Zdjęcie nr 32

,,Samoobrona Kobiet-zaufaj wojsku”

  • Plakat (JPG)
  • Regulamin ws. rejestracji uczestniczek projektu "Samoobrona kobiet" (PDF)
  • Wykaz miejscowości i terminów realizacji szkolenia pn. "Samoobrona kobiet - zaufaj wojsku" (PDF)

LIV sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w kadencji 2018-2023 – 25.05.23 r., godz. 13.30

Sesja odbędzie się w Sali Bankietowej BIANCO w Barczącej, ul. Prosta 3.

Proponowany porządek obrad

Transmisja LIV Sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki będzie dostępna TUTAJ

Informujemy, że dniu 25 maja 2023 roku w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego włączone zostaną urządzenia dźwiękowe

Informujemy, że dniu 25 maja 2023 roku w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego włączone zostaną urządzenia dźwiękowe w systemie powszechnego ostrzegania i alarmowania (syrena) w ramach szkolenia i sprawdzenia systemu.

W czasie tej próby mogą zostać wykorzystywane sygnały alarmowe i komunikaty ostrzegawcze, które służą do informowania ludności o zagrożeniach.

W związku z tym, iż sygnały i komunikaty dotyczą jedynie ćwiczeń, proszę o nie podejmowanie żadnych działań w związku z ich ogłoszeniem.

Informacja w sprawie kanalizacji w Budach Janowskich

  • Ogłoszenie o przyłączeniu do kanalizacji - Budy Janowskie (PDF)

Informacja dot. pracy Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki w dniu 25.05.2023

Szanowni Państwo,

W związku z uroczystą Sesją Rady Gminy Mińsk Mazowiecki, w dniu 25 maja 2023 roku Urząd Gminy od godziny 12.00 będzie pracował w zawężonym zakresie.

Prosimy o wyrozumiałość.

Plan dojazdu do miejsca Festynu w dniu 27 maja 2023

  • Plan dojazdu na miejsce festynu 27.05.2023 (JPG)
  • Plakat (PNG)

Pomoc w sektorze zbóż i nasion oleistych – 1 czerwca rusza nabór wniosków

Od 1 czerwca do 14 lipca 2023 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór wniosków od rolników działających w sektorze zbóż i nasion oleistych, którzy ponieśli straty gospodarcze spowodowane przywozem ziarna z Ukrainy.  Pomoc można otrzymać do następujących gatunków: kukurydza, żyto, jęczmień, owies, pszenżyto, mieszanki zbożowe, rzepak lub rzepik. Wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie poprzez Platformę Usług Elektronicznych ARiMR.

 

O przyznanie pomocy mogą się ubiegać rolnicy lub ich małżonkowie, którzy:

  • ponieśli straty gospodarcze spowodowane przez zwiększony przywóz zbóż i nasion oleistych z Ukrainy;
  • w roku 2022 złożyli wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich, w którym deklarowali uprawę kukurydzy, żyta, jęczmienia, owsa, pszenżyta, mieszanek zbożowych, rzepaku lub rzepiku;
  • posiadają nadany numer identyfikacyjny;
  • wyrazili zgodę na wymianę korespondencji za pomocą PUE ARiMR.

 

Wsparciem objęte są również spółdzielnie produkcji rolnej albo spółdzielnie rolników. W przypadku śmierci rolnika, która nastąpiła w okresie od złożenia wniosku o pomoc do dnia wydania decyzji, pomoc może zostać przyznana także na wniosek jego małżonka.

Dofinansowanie nie przysługuje rolnikowi, który jest jednocześnie podmiotem skupującym zboża lub nasiona oleiste w związku z prowadzoną przez ten podmiot produkcją zwierzęcą w odniesieniu do sprzedaży danego rodzaju zbóż, rzepaku lub rzepiku, które zostały zakupione przez ten podmiot.

 

Maksymalna powierzchnia, do której można uzyskać wsparcie, wynosi 300 ha. Aby otrzymać pomoc, rolnik musi sprzedać kukurydzę, żyto, jęczmień, owies, pszenżyto, mieszanki zbożowe, rzepak lub rzepik, podmiotom prowadzącym działalność w zakresie obrotu, skupu lub przetwórstwa zbóż lub nasion oleistych. Nabywcą może być także podmiot skupujący zboża lub nasiona oleiste w związku z prowadzoną produkcją zwierzęcą.

Sprzedaż poszczególnych gatunków roślin musi nastąpić:

  • między 1 grudnia 2022 r. a 30 czerwca 2023 r. – w przypadku żyta, jęczmienia, owsa, pszenżyta, mieszanek zbożowych lub nasion rzepaku lub rzepiku;
  • między 15 kwietnia a 30 czerwca 2023 r. – w przypadku kukurydzy.

 

Transakcja musi zostać udokumentowana fakturami VAT, ich duplikatami lub fakturami VAT RR.

 

Jeśli o wsparcie ubiega się spółdzielnia produkcji rolnej albo spółdzielnia rolników, maksymalna powierzchnia objęta dofinansowaniem nie może przekroczyć iloczynu liczby członków oraz 300 ha. Warunkiem zastosowania zwiększonego limitu powierzchni w takim przypadku jest poddanie się spółdzielni badaniu lustracyjnemu w ciągu trzech lat poprzedzających rok złożenia wniosku o przyznanie tej pomocy.

 

Wnioski można składać wyłącznie poprzez Platformę Usług Elektronicznych w terminie od 1 czerwca do 14 lipca 2023 r. Więcej czasu na dostarczenie dokumentów, bo do 10 września 2023 r., będą mieć małżonkowie rolników zmarłych w okresie od złożenia wniosku do dnia wydania decyzji o przyznaniu wsparcia.

Wysokość pomocy, którą można otrzymać, zależy m.in. od gatunku sprzedanych roślin.

 

W przypadku żyta, jęczmienia, owsa, pszenżyta, mieszanek zbożowych, nasion rzepaku lub rzepiku sprzedanych w okresie od 1 grudnia 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. wsparcie nie może przekroczyć:

  1. iloczynu stawki pomocy i powierzchni upraw zatwierdzonej do jednolitej płatności obszarowej oraz
  2. iloczynu stawki pomocy i powierzchni upraw, która stanowi iloraz liczby ton wynikającej z faktur VAT i przelicznika:
    1. 4,5 – dla jęczmienia lub pszenżyta,
    2. 3,5 – dla żyta, owsa, mieszanek zbożowych, rzepaku lub rzepiku.

Z kolei w przypadku kukurydzy sprzedanej pomiędzy 15 kwietnia a 30 czerwca 2023 r. wysokość pomocy nie może przekroczyć:

  1. iloczynu stawki pomocy i powierzchni upraw zatwierdzonej do jednolitej płatności obszarowej i pomniejszonej o powierzchnię upraw, do której rolnikowi lub jego małżonkowi przyznano pomoc krajową oraz
  2. iloczynu stawki pomocy i powierzchni upraw, która stanowi iloraz liczby ton wynikającej z faktur VAT dołączonych do wniosku i przelicznika 7.

