Nawigacja

Treść Strony

Punkty wydawania tabletek jodku potasu dla mieszkańców gminy

Gminy Mińsk Mazowiecki przygotowała punkty wydawania tabletek jodku potasu.

Aktualnie nie ma podstaw, żeby rozpoczynać wydawanie tabletek jodku potasu. Są to działania prewencyjne. Wydawanie mieszkańcom tabletek jodku potasu nastąpi dopiero po decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji -  sytuacji wystąpienia realnego zagrożenia radiacyjnego.

Według Państwowej Agencji Atomistyki aktualnie w kraju nie ma zagrożenia radiologicznego dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska. Agencja stale monitoruje sytuację radiacyjną w kraju – wskazania przyrządów pomiarowych są w normie. Bieżące wyniki stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych udostępniamy na stronie: https://monitoring.paa.gov.pl/maps-portal/. 

Warto jednak zapoznać się z lokalizacją punktów wydawanie tabletek jodku potasu ma terenie Gminy Mińsk Mazowiecki. Należy się tam udać dopiero wtedy, gdy zostanie ogłoszona akcja wydawania tabletek jodku potasu na terenie kraju.

  • Wykaz punktów wydawania tabletek jodu potasu (PDF)
  • Ulotka informacyjna (JPG)

Spotkanie z Wicepremierem, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henrykiem Kowalczykiem

Informujemy, iż 14 października 2022 r. o godz. 18:00 w Hali sportowej zlokalizowanej przy ul. Warszawskiej 78A w Dębem Wielkim odbędzie się spotkanie z Wicepremierem, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henrykiem Kowalczykiem, dedykowane rolnikom i mieszkańcom również Gminy Mińsk Mazowiecki.
 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy i Pracownicy Oświaty!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Państwu serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i satysfakcji

płynącej z wykonywanych obowiązków. Państwa oddanie młodemu pokoleniu procentuje świadomym i wartościowym społeczeństwem.

W imieniu całego samorządu dziękujemy!

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki
Antoni Janusz Piechoski

Przewodniczący Rady Gminy
Przemysław Paweł Wojda

Osoby z niepełnosprawnością mogą skorzystać z nieodpłatnych porad prawnych lub porad obywatelskich telefonicznie, mail'owo lub w miejscu zamieszkania

Informujemy, że osoby niepełnosprawne, które nie mają możliwości przybycia do punktu nieodpłatnych porad prawnych lub nieodpłatnych porad obywatelskich, mogą, na podstawie art. 8 ust. 8 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej, skorzystać z porady za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (np. mail, telefon), a także poza punktem (w miejscu wyposażonym w urządzenia do komunikowania się, przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych lub w miejscu zamieszkania).

Wizyty realizowane są w dniach i godzinach pracy punktów porad. Przed udzieleniem porady w innym miejscu niż punkt, prawnik lub doradca obywatelski kontaktuje się z osobą potrzebującą, aby ustalić termin wizyty.

Aby skorzystać z takiej formy porady, osoba niepełnosprawna składa oświadczenie, o którym mowa w ustawie, do Starostwa Powiatowego (w wersji papierowej lub podpisany elektronicznie).  We wniosku o udzielenie porady należy wskazać także okoliczności uzasadniające udzielenie porady na odległość lub poza punktem porad oraz preferowane formy kontaktu z prawnikiem.

Ponieważ osoby niepełnosprawne mogą mieć problemy także ze złożeniem takiego oświadczenia, oświadczenia mogą być przekazywane m.in. osobom pozostającym z nimi w kontakcie (w ośrodku pomocy społecznej, opiekunom itp.).  Wniosek osoby niepełnosprawnej z oświadczeniem może być odebrany z GOPS/MOPS przez prawnika udzielającego porady lub pracownika Starostwa po wpłynięciu od Państwa informacji telefonicznej: +48 25 756 40 77 lub mailowej: npp@powiatminski.pl;  że został u Państwa złożony.

  • Wzór wniosku o wraz z oświadczeniem. (DOCX)

27 października 2022 r. odbędzie się XLV Sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki

XLV Sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w kadencji 2018-2023 odbędzie się 27 października 2022 r. o godz. 11:00.

