Nawigacja

Treść Strony

Chmielew w gminie Mińsk Mazowiecki.
Tędy na pewno nie będzie prowadzić żadna autostrada!

Kilka lat temu mało kto tu zaglądał. Teraz „śmigają” tędy rowerzyści, także z Warszawy, którzy odkryli drogi asfaltowe wokół Marianki, Zakola, Barczącej, Chmielewa, dogodne do wycieczek turystycznych i treningów sportowych. Na tych trasach mkną na rowerach członkowie mińskiego klubu rowerowego. W soboty i niedziele jest tutaj wiele osób jeżdżących rekreacyjnie. Na rowerową wyprawę ruszamy spod MZM Dział 7. Pułku Ułanów Lubelskich przy ul. Sosnkowskiego. Tutaj, w południowej części Mińska Mazowieckiego, zaczyna się znakowany niebieski szlak rowerowy. Jedziemy ul. Stankowizna. Mijamy pomnik przyrody – Starą Sosnę. Docieramy do miejscowości Gliniak. Wjeżdżając do wsi, zauważymy pomnik Rodziny Nalazków. Docieramy do rozwidlenia dróg w Cielechowiźnie. Skręcamy w lewo. Po prawej stronie znajduje się Zespół Szkół – w jego obrębie rożnie 7 okazałych dębów, pomników przyrody. Ruszamy dalej, w kierunku Marianki. Przecinamy drogę wojewódzką nr 802 i jedziemy przez wieś. Do Chmielewa możemy dojechać od strony Marianki lub od Zakola, przez Barczącą. Pośrodku Chmielewa zauważamy Przystań Rowerzystów, osobliwy biały dom w stylu dworkowym, z dużym kolumnowym garnkiem, z drewnianymi okiennicami i z dekoracjami – kwiatkami, obrazkami, rzeźbami… kapslami i rozmaitymi cudeńkami. Wszystko to wykonał ręcznie z przeróżnych materiałów „z odzysku” Krzysztof Jagodziński w ramach swoistego artystycznego recyklingu. Realizacje artystycznych wizji pana Krzysztofa można obejrzeć w jego przydomowej galerii Beemka. Na granicy Chmielewa i Marianki szlak skręca w kierunku Mikanowa i prowadzi urokliwą leśną dróżką. Docieramy do drogi nr 802, przecinamy ją koło krzyża i jedziemy przez las Pohulanka. Wyjeżdżamy na asfaltową drogę – skręcając, przez las dojedziemy do Grębiszewa. Jeśli ktoś jeszcze nie odkrył Bocianowego Podlesia w Grębiszewie, to właśnie ma ku temu okazję. „Grębami” nazywano różne wyniosłości, wyrwy i wyboje związane z karczowaniem lasu – stąd wywodzi się nazwa wsi Grębiszew. Dzisiaj nie trzeba mieć obaw, po grębach nie ma śladu – drogi są żwirowane i wyrównywane, doskonale nadają się do wycieczek rowerowych. Docieramy do Ośrodka EKWOS „Bocianowe Podlesie”, przystani nie tylko dla bocianów, ale i rowerzystów. Tu „brama wciąż otwarta przechodniom ogłasza, że gościnna, i wszystkich w gościnę zaprasza”. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie: boisko, kort tenisowy, konie, kucyki, skansen narzędzi rolnych i starych mazowieckich domów, gospodarstwo ekologiczne, zwierzyniec, a rower można zamienić na przejażdżkę bryczką. A gdy czas na obiad, zamawiamy smakołyki z menu restauracji, w której podawane są również potrawy regionalne.

Trasa nr 1: Masz rower i chęć? Do Grębiszewa kręć!

Mińsk Mazowiecki – MZM – Dział 7. Pułku Ułanów Lubelskich – ul. Stankowizna – Gliniak – Cielechowizna - Iłówiec – Wólka Iłówiecka – Grębiszew - ośrodek rekreacyjno-turystyczny i gospodarstwo ekologiczne EKWOS - Bocianowe Podlesie.

Trasa nr 2:   Masz rower i chęć? Od Chmielewa do Grębiszewa kręć!

Mińsk Mazowiecki – MZM – Dział 7. Pułku Ułanów Lubelskich – ul. Stankowizna – Gliniak – Cielechowizna – Huta Mińska – Marianka – Chmielew – Mikanów – las Pohulanka – Iłowiec - Wólka Iłówiecka - Grębiszew – ośrodek rekreacyjno-turystyczny i gospodarstwo ekologiczne EKWOS - Bocianowe Podlesie.

 

Opracowanie: Joanna Janicka, Janusz Kuligwski

Banery

Stopka

Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki
[obiekt mapy] Mapa z zaznaczonym Urzędem Gminy Mińsk Mazowiecki

Gmina Mińsk Mazowiecki
Rodzaj: gmina wiejska
Lokalizacja:
Województwo Mazowieckie,
Powiat Miński
NIP: 8222146576
REGON: 711582747

Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Ulica: Józefa Chełmońskiego 14
Kod pocztowy: 05-300

Inspektor Ochrony Danych
iod@minskmazowiecki.pl
tel: 25 756 25 38

Urząd Gminy pracuje w godzinach:
poniedziałek w godz. 8:00 - 17:00
wtorek - czwartek w godz. 8:00 - 16:00
piątek: w godz 8:00 - 15:00

Kasa Urzędu Gminy pracuje:
poniedziałek w godz. 8:00 - 15:00
wtorek - czwartek w godz. 8:00 - 14:00
piątek w godz. 8:00 - 13:00

Dane kontaktowe:
tel.: +48 25 756 25 00
fax: + 48 25 756 25 50
e-mail: gmina@minskmazowiecki.pl

ePUAP - adres ESP:
/6i99j9rde7/skrytkaESP

KONTA BANKOWE
86 9226 0005 0000 8035 2000 0010
Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim
- opłata skarbowa,
(UWAGA! Opłatę skarbową od pełnomocnictwa składanego w instytucji/jednostce położonej na terenie Miasta Mińsk Mazowiecki (np. urząd skarbowy, sąd rejonowy) należy wpłacać na rachunek Miasta Mińsk Mazowiecki)

- opłata za zezwolenie na sprzedaż alkoholu,
- opłata za zajęcie pasa drogowego,
- renta planistyczna.
Podatki oraz opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wpłacać na indywidualny rachunek bankowy podany w decyzji podatkowej lub zawiadomieniu.

  • Fundusze Europejskie, Unia Europejska oraz – logo marki...