Stawki pomocy są zróżnicowane ze względu na gatunki roślin oraz województwo, i wynoszą:

- 1750 zł/ha upraw kukurydzy, rzepaku lub rzepiku położonych w województwie lubelskim lub podkarpackim,

- 1125 zł/ha upraw jęczmienia lub pszenżyta położonych w województwie lubelskim lub podkarpackim,

- 875 zł/ha upraw żyta, owsa lub mieszanek zbożowych położonych w województwie lubelskim lub podkarpackim,

- 1610 zł/ha upraw kukurydzy, rzepaku lub rzepiku położonych w województwie małopolskim, mazowieckim, świętokrzyskim lub podlaskim,

- 1035 zł/ha upraw jęczmienia lub pszenżyta położonych w województwie małopolskim, mazowieckim, świętokrzyskim lub podlaskim,

- 805 zł/ha upraw żyta, owsa lub mieszanek zbożowych położonych w województwie małopolskim, mazowieckim, świętokrzyskim lub podlaskim,

- 1400 zł/ha upraw kukurydzy, rzepaku lub rzepiku położonych w pozostałych województwach,

- 900 zł/ha upraw jęczmienia lub pszenżyta położonych w pozostałych województwach,

- 700 zł/ha upraw żyta, owsa lub mieszanek zbożowych położonych w pozostałych województwach.

Modernizacja gospodarstw rolnych – 5 czerwca rusza nabór wniosków na inwestycje w obszarze D

Od 5 czerwca do 5 lipca 2023 r. rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane m.in. z racjonalizacją produkcji, wprowadzaniem innowacji czy zmianą profilu swojego gospodarstwa, będą mogli starać się o dofinansowanie. Wsparcie pochodzi z budżetu  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

O pomoc, tak jak miało to miejsce dotychczas, będą mogli ubiegać się rolnicy – osoby fizyczne (w tym „wspólnie wnioskujące”), wspólnicy spółek cywilnych, osoby prawne, spółki osobowe prawa handlowego i oddziały przedsiębiorstw zagranicznych. Wszyscy zainteresowani wsparciem muszą posiadać gospodarstwo rolne o powierzchni od 1-300 ha lub nieruchomość, która służy do prowadzenia produkcji w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej, o wielkości ekonomicznej nie mniejszej niż 13 tys. euro i nie większej niż 200 tys. euro. Wnioskujący muszą też prowadzić w celach zarobkowych działalność rolniczą w zakresie produkcji zwierzęcej lub roślinnej.

W obszarze D można realizować inwestycje związane zarówno z zakupem nowych maszyn i urządzeń rolniczych czy wyposażenia do produkcji rolnej, jak i z budową, remontem połączonym z modernizacją budynków lub budowli wykorzystywanych do produkcji rolnej. Pomoc może zostać przyznana również na zakładanie sadów lub plantacji krzewów owocowych, gatunków owocujących efektywnie dłużej niż 5 lat. Co ważne, inwestycje trwale związane z gruntem lub nieruchomością, w tym te związane z zakładaniem sadów lub plantacji krzewów owocowych, nie mogą być realizowane przez „osoby wspólnie wnioskujące”. W tym naborze będzie również można złożyć wniosek o dofinansowanie zakupu i instalacji urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, pod warunkiem że będzie ona wykorzystywana na pokrycie potrzeb wynikających z prowadzenia działalności rolniczej. Z pomocy tej mogą skorzystać również ci, którzy otrzymali środki np. z programu „Zielona energia dla wsi” wdrażanego przez NFOŚiGW.

Wsparcie przyznawane będzie w formie refundacji części wydatków. Standardowy poziom dofinansowania to 50 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych. W przypadku gdy o wsparcie ubiegać się będzie młody rolnik lub gdy zrobi to wspólnie kilku rolników, poziom dofinansowania wzrośnie do 60 proc. Minimalny poziom kosztów kwalifikowanych musi być wyższy niż 50 tys. zł. Jeden beneficjent i jedno gospodarstwo może otrzymać maksymalnie 600 tys. zł, jeżeli zaplanowane przedsięwzięcia związane będą bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich lub magazynów paszowych, w których prowadzona jest produkcja zwierzęca, lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie (wraz z ich wyposażeniem). W pozostałych przypadkach limit wynosi 250 tys. zł.

O wsparcie mogą ubiegać się również rolnicy, którzy otrzymali wcześniej dofinansowanie w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” w innych obszarach (A, B, C), pod warunkiem że nie wyczerpali dostępnego limitu, np.  jeżeli rolnik składał wniosek w obszarze B i nie wykorzystał puli 600 tys. zł, to w obszarze D może złożyć w tym naborze wniosek o pomoc na pozostałą do wykorzystania kwotę. Należy jednak pamiętać, że pomoc na inwestycje niezwiązane bezpośrednio z „budowlanką” nie może przekroczyć 250 tys. zł.

Złożone przez rolników wnioski zostaną poddane ocenie punktowej. O kolejności przysługiwania pomocy będzie decydowała suma uzyskanych punktów. Premiowane będą m.in. inwestycje służące ochronie środowiska lub zapobiegające zmianom klimatu czy te związane ze zwiększeniem skali produkcji lub zmianą profilu produkcji rolnej wpływającej na jej zróżnicowanie. Punkty będą przyznawane również za uczestnictwo w unijnych lub krajowych systemach jakości, budowę lub modernizację budynków inwentarskich i magazynów paszowych czy wiek wnioskodawcy.

Wnioski będą przyjmowały biura powiatowe i oddziały regionalne ARiMR. Dokumenty będzie można dostarczyć osobiście lub przez pełnomocnika, wysłać poleconą przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

Dzień Dziecka z Kolejami Mazowieckimi

Jak co roku, 1 czerwca, dzieci i młodzież podróżujący pociągami Kolei Mazowieckich mogą liczyć na bardzo korzystną ofertę. W Międzynarodowy Dzień Dziecka pasażerowie do 16. roku życia będą mogli  bezpłatnie podróżować pociągami KM na podstawie dokumentu potwierdzającego ich wiek.

Wzorem lat ubiegłych, przewoźnik przygotował wyjątkowy prezent nie tyko dla dzieci, ale także dla ich opiekunów i rodziców. W ramach oferty specjalnej „Dzień Dziecka z KM" każdy pasażer, który nie ukończył jeszcze 16 lat, jest uprawiony do bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich. Musi jednak mieć przy sobie dokument potwierdzający wiek, np. legitymację szkolną, dowód osobisty, paszport czy książeczkę zdrowia.

Ofertę specjalną można łączyć ze stałą ofertą Kolei Mazowieckich, jaką jest Przejazd Rodzinny. Oznacza to, że rodzice bądź opiekunowie dziecka, podróżującego w tym dniu nieodpłatnie, mają możliwość skorzystania z ulgi 35% na podstawie biletu jednorazowego.