Sesja odbędzie się w trybie stacjonarnym w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki przy ul. Józefa Chełmońskiego 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki (sala nr 110 na I piętrze)

Proponowany porządek obrad został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Mińsk Mazowiecki
Projekty uchwał został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Mińsk Mazowiecki

Zachęcamy do obejrzenia transmisja Sesji Rady Gminy

Informacja dotycząca przyjęć interesantów w sprawach skarg i wniosków w dniu 17.10.2022 r.

Informujemy, że w dniu 17.10.2022 r. (poniedziałek) Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki odwołuje swój dyżur w sprawach skarg i wniosków. 

Natomiast, Przewodniczący Rady Gminy i Wiceprzewodniczący Rady Gminy będą pełnić dyżur w w godz. 15:30-17:00. 

Projekt z ZUS; Lekcje z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Siedlcach serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli do realizacji projektów edukacyjnych:

  • „Projekt z ZUS” dla uczniów szkół podstawowych,
  • „Lekcje z ZUS” dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Łatwej uczyć o ubezpieczeniach społecznych

Każdy z projektów ZUS dostosowany jest do wieku uczniów i metod, które są wykorzystywane
na danym etapie kształcenia. Zapewniamy bezpłatne, atrakcyjne materiały dydaktyczne, które zostały przygotowane we współpracy z doświadczonymi metodykami nauczania. Wszystkie materiały potrzebne do realizacji projektów dostępne są w wersji elektronicznej na stronie www.zus.pl w zakładce „Edukacja” (www.zus.pl/edukacja). Oprócz zaktualizowanych podręczników, prezentacji i filmów, mogących z powodzeniem służyć do kompleksowej realizacji projektów także w trybie zdalnym, na podstronie zamieszczone zostały też pliki z plakatami, ulotkami oraz nowości – krzyżówki i quizy o ubezpieczeniach społecznych do wykorzystania przez nauczycieli.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapewnia bezpłatnie każdemu nauczycielowi:

  • komplet materiałów dydaktycznych - zeszyt dla nauczyciela i zeszyty dla uczniów, scenariusze lekcji, karty projektu i arkusze ocen, filmy, prezentacje, teksty pomocnicze oraz rozwiązania zadań; materiały dostępne są w Oddziale ZUS w Siedlcach u koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji, a także w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej,
  • szkolenia z prowadzenia lekcji o ubezpieczeniach społecznych (stacjonarne lub on-line),
  • indywidualną opiekę merytoryczną,
  • grę planszową „Specjalista ZUS” do kreatywnego prowadzenia zajęć.

Szkolenia dla nauczycieli

Zapraszamy na szkolenia, które zaplanowaliśmy w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach (ul. Mieczysława Asłanowicza 2):

  • 20 października 2022 r. o godz. 14.30 - dla nauczycieli zainteresowanych realizacją projektu „Lekcje z ZUS”,
  • 3 listopada 2022 r. o godz. 14.30 - dla nauczycieli zainteresowanych realizacją „Projektu z ZUS”.

Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej MSCDN w Siedlcach (system.mscdn.pl/zewnetrzne/biezaca2/w/Siedlce).

Lekcje z ZUS

„Lekcje z ZUS” to cykl czterech godzin lekcyjnych z zakresu ubezpieczeń społecznych, które wieńczy olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Ideą programu jest kształtowanie przezorności ubezpieczeniowej młodzieży, poznanie korzyści i obowiązków wynikających z przynależności do systemu ubezpieczeń społecznych oraz uczenie solidarności międzypokoleniowej – wzajemnej odpowiedzialności osób, które przynależą do innych pokoleń.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Laureaci olimpiady otrzymują atrakcyjne nagrody, a przede wszystkim indeksy i punkty
w rekrutacji na uczelnie, z którymi ZUS zawarł porozumienia o współpracy. Olimpiada zyskała status olimpiady tematycznej (zawodowej). Laureaci i finaliści Olimpiady będą zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego na technika ekonomistę i technika rachunkowości w zakresie kwalifikacji EKA.05 „Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych”, a także z części pisemnej egzaminu zawodowego w zawodzie technik ekonomista (EKA.04. „Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej”).