Szczegółowe informacje na temat oferty znajdują się na stronie: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/strefa-podroznych/dzien-dziecka-z-km-6

9 czerwca 2023 r. Urząd Gminy będzie nieczynny

Dzień Dziecka w zdrowym stylu na dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie

Dzień Dziecka – 1.06.2023 w godzinach 10.00 – 14.00

 

Miejsce : dziedziniec przed Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim,
Warszaw, Plac Bankowy 3/5

 

Na dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy Placu Bankowym 3/5 zostanie zorganizowana uroczystość z udziałem dzieci z mazowieckich szkół podstawowych oraz przeszkoli z okazji ich święta. Przygotowaliśmy na tą okazje zdrowe przekąski, zabawy sportowe, rozmówki o zdrowym trybie życie oraz szkolenie z pierwszej pomocy.

 

Plan

Atrakcje na dziedzińcu

 

  1. Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie
  • Stanowisko do zabaw plastycznych i artystycznych (z udziałem animatorów m.in. prace artystyczne, wycinanki, rysunki, dla chętnych – malowanie twarzy),
  • Quizy i konkursy edukacyjne dla dzieci (dzieci losują pytania, wyciągając losy ze szklanych kul; pytania z zakresu: zdrowego żywienia, sportu, bezpieczeństwa, w tym bezpiecznych wakacji; dzieci otrzymują za prawidłowe odpowiedzi drobne upominki),
  • Zabawy sportowe (na wydzielonym obszarze określone gry i ćwiczenia).
  1. Komenda Stołeczna Policji
  • Prezentacja munduru policyjnego,
  • Prezentacja przez umundurowanych funkcjonariuszy ruchu drogowego – motocykl oznakowany i radiowóz policyjny,
  • Edukacja na temat zagrożeń w sieci.
  1. Komenda Wojewódzkiej Straży Pożarnej
  • Prezentacja wozu strażackiego.
  1. Inspektorat Jakości Handlowej Art. Rolno- Spożywczych
  • Edukowanie na temat czytania etykiet na art. Spożywczych,
  • Stoisko z owocami.
  1. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
  • Stoisko promocyjne,
  • Tor przeszkód
  • Malowanie twarzy – barwy wojenne
  1. Nadwiślańska Straż Graniczna
  • Prezentacja pojazdu oznakowanego,
  • Prezentacja działań - Technik Kryminalistyki,
  • Prezentacja tresury psa.
  1. Ratownictwo Medyczne z Mazowiecki Urząd Wojewódzki
  • Prezentacja karetki,
  • Prezentacja medycznego samochodu osobowego,
  • Prezentacja motoru ambulans,
  • Szkolenie z pierwszej pomocy.
  1. Chorągiew Stołeczna ZHP
  • Zabawy animacyjne z dziećmi – chusta klanza,
  • Malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych.

 

Dodatkowo pracownicy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego  będą rozdawać owoce zapewnione przez Panią Inspektor Ewę Piszczek.

Informacja o przystąpieniu do prac nad opracowaniem projektu „Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2023”

Wyniki konkursu na projekt maskotki gminnej

W dniu 22 maja komisja gminna w składzie

  • Wójt - Antoni Janusz Piechoski
  • Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - Daria Lisiecka
  • Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy - Marek Kwiatkowski
  • referent ds. promocji - Ilona Książek

wyłonili zwycięzcę w konkursie na projekt maskotki gminnej, nawiązującej do gawędy „Jak Miniek trafił do Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki”. Dodatkowo dwie prace zostały wyróżnione.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat zamieszkałych w Gminie Mińsk Mazowiecki lub uczęszczających do placówek edukacyjnych na terenie gminy.

Maskotka, wytworzona na podstawie wybranego projektu, docelowo może mieć postać gadżetu reklamowego, przebrania, znaku graficznego itp.

Oficjalne wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas obchodów jubileuszu 50-lecia Gminy Mińsk Mazowiecki.

Zwycięski projekt został przesłany przez Aleksandra Kaczmarka z Kolonii Janów.

Wyróżnione projekty są autorstwa Wioletty Tkacz oraz Michała Drężka.

Poniżej prezentacja zwycięskiego projektu i dwóch projektów wyróżnionych.

Gratulujemy!

  • Miniek - projekt Aleksandra Kaczmarka (JPG)
  • Miniek - projekt Wioletty Tkacz (JPG)
  • Miniek - projekt Michała Drężka (JPG)

Podpisywanie umów na dofinansowanie zadań ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu mińskiego.

29 maja 2023 roku w Urzędzie Gminy Dębe Wielkie miała miejsce uroczystość podpisywania umów na dofinansowanie zadań ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu mińskiego.

Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowali: Członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego: Ewa Janina Orzełowska i Elżbieta Lanc, Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu -  Mirosław Krusiewicz, Zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich - Daniel Łaga, a także Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Wołominie -  Igor Sulich.

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Antoni Janusz Piechoski, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy, Katarzyny Kalinowskiej, podpisał 16 umów na łączną kwotę 4 563 200,00 zł, w tym: 4 000 000 zł na realizację zadania pn. Rozbudowa (projekt) budynku szkoły w Zamieniu w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego; 187 200,00 zł na realizację zadania w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2023" dla zadania pn. „OZE w Gminie Mińsk Mazowiecki"; 131 000,00 zł na zadanie z zakresu budowy i renowacji zbiorników wodnych służących małej retencji dla zadania pn. „Renowacja zbiornika wodnego w Janowie"; 10 umów o udzieleniu pomocy finansowej ze środków własnych budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach ,,Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2023" na łączną kwotę 100 000,00 zł.

 

  • IMG_4971
  • IMG_4973
  • IMG_4974
  • IMG_4976
  • IMG_4977
  • IMG_4978
  • IMG_5039
  • IMG_5041
  • IMG_5045

Ruszają ważne badania polskiego rolnictwa! Skorzystaj z formularza on-line

Od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023 r. na terenie całego kraju zostaną przeprowadzone istotne dla polskiego rolnictwa badania statystyczne wśród wylosowanych gospodarstw rolnych. Tylko w ciągu pierwszych dwóch tygodni będzie można przekazać wymagane informacje przez Internet.

1 czerwca rozpoczną się dwa ogólnopolskie badania: zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych (formularz R-SGR) oraz badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (formularz R-ZW-S). Obowiązek udziału w danym badaniu ma każde wylosowane gospodarstwo rolne.

Te badanie są ważne!

Celem obu badań jest pozyskanie rzetelnych danych, które zostaną wykorzystane do analizy zmian zachodzących w produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie. Korzystać z nich będą organy rządowe i samorządowe, naukowcy, ale także sami rolnicy, dla których mogą być one wskazówką przy podejmowaniu decyzji gospodarczych. Dane z badania stanowią też jedno z podstawowych źródeł informacji do określenia wielkości środków przeznaczanych z budżetu Unii Europejskiej i budżetu krajowego na wsparcie polskiego rolnictwa.