Projekt z ZUS

„Projekt z ZUS” dla szkół podstawowych to propozycja wprowadzenia elementów wiedzy o ubezpieczeniach społecznych metodą projektu edukacyjnego, który aktywizuje młodzież. Nauczyciel w ramach projektu przeprowadza jedną lekcję, podczas której uświadamia uczniom znaczenie ubezpieczeń społecznych oraz przybliża działanie systemu zabezpieczenia społecznego. Po lekcji zespół uczniów wykonuje pracę konkursową w formie filmu, plakatu lub komiksu, w której wyjaśnia dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Najlepsze prace biorą udział w ogólnopolskim konkursie ZUS z atrakcyjnymi nagrodami.

Zarówno „Projekt z ZUS”, jak i „Lekcje z ZUS” oraz Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” są objęte patronatem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Szczegółowych informacji o projektach edukacyjnych ZUS oraz indywidualnych konsultacji udziela koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w Oddziale ZUS w Siedlcach, P. Agnieszka Drzewowska, tel. +48 25 640 16 63, tel. kom. 509 871 464, e-mail: agnieszka.drzewowska@zus.pl.

 

 

31 października br. Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki będzie nieczynny

Informujemy, że 31 października 2022 r. (w poniedziałek) Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy.

Jednocześnie informujemy, że 31 października br. Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mińsku Mazowieckim oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim również będą nieczynne.

Nabór wniosków o przydział mieszkania socjalnego

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki ogłasza nabór wniosków o przydział mieszkania socjalnego w miejscowości Janów, gmina Mińsk Mazowiecki.

Termin naboru wniosków: od dnia ogłoszenia w prasie lokalnej przez 14 dni (20.10.2022 r.) do dnia 03.11.2022 roku.

Druki wniosków o przydział mieszkania wraz z załącznikami można pobrać ze strony internetowej Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki (poniżej) lub w Urzędzie Gminy Mińsk Mazowiecki, ul. Chełmońskiego 14.

Miejsce składania wniosków: poczta, ePUAP bądź w urnie znajdującej się w Urzędzie Gminy Mińsk Mazowiecki.

Regulamin przydziału mieszkań jest dostępny na:

  1. Strona internetowa Gminy Mińsk Mazowiecki (poniżej);
  2. Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki, ul. Chełmońskiego 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki.

Załączniki:

  • Wniosek wraz z załącznikami (PDF)
  • Zarządzenie Nr 55/2021 z dnia 19 lipca 2021 r. Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki w sprawie wzoru wniosku o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego oraz lokalu socjalnego (PDF)
  • Uchwała Nr XXIX.260.2021 Rady Gminy Mińsk Mazowiecki z dnia 24 czerwca 2021 r. dot. Programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Mińsk Mazowiecki na lata 2018 - 2022 oraz zasad wynajmowania lokali objętych zasobem (PDF)

Uwaga awaria! Przerwa w dostawie wody w m. Chmielew, Barcząca, Stare Zakole

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mińsku Mazowieckim zawiadamia, że w dniu 24.10.2022 r. z powodu awarii sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody.

Ograniczenia dotyczą miejscowości: Chmielew, Barcząca (ul. Jasna), Stare Zakole (ul. Sportowa i Lotników Polskich)

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

27 października 2022 r. w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego zostaną włączone urządzenia dźwiękowe

Informujemy, że dniu 27.10.2022 r. w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego zostaną włączone urządzenia dźwiękowe w systemie powszechnego ostrzegania i alarmowania (syrena) w ramach szkolenia i sprawdzenia systemu.

W czasie tej próby mogą zostać wykorzystywane sygnały alarmowe i komunikaty ostrzegawcze, które służą do informowania ludności o zagrożeniach.

W związku z tym, iż sygnały i komunikaty dotyczą jedynie ćwiczeń, proszę o nie podejmowanie żadnych działań w związku z ich ogłoszeniem.

Przerwa w dostawie wody w miejscowości Królewiec

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mińsku Mazowieckim uprzejmie informuje swoich Odbiorców, że w związku z koniecznością przebudowy sieci wodociągowej w ul. Kościelnej w miejscowości Królewiec w dniach:
  • 2 listopada 2022 roku w godzinach od 8:00 do 16:00 wystąpi przerwa w dostawie wody do nieruchomości znajdujących się przy ulicy Osiedlowej i Kościelnej 36 oraz działka nr 682/16,
  • 3 listopada 2022 roku w godzinach od od 8:00 do 16:00 wystąpi przerwa w dostawie wody do nieruchomości znajdujących się przy ulicy Orzechowej (na odcinku pomiędzy ul. Kościelną a ul. Boczną) oraz ul. Migdałowej 4.
Za utrudnienia przepraszamy.
  • Informacja Kierownika GZGK w Mińsku Mazowieckim (PDF)

Maski ochronne dla mieszkańców gminy

Informujemy, że każdy mieszkaniec naszej gminy może nieodpłatnie otrzymać maski ochronne na użytek prywatny.