Dlatego tak ważny jest udział w badaniach każdego wylosowanego gospodarstwa rolnego: przełoży się to na wysoką jakość danych statystycznych dotyczących polskiego rolnictwa.

Otrzymałeś pismo? Zachowaj je!

Do każdego wylosowanego gospodarstwa rolnego wysłano pocztą tradycyjną pismo od Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. W piśmie zawarto wszystkie niezbędne informacje dotyczące badań: login do formularza on-line (działa od 1 do 16 czerwca), przebieg badania (on-line/ankieterzy) oraz sposób weryfikacji tożsamości ankietera statystycznego.

Zrób to sam przez Internet!

Najwygodniej podać wymagane informacje za pośrednictwem formularza on-line. Wystarczy login z pisma Prezesa GUS i można samemu o dowolnej porze wypełnić swój obowiązek.

Warto się pospieszyć! Formularz on-line będzie dostępny tylko do 16 czerwca. Po tym terminie (od 19 czerwca do 14 sierpnia) jedyną opcją będzie rozmowa z ankieterem – osobiście lub telefonicznie.

Masz pytanie? Zadzwoń

Na Infolinii Statystycznej GUS, pod numerem telefonu 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora), można uzyskać informacje dotyczące badań rolniczych, a także potwierdzić tożsamość ankietera.

Infolinia będzie czynna od 1 czerwca do 11 sierpnia br. w godz. 8:00-20:00 (z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt).

Dane będą bezpieczne!

Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa gwarantują całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie przekazane przez rolników dane będą objęte tajemnicą statystyczną. Publikowane informacje obejmą zbiorcze wyniki badania, a nie indywidualne odpowiedzi respondentów. Te ostatnie będą należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostaną nikomu ujawnione.

Wszelkie informacje na temat badań ankietowych prowadzonych przez statystykę publiczną można znaleźć na stronie: https://badania-ankietowe.stat.gov.pl/.

  • Badanie rolne 06-08.2023

LV Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w kadencji 2018-2023 – 05.06.23 r., godz. 17.30

Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej (sala nr 110) Urzędu Gminy, Mińsk Mazowiecki, ul. J. Chełmońskiego 14.

Proponowany porządek obrad

Projekty uchwał

Transmisja LV Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Mińsk Mazowiecki będzie dostępna TUTAJ

 

Szanowni Państwo!

 

Na podstawie art. 5a i art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2023r.,  poz. 40 z późń. zm.), uchwały Nr XXIX/261/13 Rady Gminy Mińsk Mazowiecki z dnia 26 września 2013r. w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Mińsk Mazowiecki (Dz. Urz. Woj. Mazowieckiego z dnia 3 października 2013 roku poz. 9925) oraz Zarządzenia Nr 56.2023 Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki z dnia 1 czerwca 2023 roku TUTAJ w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Mińsk Mazowiecki uprzejmie informujemy, iż dnia 5 czerwca 2023 roku rozpoczną się konsultacje projektów uchwał:

  • w sprawie zmiany uchwały w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Mińsk Mazowiecki i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi; (plik do pobrania poniżej)
  • w sprawie zmiany uchwały w sprawie podjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Mińsk Mazowiecki; (plik do pobrania poniżej)

W związku z powyższym zapraszam mieszkańców Gminy Mińsk Mazowiecki do udziału w tych konsultacjach.

Termin konsultacji ustala się w dniach 5-19 czerwca 2023 roku. Zapraszamy do zapoznania się z założeniami projektów uchwał a następnie do przekazania swoich spostrzeżeń. Opinie i uwagi do projektów uchwał należy zgłaszać na formularzu dostępnym na stronie www.minskmazowiecki.pl.

Wypełnione formularze konsultacji należy składać za pośrednictwem poczty elektronicznej gospodarkaodpadami@minskmazowiecki.pl. w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19 czerwca 2023 roku. Jednocześnie informujemy, iż projekty uchwał dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy.

Wyniki konsultacji podane zostaną do publicznej wiadomości poprzez opublikowanie w Biuletynie „Głos Ziemi Mińskiej”, na stronie internetowej urzędu.

 

  • Ankieta (PDF)
  • Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie podjęcia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Mińsk Mazowiecki (PDF)
  • Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Mińsk Mazowiecki i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za zagospodarowanie odpadami komunalnymi. (PDF)
  • Zarządzenie Nr 56.2023 Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki z dnia I czerwca 2023 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Mińsk Mazowiecki (PDF)

Poradnik prawny "Bezpieczne wakacje"

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem prawnym "Bezpieczne wakacje", opracowanym przez Fundację Inter Vivos.

Poradnik dostępny jest TUTAJ

Skrocony dyżur Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w dniu 5 czerwca 2023

Szanowni Państwo,

 Informujemy, że dyżur Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w dniu 5 czerwca 2023 r. zostaje skrócony i będzie odbywał się w godz. 15:30-16:00.

Raport o stanie Gminy Mińsk Mazowiecki za rok 2022

Szanowni Państwo,
Informujemy, że w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki dostępny jest ,,Raport o stanie Gminy Mińsk Mazowiecki za rok 2022"

https://www.bip.minskmazowiecki.pl/plik,13355,raport-o-stanie-gminy-minsk-mazowiecki-za-rok-2022.pdf

Jednocześnie informujemy, że przedstawienie Raportu o stanie Gminy i debata nad Raportem odbędzie się podczas sesji Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w dniu 22 czerwca 2023 r.

Zgodnie z art. 28aa ust. 5, 6, 7 i 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 r., poz. 40 ze zm.) w debacie nad Raportem o stanie Gminy Radni Gminy zabierają głos bez ograniczeń czasowych. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos składa do Przewodniczącego Rady Gminy pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany Raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że Rada Gminy postanowi o zwiększeniu tej liczby.

Konkurs na napiękniejszy ogród i przedogródek w Gminie Mińsk Mazowiecki

W ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia Gminy Mińsk Mazowiecki, Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki zaprasza do udziału w konkursie na

„Najpiękniejszy ogród i przedogródek w Gminie Mińsk Mazowiecki".