Maski można odebrać w godzinach pracy urzędu:

  • w holu budynku Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki (przy głównym wejściu);
  • lub w sekretariacie Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki.

Dostępność: do wyczerpania zapasów.

Maski zostały przekazane przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

𝗨𝗺𝗼𝘄𝗮 𝗻𝗮 𝗻𝗮𝗷𝘄𝗶𝗲̨𝗸𝘀𝘇𝗮̨ 𝗶𝗻𝘄𝗲𝘀𝘁𝘆𝗰𝗷𝗲 𝘄 𝗵𝗶𝘀𝘁𝗼𝗿𝗶𝗶 𝗚𝗺𝗶𝗻𝘆 𝗠𝗶𝗻́𝘀𝗸 𝗠𝗮𝘇𝗼𝘄𝗶𝗲𝗰𝗸𝗶!

W dniu 02.11.2022 r. pomiędzy Gminą Mińsk Mazowiecki oraz Konsorcjum w składzie:

  • Remex Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w Mińsku Mazowieckim – Lider Konsorcjum,
  • Przedsiębiorstwo Inżynieryjne SAN-SYSTEM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Olecku – Partner Konsorcjum,

zostały zawarte umowy, w wyniku rozstrzygnięcia postępowania p.n.: Modernizacja obiektów Stacji Uzdatniania Wody na terenie gminy Mińsk Mazowiecki,

dotyczące realizacji dwóch Zadań:

  • Zadanie I w trybie „zaprojektuj i wybuduj” na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem robót budowlanych w zakresie modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Zamienie Mińsk Mazowiecki,
  • Zadanie II w trybie „buduj” na przebudowę i rozbudowę budynku Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Królewiec Mińsk Mazowiecki.

Wartość umów:

  • Zadanie I: 4.920.000.- zł;
  • Zadanie II: 15.977.208.- zł

Wniosek o zakup preferencyjny węgla kamiennego

Mieszkańcy Gminy Mińsk Mazowiecki mogą do 25 listopada 2022 r. złożyć wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstwa domowego (węgla kamiennego).

Zakupić węgiel w preferencyjnej cenie od samorządu może osoba, która jest uprawniona do otrzymania dodatku węglowego. Wnioski pod tym względem będą podlegać weryfikacji.

Ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego wynosi:

  • 1500 kg do 31 grudnia 2022 r.
  • 1500 kg od 1 stycznia 2023 r.

Mieszkaniec możne wnioskować o jeden rodzaj węgla kamiennego:

  • groszek (od 0,5 cm-3,10 cm)
  • lub orzech, kostka (od 3,10 cm i powyżej)

Wniosek o zakup preferencyjny węgla kamiennego można złożyć w następujący sposób:

  • w formie papierowej w Urzędzie Gminy Mińsk Mazowiecki (w godzinach pracy urzędu)
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP (taki wniosek należy opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnić za pomocą profilu zaufanego).

Wnioski w formie papierowej można pobrać w holu urzędu gminy, natomiast wniosek w formie elektronicznej można pobrać poniżej.

  • Wzór wniosku o zakup preferencyjny węgla kamiennego - plik do edycji (DOCX)
  • Wzór wniosku o zakup preferencyjny węgla kamiennego (PDF)

OFERTA PRACY NA STANOWISKO DS. GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ W REFERACIE INWESTYCYJNYM URZĘDU GMINY MIŃSK MAZOWIECKI