Celem konkursu jest upowszechnienie postaw i działań proekologicznych wśród społeczności gminnej oraz budowanie poczucia wspólnej odpowiedzialności za Ziemię, poczynając od dbałości o swoje najbliższe otoczenie, jednocześnie zwiększając walory estetyczne i wizerunkowe poszczególnych miejscowości, co w konsekwencji uatrakcyjnia wizerunek całej gminy.
Lista laureatów wraz ze zdjęciami zgłoszonych w konkursie posesji (ogrodów i przedogródków) będą podlegać publikacji na stronie internetowej gminy, w prasie lokalnej i na koncie Facebook Gminy Mińsk Mazowiecki.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie, w danym roku kalendarzowym, jest złożenie karty zgłoszeniowej, stanowiącej Załącznik nr 3 do Zarządzenia Nr 34/2021 z dnia 22.04.2021 r., oraz dostarczenie jej do Organizatora w terminie do dnia 15 września danego roku:
• osobiście do siedziby Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki, ul. Józefa Chełmońskiego 14 lub
• wysłać pocztą elektroniczną na adres gmina@minskmazowiecki.pl - wpisując w tytule wiadomości nazwę konkursu.
Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową dostępne są na stronie internetowej urzędu gminy pod adresem: www.minskmazowiecki.pl
Autorzy najlepszych aranżacji, w dwóch kategoriach - najpiękniejszy ogród i przedogródek w Gminie Mińsk Mazowiecki, otrzymają bony podarunkowe, zgodnie z wartością wskazaną w regulaminie konkursu, pkt 9 i 10 zapisu Regulaminu.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 30 września danego roku.
Osoba do kontaktu w sprawie konkursu: Anna Zabłocka, tel: 25 756 25 13, e-mail: gmina@minskmazowiecki.pl. Prosimy o wskazanie nazwy konkursu w tytuł wiadomości e- mail.

  • Regulamin konkursu (PDF)
  • Zgłoszenie udziału w konkursie (DOCX)
  • Zgłoszenie udziału w konkursie (PDF)
  • Ogłoszenie o konkursie (PDF)

Informacja dotycząca wyboru ławników na kadencję 2024-2027

Szczegółowe informacje dostępne TUTAJ

https://www.bip.minskmazowiecki.pl/2565,wybory-lawnikow-na-kadencje-2024-2027

Skrócony dyżur Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w dniu 12 czerwca 2023

Szanowni Państwo,

 Informujemy, że dyżur Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w dniu 12 czerwca 2023 r. zostaje skrócony i będzie odbywał się w godz. 15:30-16:30.

Budownictwo drewniane, czyli zbiór dobrych praktyk z zakresu budownictwa drewnianego ze szczególnym uwzględnieniem konstrukcji

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Klimatu i Środowiska opracowało poradniki pt. „Budownictwo drewniane, czyli zbiór dobrych praktyk z zakresu budownictwa drewnianego ze szczególnym uwzględnieniem konstrukcji", skierowane odpowiednio do inwestorów samorządowych i prywatnych, architektów oraz wykonawców.

Z przyjemnością oddajemy je w Państwa ręce, życząc, by Inwestorom pomogły podjąć bez obaw decyzję o wyborze obiektu o konstrukcji drewnianej, a Projektantom i Wykonawcom — ułatwiły ich planowanie oraz realizację. Poradniki są dostępne na stronie https://www.domzklimatem.gov.pl w zakładce „Poradnik" (https://www.domzklimatem.gov.pl/o-poradniku#o-poradniku).

Kampania Powiatowa "Twoje Zdrowie w Tobie"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mińsku Mazowieckim serdecznie zaprasza na cykl wykładów w ramach Kampanii Powiatowej pt. "Twoje Zdrowie w Tobie"!

LVI sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w dniu 22 czerwca (czwartek) 2023 o godz. 11.00

Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej (sala nr 110) Urzędu Gminy, Mińsk Mazowiecki, ul. J. Chełmońskiego 14.

Proponowany porządek obrad

Projekty uchwał

Transmisja LVI Sesji Rady Gminy Mińsk Mazowiecki będzie dostępna TUTAJ

Rodzinny Piknik Ekologiczny "JESTEM EKO" z Gminą Mińsk Mazowiecki - 17 czerwca

17 czerwca w Szkole Podstawwej w Brzózem odbędzie się Rodzinny Piknik Ekologiczny "JESTEM EKO" z Gminą Mińsk Mazowiecki.

Przez cały czas trwania pikniku działać będzie 11 stanowisk, które znajdować się będą pod 6 namiotami. Stanowiska będą obsługiwane przez animatorów. Poniżej opis każdego ze stanowisk:

  1. Stanowisko OZE - odnawialne źródła energii

Uczestnicy dowiedzą się:

  • czym jest OZE
  • czym są wiatrownie i ich wykorzystanie przy wytwarzaniu prądu
  • panele fotowoltaiczne i jak działają
  • wprawimy w ruch roboty korzystając z energii słonecznej i wiatru
  • biomasa i paliwa
  • elektrownie wodne - gdzie są najlepsze warunki do ich powstawania
  1. Stanowisko EKO BIŻUTERIA

Uczestnicy tworzyć będą oryginalne, niepowtarzalne naszyjniki i bransoletki przy użyciu resztek różnobarwnych tkanin bawełnianych MATERIAŁY: włóczka bawełniana 11% z recyklingu Uczestnicy warsztatów

  • nauczą Się, jak wykorzystać niepotrzebne materiały, które dostana drugie życie
  • dowiedzą się, w jaki sposób poprzez recykling można zmniejszyć ilość wyrzucanych śmieci
  1. Stanowisko KOŁO FORTUNY Z NAGRODAMI

Uczestnicy kręcą kołem, po czym odpowiadają na pytania z zakresu: segregacji odpadów, ochrony powietrza, bioróżnorodności, ochrony wody ( do wyboru).

Każdy kolor na kole odpowiada innemu zestawowi pytań. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane są drewnianymi brelokami.

Uczestnicy:

  • sprawdzają i utrwalają wiedzę zdobyta na innych stanowiskach » zakorzeniają poprawne nawyków zakresie ochrony środowiska.
  1. Stanowisko EKO MEDALIONY

Podczas warsztatów wykonywane będą piękne arcydzieła - pomalowane własnoręcznie plastry drewna.

Uczestnicy:

  • samodzielnie wykonają ozdoby do domu,
  • stworzą atrakcyjny podarunek dla bliskiej osoby.
  1. Stanowisko GRA PUZZLE XXL

Mega puzzle, w których po prawidłowym ułożeniu wszystkich elementów powstanie EKO miasto.

Puzzle mają za zadanie:

  • zainteresować najmłodszych uczestników rozwijaniem postaw ekologicznych,
  • rozwijać wrażliwość i emocjonalną chęć działania na rzecz ochrony środowiska,

® budować pozytywny i odpowiedzialny stosunek do przyrody,

  • kształtować system wartości człowieka.
  1. Stanowisko GRA PLANSZOWA XXL

W tej grze uczestnicy są pionkami. Każde pole to inne pytanie z zakresu ochrony powietrza/segregacji/bioróżnorodności/wody (do wyboru). Wygrywa osoba, która dobrze odpowie na pytania i zdobędzie największą liczbę oczek rzucając kostką.

W trakcie zabawy uczestnicy poszerzają swoją wiedzę na temat ochrony powietrza/segregacji/ bioróżnorodności/ wody.