1. Wymagania:

a)wykształcenie wyższe, specjalność planowanie przestrzenne, budownictwo lub architektura,
b) wymagany staż pracy:
- minimum 1 rok na podobnym stanowisku lub 3 lata w branży,
c)bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office, znajomość programów do analiz przestrzennych typu ArcGIS lub QGIS, znajomość programów graficznych typu AutoCad, znajomość obsługi ePUAP-u i EZD,
d) znajomość ustaw i przepisów wykonawczych:
- o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,
- przepisów odrębnych odnoszących się do opracowań miejscowych planów  zagospodarowania przestrzennego (m. in. ustawa o drogach publicznych, o lasach, prawo wodne, o opiece nad zabytkami, o ochronie gruntów rolnych i leśnych, o gospodarce nieruchomościami, prawo budowlane, o ochronie środowiska, o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania  na środowisko)
- Kodeks postępowania administracyjnego,
f) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
g)obywatelstwo polskie,
h)nieposzlakowana opinia,
i)stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na ww. stanowisku,
j)prawo jazdy kat. B,
k) mile widziane studia podyplomowe z wyceny nieruchomości.

2. Zakres obowiązków:

a) prowadzenie spraw z zakresu kształtowania polityki przestrzennej na terenie Gminy – nadzór nad planistycznymi przekształceniami,
b) opiniowanie opracowywanych studiów i planów województwa mazowieckiego, powiatu mińskiego i sąsiednich gmin,
c) opracowywanie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla obszarów nie objętych aktualnymi planami,
d) współpraca i nadzór nad pracą projektantów tworzących nowe plany zagospodarowania przestrzennego,
e) zapewnienie możliwości udziału społeczeństwa w opracowywaniu dokumentu na zasadach określonych w ustawie o planowaniu przestrzennym oraz ustawie o udostępnianiu informacji o środowisku
f) wydawanie decyzji o naliczaniu opłaty planistycznej,
g) wydawanie wypisów i wyrysów z obowiązujących planów zagospodarowania przestrzennego,
h) praca nad aktualizacją studium i planów zagospodarowania przestrzennego,
i) opracowywanie uchwał rady gminy dotyczących zagospodarowania przestrzennego.

Oferujemy:

- Zatrudnienie na podstawie umowy na czas określony w celu zastępstwa nieobecnego pracownika, w wymiarze  pełnego etatu,
- Bardzo dobrą atmosferę w pracy,
- Możliwość osobistego rozwoju.

Miejsce składania ofert pracy:

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać, w zamkniętej kopercie z dopiskiem którego stanowiska dotyczy aplikacja, do sekretariatu Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki (I piętro, pok. 102) lub przesłać pocztą na adres:

Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki
ul. Józefa Chełmońskiego 14
05-300 Mińsk Mazowiecki

terminie do dnia 24.11.2022 r, do godz. 16.00.

W przypadku przesłania ofert za pośrednictwem poczty decyduje data wpływu do Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki.

Życiorys zawodowy (CV) proszę opatrzeć zgodą:

 „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie
z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).”

104. Rocznica Odzyskania Niepodległości

  • -

XLVI sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w kadencji 2018-2023 – 17.11.22 r., godz. 1100. Sesja odbędzie się w trybie stacjonarnym w sali konferencyjnej (sala nr 110) Urzędu Gminy, Mińsk Mazowiecki, ul. J. Chełmońskiego 14.

XLVI sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w kadencji 2018-2023 – 17.11.22 r., godz. 1100. Sesja odbędzie się w trybie stacjonarnym w sali konferencyjnej (sala nr 110) Urzędu Gminy, Mińsk Mazowiecki, ul. J. Chełmońskiego 14.

Proponowany porządek obrad

Projekty uchwał 

Transmisja XLVI sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki dostępna jest TUTAJ

Konferencja nt. „Świadomość ekologiczna i jej wpływ na ochronę przyrody i różnorodność biologiczną”

Szanowni Państwo,

Burmistrz Cegłowa - Marcin Uchman i Dyrektor Zespołu Szkolnego w Cegłowie - Emilia Kowalczyk - Rumak, serdecznie zapraszają  sołtysów, koła gospodyń wiejskich, strażaków i inne zainteresowane osoby do udziału w dniu  24 lub 25 listopada 2022r. w konferencji „Świadomość ekologiczna i jej wpływ na ochronę przyrody i różnorodność biologiczną”

Zapisy do 22 listopada 2022r. : tel 25 757 01 79, mail:

dyrektor@zsceglow.pl

Wydarzenie finansowane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, realizowanego w ramach programu priorytetowego nr 5.5 „Międzydziedzinowa Edukacja Ekologiczna”

Będziemy Państwu ogromnie zobowiązani za wsparcie w realizacji projektu.