  1. SADZENIE ROŚLIN

Każdy z uczestników będzie mógł posadzić i zabrać do domu roślinkę, której doniczkę udekoruje w czasie warsztatów.

Uczestnicy dowiedzą się:

  • jaki jest walor rzeczy wykonanej własnoręcznie
  • dlaczego warto samodzielnie wykonywać ozdoby do domu

8 w jaki sposób pomagamy środowisku naturalnemu sadząc rośliny

  • jakie rośliny są najlepszymi eliminatorami zanieczyszczeń powietrza
  1. EKO VR - 2 stanowiska

Uczestnicy, korzystając z technologii VR, będą mogli wziąć udział w cyfrowej wspinaczce i zobaczyć piękno otaczającego świata z bardzo wysoka. Instruktor przed wspinaczką

przeprowadzi mini pogadankę wraz z zagadkami: jak dbać o czyste powietrze, jak segregować odpady, jak dbać o wodę, czym jest bioróżnorodność.

Uczestnicy, którzy zdobędą szczyt góry podczas wirtualnej wspinaczki, otrzymają EKO upominki.

  1. Stanowisko EKO POKÓJ ZAGADEK

Do dyspozycji uczestników pikniku, będzie zaaranżowany na pokój zagadek wielki dmuchany namiot. Pokój zagadek jest doskonałym przykładem nauki przez zabawę - aby wydostać się z escape room'u, uczestnicy będą musieli rozwiązać zagadkę związana z tematyką segregacji odpadów.

Uczestnicy zabawy:

  • zobaczą, jak ważną rolę w ochronie środowiska odgrywa prawidłowe segregowanie odpadów,
  • nauczą się, jak prawidłowo segregować odpady powstające w gospodarstwach domowych.
  1. Stanowisko EKO RAMKI DO ZDJĘĆ

Uczestnicy pikniku będą mieli możliwość pozowania do zdjęć w EKO ramkach. To świetna pamiątka oraz możliwość podzielenia się wspomnieniami z pikniku w mediach społecznościowych. Uczestnicy wykonują zdjęcia swoim sprzętem.

Podczas pikniku zorganizowana będzie strefa relaksu przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej, w której będzie można odpocząć, poczytać książki, pograć w gry EKO. Uczestnicy będą czerpać radość z bezpośredniego obcowania z przyrodą.

Podczas pikniku zorganizowane zostanie stanowisko z ekologicznym poczęstunkiem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich „MAK" z Brzózego.

Podczas pikniku Ochotnicza Straż Pożarna z m. Brzóze zorganizuje stanowisko pn. „Dbam o siebie i o środowisko". Uczestnicy będą mogli nabyć umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wybory do Izb Rolniczych VII Kadencji - 24 września 2023

Zgodnie z uchwałą 2/2023 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 22 lutego 2023 r. w sprawie zarządzenia wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych, wybory do izb rolniczych VII kadencji odbędą się 24 września 2023 r.

Terminarz wykonania poszczególnych czynności związanych z przeprowadzaniem wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych znajdziecie Państwo tutaj >>>

  • UCHWAŁA NR 2/2023 KRAJOWEJ RADY IZB ROLNICZYCH z dnia 22 lutego 2023 r. w sprawie zarządzenia wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych (PDF)

Zintegrowane statystyki dotyczące gospodartw rolnych

Zaproszenie na wykład dr. Piotra Toczyskiego „Depresja może dotknąć każdego, więc jak skutecznie wziąć udział w interwencji przeciw depresji” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim - 19.06.2023

Depresja może dotknąć każdego. Depresja jest prawdziwą chorobą. Depresję można skutecznie leczyć. Te trzy stwierdzenia przyświecają serii działań jakie Miasto Mińsk Mazowiecki zrealizuje w najbliższych miesiącach by wesprzeć naszą lokalną społeczność w obszarze edukacji dotyczącej depresji.

19 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy do czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim na wykład dr. Piotra Toczyskiego „Depresja może dotknąć każdego, więc jak skutecznie wziąć udział w interwencji przeciw depresji” .

Ze względu na wagę tematu i możliwość dotarcia z ideami projektu do szerszej grupy odbiorców postanowiliśmy połączyć siły na rzecz zdrowia psychicznego i zintensyfikować działania uwrażliwiające społeczność lokalną na sytuację osób zagrożonych lub doświadczających depresji oraz pomagać w zapobieganiu zachowaniom samobójczym. 

Metodę aliansu sprowadził do Polski nasz prelegent dr Piotr Toczyski. Wydarzenie organizowane jest w  ramach międzynarodowego przedsięwzięcia EAAD-Best.eu i Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Alians Przeciw Depresji - zapraszamy na wykład dr. Piotra Toczyskiego

Kondolencje

Zaszczep dziecko przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV)

Zaszczep dziecko przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Szczepionka jest bezpłatna dla dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat. Od 27 maja możesz zapisać dziecko na szczepienie przez Internetowe Konto Pacjenta

Szczepienia przeciw wirusowi HPV zapobiegają przede wszystkim rakowi szyjki macicy oraz innym nowotworom (rak odbytu, sromu, pochwy), które może powodować wirus brodawczaka ludzkiego (HPV).

Szczepić dziecko należy, zanim może mieć kontakt z wirusem. Dlatego Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program bezpłatnych szczepień przeciw HPV dla dziewcząt i chłopców w wieku 12–13 lat (w 2023 r. to wszystkie dzieci urodzone w 2010 i 2011).

Jak zaszczepić dziecko

Od 27 maja 2023 r. możesz zapisać dziecko przez Internetowe Konto Pacjenta. Szczepienia zaczynają się 1 czerwca.

Jak zapisać dziecko na szczepienie:

  • zaloguj się na Twoje Internetowe Konto Pacjenta. Jak zalogować się na Internetowe Konto Pacjenta
  • wejdź w zakładkę „Uprawnienia”, a następnie „Konta Twoich dzieci”
  • przejdź na konto Twojego dziecka
  • wybierz zakładkę „Profilaktyka”, a następnie „Szczepienia”
  • wybierz „Umów się na szczepienie”
  • wskaż przeciwko czemu chcesz zaszczepić dziecko (rejestracja będzie w przyszłości obsługiwać także inne szczepienia)
  • wybierz termin i miejsce
  • potwierdź wybór.

Twoje dziecko przyjęło już pierwszą dawkę? Jeśli urodziło się w roku 2010 lub 2011, drugą dawkę może otrzymać w ramach programu. Umów je na pierwszą dawkę na IKP, w trakcie wizyty w POZ pokaż potwierdzenie przyjęcia pierwszej dawki. Punkt szczepień odnotowuje ten fakt, a następnie wprowadzi do systemu i poda drugą dawkę.

Zawsze możesz sprawdzić termin i miejsce szczepienia na IKP Twojego dziecka w zakładce Profilaktyka >> Szczepienia >> Zaplanowane szczepienia. Na IKP możesz też odwołać szczepienie lub zmienić jego termin.