Z wyrazami szacunku, w imieniu swoim i Pana Burmistrza Emilia Kowalczyk - Rumak Dyrektor Zespołu Szkolnego w Cegłowie

  • Konferencja „Świadomość ekologiczna i jej wpływ na ochronę...
    Konferencja „Świadomość ekologiczna i jej wpływ na ochronę przyrody i różnorodność biologiczną”

Nowe ubrania specjalne dla druhów z OSP w Brzózem i OSP w Stojadłach

„Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzózem oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stojadłach otrzymali nowe ubrania specjalne.

Ubrania dla strażaków zostały w całości sfinansowane ze środków dotacji przekazanych przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

OSP w Brzózem otrzymało kwotę w wysokości 19 291,95 złotych. Natomiast OSP w Stojadłach otrzymało kwotę w wysokości 19 311,00 złotych. Umowy w sprawie przyznania tych dotacji podpisano 10 listopada 2022 r.

Każda z jednostek wzbogaciła swoje wyposażenie o 5 kompletów trzyczęściowych ubrań specjalnych, które są niezbędne do udziału przy pożarach i innych działaniach ratowniczy.

Gratulujemy strażakom nowego wyposażenia, jednocześnie życzymy, aby jak najrzadziej musiał być wykorzystywany.”

  • brzóze
    Tablica informacyjna o dofinansowaniu
  • stojadła
    Tablica informacyjna o dofinansowaniu

Praktyczne informacje o PUE ZUS – webinaria dla płatników składek już dziś!

Zgodnie z przepisami od 1 stycznia 2023 r. każdy, kto jest płatnikiem składek, ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. PUE ZUS umożliwia dostęp online do wielu usług ZUS, jest źródłem informacji i daje możliwość samodzielnego tworzenia dokumentów, dlatego warto założyć swój profil jak najszybciej.

PUE ZUS umożliwia załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi w dowolnym miejscu i czasie. Płatnicy składek mogą składać wnioski do ZUS i korzystać z bezpłatnej aplikacji ePłatnik przeznaczonej do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych. Mogą też kontrolować stan swoich rozliczeń z ZUS, mają dostęp do zwolnień lekarskich swoich pracowników, mogą samodzielnie tworzyć elektroniczne dokumenty z danymi z ZUS i przekazywać je do innych instytucji (np. banku lub urzędu).

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o funkcjach PUE ZUS zapraszamy na bezpłatne webinaria Praktyczne informacje o PUE ZUS. Podczas webinarium eksperci z ZUS opowiedzą i pokażą jak korzystać z profilu płatnika na PUE ZUS.

Webinaria będą realizowane online na platformie Webex w trzech terminach:

- Na wybrany termin nie trzeba się zapisywać – webinaria są otwarte dla wszystkich chętnych. Aby dołączyć do spotkania, trzeba użyć linku przypisanego do wybranego terminu. Nie trzeba mieć zainstalowanej żadnej specjalnej aplikacji - wystarczy przeglądarka z dostępem do internetu – mówi Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Informacja o wysoce zjadliwej grypie ptaków

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mińsku Mazowieckim informuje o konieczności zgłaszania do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Mińsku Mazowieckim przypadków znalezienia martwych dzikich ptaków, szczególnie dzikiego ptactwa wodnego i dużych ptaków drapieżnych. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 marca 2022 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. z 2022 r. poz. 768)

zakazuje się:

  • pojenia drobiu oraz ptaków utrzymywanych przez człowieka wodą ze zbiorników, w tym wód powierzchniowych, do których dostęp mają dzikie ptaki,
  • wnoszenia i wwożenia na teren gospodarstwa, w których jest utrzymywany drób, zwłok dzikich ptaków lub tusz ptaków łownych,

nakazuje się m.in.:

  • utrzymywanie drobiu w sposób wykluczający jego dostęp do zbiorników wodnych, do których mają dostęp dzikie ptaki,
  • zgłaszanie do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych,
  • utrzymywanie drobiu, z wyłączeniem kaczek i gęsi, w izolacji od dzikich ptaków,
  • przechowywanie paszy i ściółki dla drobiu i ptaków utrzymywanych przez człowieka w sposób zabezpieczający tę paszę i ściółkę przed kontaktem z gryzoniami i dzikimi ptakami oraz ich odchodami,
  • karmienie i pojenie drobiu i ptaków utrzymywanych przez człowieka w zamkniętym pomieszczeniu lub osłoniętym miejscu w sposób zabezpieczający paszę i wodę przed dostępem dzikich ptaków oraz ich odchodami.

Link do rozporządzenia: https://www.minsk-maz.pl/plik,5125,rozporzadzenie-ministra-rolnictwa-i-rozwoju-wsi-z-dnia-31-marca-2022-r-w-sprawie-zarzadzenia-srodkow-zwiazanych-z-wystapieniem-wysoce-zjadliwej-grypy-ptakow.pdf

Informacja zawarta powyżej w formie graficznej

 

Informacja zawarta powyżej w formie graficznej

Informacja zawarta powyżej w formie graficznej

Konferencji inaugurująca przygotowanie Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku

Strategia rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku
Wystartowały prace nad dokumentem wskazującym jasny, ambitny kierunek
dla metropolii warszawskiej. Samorządowcy przedstawili wizję oraz plan tworzenia polityki rozwoju i współpracy na najbliższe lata.

Konferencja inaugurująca

15 listopada br. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyła się konferencja inaugurująca prace nad Strategią rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku. Na wstępie przedstawiciele Stowarzyszenia Metropolia Warszawa: Pani Dorota Zmarzlak, Wójt Gminy Izabelin; Pan Marcin Jakubowski, Burmistrz Mińska Mazowieckiego oraz Pan Tomasz Krupski, Zastępca Burmistrza Grodziska Mazowieckiego wraz z Prezesem Zarządu Michałem Olszewskim przedstawili wizję metropolii warszawskiej do roku 2040 wraz z jej rozwinięciem i interpretacją. Następnie dr hab. Wojciech Dziemianowicz, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych, który ekspercko wspiera prace nad strategią, przedstawił harmonogram i model działań. Ponadto omówił obszary współpracy strategicznej, które będą stanowiły istotę prac nad dokumentem. Uczestnicy spotkania mieli okazję zainspirować się planami strategicznymi największych europejskich i światowych metropolii, które przedstawiła dr Ada Górna z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. W drugiej części spotkania dyskutowaliśmy na temat idealnej metropolii przyszłości. Ciekawe i inspirujące punkty widzenia przestawili uczestnicy panelu: dr Ada Górna, Uniwersytet Warszawski; Tomasz Fijołek, dyrektor zarządzający Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza; dr Wojciech Jarczewski, dyrektor Instytutu Rozwoju Miast i Regionów oraz Maciej Jagaciak z Polskiego Towarzystwo Studiów nad Przyszłością.
Zachęcamy do obejrzenia konferencji na kanale YouTube Warszawa.

Wizja. Jak sprawić, aby nie pozostała pustym sloganem?

Nasza wspólna wizja, metropolia jaką chcemy współtworzyć: Metropolia warszawska 2040, to metropolitalna wspólnota samorządowa łącząca i wzmacniająca różnorodność potencjałów poszczególnych JST, która dzięki efektywnej współpracy stworzyła perspektywiczny i konkurencyjny w skali europejskiej obszar dynamicznego rozwoju. To zdanie zawiera w sobie esencję, wspólną ścieżkę rozwoju gmin i powiatów z obszaru metropolii warszawskiej. Wizja została wypracowana przy zaangażowaniu wszystkich samorządów podczas warsztatów, dyskusji, badań ankietowych. Efektywna praca zaplanowana na najbliższe miesiące sprawi, iż wizja nie pozostanie pustym sloganem. Działania metropolitalnej wspólnoty samorządowej stworzą miejsce otwarte, przyjazne, funkcjonalne i nowoczesne, ukierunkowane na innowacyjne rozwiązania, zgodne z potrzebami społecznymi i poszanowaniem zrównoważonego środowiska.

Zaangażowanie mieszkańców

Ważnym aspektem prac będzie aktywny udział mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Potrzeby i oczekiwania każdego – bez względu na wiek, zainteresowania czy miejsce zamieszkania w metropolii – są dla nas bardzo istotne. Dlatego zachęcamy do włączenia się w prace strategiczne, aktywnego uczestnictwa w spotkaniach, konsultacjach społecznych, które zaplanowane są w najbliższych miesiącach. Szczegóły odnośnie wydarzeń i innych możliwości współtworzenia strategii będą dostępne na stronie metropolii warszawskiej oraz Stowarzyszenia Metropolia Warszawa.