Przeczytaj, co zrobić, jeśli nie masz dostępu do Internetowego Konta Pacjenta dziecka

Dziecko można też zapisać na szczepienie przez infolinię 989 lub w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Przyprowadź na szczepienie dziecko zdrowe, bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki.

Zapisując dziecko na to szczepienie, można wybrać jedną z dwóch dostępnych szczepionek (2-walentną Cervarix lub 9-walentną Gardasil9). Obie szczepionki dają porównywalne korzyści. Szczepienia przeciw HPV mają schemat dwudawkowy. Odstęp pomiędzy dawkami szczepionki wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Co warto wiedzieć o szczepieniu przeciw HPV

Szczepionka jest dobrze tolerowana i bezpieczna. Chroni przed zakażeniem HPV i wieloma nowotworami. Jest powszechnie stosowana w 125 krajach. W Polsce jest dostępna w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Jest ponad 200 typów HPV, a spośród nich część jest silnie rakotwórcza. Rak szyjki macicy jest niemal stuprocentowo związany z zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Do zakażenia wirusem HPV najczęściej dochodzi drogą płciową.

W krajach, które wprowadziły szczepienia przeciw HPV, liczba zakażeń spadła nawet do 90%. Szczepiąc się, kobieta zmniejsza o 70% ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy.

Więcej informacji o HPV i szczepieniach na stronie Szczepienia przeciw HPV

Lista placówek, gdzie można zaszczepić dziecko na HPV tutaj

Podziękowania

To już prawie miesiąc od naszego wielkiego święta. Jeszcze raz dziękujemy, że byliście z nami.

W szczególności dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli nas finansowo  lub organizacyjnie w trudnym zadaniu, jakim była organizacja tak dużej i ważnej imprezy.

𝙒𝙮𝙙𝙖𝙧𝙯𝙚𝙣𝙞𝙚 𝙗𝙮ł𝙤 𝙬𝙨𝙥𝙤́ł𝙤𝙧𝙜𝙖𝙣𝙞𝙯𝙤𝙬𝙖𝙣𝙚 𝙥𝙧𝙯𝙚𝙯 𝙎𝙖𝙢𝙤𝙧𝙯𝙖̨𝙙 𝙒𝙤𝙟𝙚𝙬𝙤́𝙙𝙯𝙩𝙬𝙖 𝙈𝙖𝙯𝙤𝙬𝙞𝙚𝙘𝙠𝙞𝙚𝙜𝙤.

  • Rollup Mazowsze
  • 23. Baza Lotnictwa Taktycznego im. ppłk. Jana Zumbacha
  • Wojskowe Centrum Rekrutacji w Mińsku Mazowieckim i Centrum...
  • Ochotnicza Straż Pożarna Zamienie
  • Sołectwo Brzóze
  • KGW Dłużka
  • KGW Stara Niedziałka
  • KGW MALWA w Barczącej
  • KGW MALWA w Barczącej
  • KGW Wierzbowy Zakątek w Nowych Osinach
  • OSP Stara Niedziałka
  • KGW w Zamieniu
  • KGW w Dłużce
  • KGW w Dłużce

Mazowieckie Igrzyska Samorządowe 2023

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do kibicowania a p. Sołtysów do czynnego uczestnictwa w wydarzeniu, które odbędzie się 1 lipca 2023 (sobota). Szczegóły na plakacie i w regulaminach

  • Plakat Mazowieckie Igrzyska Samorządowców
  • Regulamin główny: harmonogram zawodów, informacje kontaktowe i organizacyjne (DOC)
  • Regulamin szczegółowy kajaki, bieg 1500m (DOCX)
  • Regulamin szczegółowy zawodów łuczniczych (DOC)
  • Regulamin szczegółowy zawodów strzeleckich (DOC)
  • Regulamin szczegółowy TENIS, PIŁKA SIATKOWA, SIATKÓWKA PLAŻOWA, PIŁKA NOŻNA (DOCX)

Absolutorium dla Wójta

Na wczorajszej sesji Rady Gminy Wójt otrzymał jednogłośnie wotum zaufania oraz absolutorium. W swoim wystąpieniu Wójt podziękował radnym za zaufanie i poparcie jego działań. Zaznaczył przy tym, że zrealizowanie planu działań przyjętego przez Radę było możliwe dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników urzędu oraz jednostek gminnych i podziękował wszystkim za pracę, która zaowocowała uzyskaniem wotum zaufania i absolutorium.

Wyróżnienia dla uczniów za osiągnięcia w nauce i sporcie

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki przyznał nagrody uczniom klas IV - VIII szkół podstawowych na terenie gminy Mińsk
Mazowiecki oraz absolwentom tych szkół za szczególne osiągnięcia w nauce i pracy społecznej.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Mikołaj Wawrzyniak, uczeń Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzózem,
  • Karolina Rokicka, uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzózem.
  • Zuzanna Ostrowska, absolwentka Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzózem,
  • Gabriela Gryz. absolwentka Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego Tyszki w Janowie.
  • Mikołaj Jędruchniewicz, absolwent Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego Tyszki w Janowie,
  • Szymon Kołodziejski, absolwent Szkoły Podstawowej im. ks. Antoniego Tyszki w Janowie.
  • Karolina Świat, uczennica Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Hallera w Mariance,
  • Kamil Strzelec, absolwent Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Hallera w Mariance
  • Franciszek Bilewicz, uczeń Szkoły Podstawowej im. Gen Józefa Hallera w Mariance.
  • Karolina Wiak. uczennica Szkoły Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce,
  • Lena Rokicka, uczennica Szkoły Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce.
  • Szymon Rokicki, uczeń Szkoły Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce,
  • Karol Podobas, absolwent Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z/s w Cielechowiźnie
  • Alicja Książek, uczennica Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z siedzibą w Cielechowiźnie,
  • Paweł Ziędalski, uczeń Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej z/s w Cielechowiźnie,
  • Adrian Celiński, absolwent Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Stojadłach.
  • Antoni Bartnicki, uczeń Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Stojadłach.
  • Grzegorz Zalewski, absolwent Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Stojadłach,
  • Zuzanna Czmiel. absolwentka Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamieniu,
  • Gabriela Michałowska, uczennica Szkoły Podstawowej im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamieniu
  • Patrycja Santorek, uczennica Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamieniu.

Wręczone zostały również nagrody za osiągnięcia sportowe. Otrzymali je:

  • Lila Złotkowska
  • Karolina Łokietek
  • Michał Bogusz
  • Zofia Zajma
  • Helena Kędziora

Po wręczeniu wyróżnień i nagród uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Janowie przedstawili krótki program artystyczny.

  • Wyróżnienia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Brzózem
  • Wyróznienia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Hucie...
  • Wyróżnieia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Janowie
  • Wyróżnienia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Mariance
  • Wyróżnienia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Starej...
  • Wyróżnienia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Stojadłach
  • Wyróżnienia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zamieniu
  • Wyróżnienia za osiągnięcia sportowe
  • Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej...
  • Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej...
  • Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej...
  • Program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej...

Konsultacje społeczne projektu Strategii ZIT dla metropolii warszawskiej 2021-2027+

Konsultujemy „Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla metropolii warszawskiej 2021-2027+”

Wspólnie z gminami i powiatami współtworzącymi metropolię warszawską opracowaliśmy projekt Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla metropolii warszawskiej 2021-2027+. W dokumencie opisaliśmy m.in. cele wynikające z diagnozy oraz wizji metropolii warszawskiej, a także kierunki działań, w których wskazaliśmy przedsięwzięcia w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych możliwe do współfinansowania ze środków UE. Przygotowanie i przyjęcie strategii daje szansę na realizację projektów przyczyniających się do rozwiązywania wspólnych problemów rozwojowych i skoordynowanego zaspakajania potrzeb całej metropolii warszawskiej. M.st. Warszawa oraz pozostałe gminy i powiaty metropolii będą mogły pozyskać środki unijne m.in. na budowę dróg rowerowych, parkingów Parkuj i jedź, zakup taboru autobusowego oraz na projekty edukacyjne. W programie Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 na wdrażanie instrumentu ZIT przewidziana została kwota z UE w wysokości 135 000 000 EUR.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców metropolii warszawskiej do zapoznania się ze Strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla metropolii warszawskiej 2021-2027+ oraz przekazania swoich spostrzeżeń i opinii w dniach od 28 czerwca – 1 sierpnia 2023 r.
Link do konsultacji:
http://konsultacje.um.warszawa.pl/ZIT

Zapraszamy na spotkania konsultacyjne w formie dyżurów z ekspertami współtworzącymi Strategię ZIT:

  • 4 lipca 2023 r., w godzinach 10:00-12:00, w Pałacu Kultury i Nauki, pl. Defilad 1, 00-091 Warszawa, VIII piętro, sala 853.
  • 19 lipca 2023 r., w godzinach 14:00-18:00, w Pałacu Kultury i Nauki, pl. Defilad 1, 00-091 Warszawa, VIII piętro, sala 853.

Więcej informacji na http://konsultacje.um.warszawa.pl/ZIT, omw.um.warszawa.pl oraz sm.waw.pl 

Biblioteczny Klub Maluszka

Już od 4 lipca, w każdy wtorek o godzinie 11, zapraszamy do Bibliotecznego Klubu Maluszka w Bibliotece Publicznej Gminy Mińsk Mazowiecki z/s w Stojadłach.

Szczegóły w bibliotece, na stronie internetowej https://www.bp-gminamm.pl/ oraz pod numerem telefonu 25 758 03 52.

zapraszamy w imieniu ogranizatorów.

Biblioteczny Klub Maluszka

Podsumowanie Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

Zawody odbyły się 25 czerwca na bosku szkolnym Szkoły Podstawowej w Stojadłach. Organizatorem był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Mińsku Mazowieckim, zaś patronatem imprezę objęli Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Pan Antoni Janusz Piechoski i Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki  Pan Marcin Jakubowski.

Organizatorem od strony technicznej i logistycznej była OSP Mińsk Mazowiecki.

Wyniki:

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze

  1. Brzóze
  2. Zamienie
  3. Stara Niedziałka
  4. Dłużka

Grupa C (kobiece drużyny pożarnicze)

  1. Stara Niedziałka
  2. Brzóze

Grupa A (męskie drużyny pożarnicze)

  1. Stojadła
  2. Brzóze
  3. Królewiec
  4. Stara Niedziałka
  5. Zamienie
  6. Mińsk Mazowiecki
  7. Dłużka

Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody pieniężne, puchary i dyplomy.

Gratulujemy!!

od 1 lipca można wnioskować o środki na wyprawkę szkolną "Dobry start"

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie z programu "Dobry Start”, czyli tzw. 300 plus na wyprawkę szkolną. Dokumenty można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną. Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek płatniczy.

 

1 lipca rozpocznie się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu "Dobry start". To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka.

 

- Od roku szkolnego (2021/2022) to Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje i wypłaca świadczenie z programu +Dobry Start+, czyli tzw. 300 plus na wyprawkę szkolną. W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

 

Wsparcie przysługuje raz w roku - na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

 

- Wnioski na nowy okres świadczeniowy będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2023 roku. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września – dodaje rzecznik.

 

Wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia oraz aplikacji mZUS.

 

Na PUE ZUS specjalny kreator wniosków o świadczenia z "Dobrego Startu" poprowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. Można w ten sposób uniknąć błędów przy ubieganiu się o świadczenie. Na wniosku – oprócz innych danych – należy podać: numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie, adres mailowy oraz numer telefonu - czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku.

 

Również zawiadomienia dotyczące świadczeń "300 plus" będą przekazywane w formie elektronicznej. Informację o przyznaniu świadczenia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

 

Na PUE ZUS znajdzie się także cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

 

Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek płatniczy

Banery

Stopka

Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki
[obiekt mapy] Mapa z zaznaczonym Urzędem Gminy Mińsk Mazowiecki

Gmina Mińsk Mazowiecki
Rodzaj: gmina wiejska
Lokalizacja:
Województwo Mazowieckie,
Powiat Miński
NIP: 8222146576
REGON: 711582747

Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Ulica: Józefa Chełmońskiego 14
Kod pocztowy: 05-300

Inspektor Ochrony Danych
iod@minskmazowiecki.pl
tel: 25 756 25 38

Urząd Gminy pracuje w godzinach:
poniedziałek w godz. 8:00 - 17:00
wtorek - czwartek w godz. 8:00 - 16:00
piątek: w godz 8:00 - 15:00

Kasa Urzędu Gminy pracuje:
poniedziałek w godz. 8:00 - 15:00
wtorek - czwartek w godz. 8:00 - 14:00
piątek w godz. 8:00 - 13:00

Dane kontaktowe:
tel.: +48 25 756 25 00
fax: + 48 25 756 25 50
e-mail: gmina@minskmazowiecki.pl

ePUAP - adres ESP:
/6i99j9rde7/skrytkaESP

KONTA BANKOWE
86 9226 0005 0000 8035 2000 0010
Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim
- opłata skarbowa,
(UWAGA! Opłatę skarbową od pełnomocnictwa składanego w instytucji/jednostce położonej na terenie Miasta Mińsk Mazowiecki (np. urząd skarbowy, sąd rejonowy) należy wpłacać na rachunek Miasta Mińsk Mazowiecki)

- opłata za zezwolenie na sprzedaż alkoholu,
- opłata za zajęcie pasa drogowego,
- renta planistyczna.
Podatki oraz opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wpłacać na indywidualny rachunek bankowy podany w decyzji podatkowej lub zawiadomieniu.

  • Fundusze Europejskie, Unia Europejska oraz – logo marki...