Metropolia warszawska jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się aglomeracji w Europie, z silnymi aspiracjami do dążenia by być nowoczesnym ośrodkiem społeczno-gospodarczym. Wszystko dzięki aktywnemu zaangażowaniu samorządów współtworzących metropolię w realizację zintegrowanych działań i przedsięwzięć, które mają na celu współpracę wszystkich jednostek samorządu terytorialnego wokół Miasta Stołecznego Warszawy wraz z poszanowaniem ich odrębności oraz uwzględniając indywidualne potrzeby każdej z nich. Metropolię warszawską współtworzy m.st. Warszawa oraz 69 gmin okolicznych i 9 powiatów. Jest to obszar o powierzchni 6 tys. km2, zamieszkały przez ponad 3 mln osób.

Emeryt, rencista musi powiadomić ZUS o zmianie adresu i konta

Emeryt czy rencista, któremu ZUS wypłaca świadczenie, musi pamiętać o tym, aby na bieżąco informować instytucję o zmianie adresu zamieszkania i numeru rachunku bankowego. Niedopełnienie tej formalności przez świadczeniobiorcę może mieć wpływ na wypłatę emerytury czy renty.  

– Każdą zmianę adresu, numeru rachunku bankowego emeryt, rencista czy pobierający inne świadczenie wypłacane przez ZUS powinien zgłosić do Zakładu jak najwcześniej. Jeśli zrobi to
z opóźnieniem, to może zdarzyć się, że emerytura czy renta zostanie zwrócona do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
 – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Wciąż zdarzają się klienci, którzy o tym obowiązku zapominają. Składają dyspozycję zmiany danych kilka dni przed datą wypłaty świadczenia i jednocześnie zamykają poprzedni rachunek bankowy.

 – Przekazanie pieniędzy pod nieaktualny adres, czy na nieistniejący już numer konta powoduje, że emerytura, czy renta zostaje zwrócona do ZUS, a senior musi dłużej czekać na przekaz z poczty lub przelew bankowy – dodaje rzecznik.

By uniknąć takiej sytuacji, należy jak najszybciej poinformować ZUS o zmianie adresu, pod którym zamieszkujemy czy numeru rachunku bankowego, na który ma być przekazywana emerytura, renta lub inne świadczenie długoterminowe. Wskazanie prawidłowych i aktualnych danych ma duży wpływ nie tylko na obieg wiadomości, ale także na terminową wypłatę świadczeń.

Osoby mieszkające w Polsce zmianę danych adresowych, osobowych lub rachunku bankowego mogą złożyć na druku EZP. Formularz można dostarczyć osobiście do placówki ZUS, wysłać pocztą lub przekazać elektronicznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Informacja została opublikowana na prośbę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Kampania społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!”

Kampania społeczna ''Sadza płonie. Czad zabija, Żyj '' organizowana przez Międzywojewódzki Cech Kominiarzy pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Związku Rzemiosła Polskiego,TVP3 Kraków jest kontynuacją poprzednich kampanii społecznych ,,Czyszczone kominy to mniejszy smog'' oraz"Zaptoś kominiarza''. - Komunikat MCK z dnia 23.08.2022 r.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi komunikatami.

  • Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków (PDF)
  • Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków w związku z kampanią społeczną "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!" (PDF)
  • Plakat

Oferta pracy na stanowisko ds. gospodarki przestrzennej

Oferta pracy na stanowisko ds. gospodarki przestrzennej w referacie inwestycyjnym Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki

  1. Wymagania konieczne:
    1. wykształcenie:
      • wyższe o specjalności planowanie przestrzenne, budownictwo, architektura, geodezja  (mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku);
      • lub wyższe, przy czym wymagany 1 rok stażu pracy w branży,
    2. pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
    3. obywatelstwo polskie,
    4. nieposzlakowana opinia,
    5. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na ww. stanowisku.
  1. Wymagania dodatkowe:
    1. bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office,
    2. znajomość programów do analiz przestrzennych typu ArcGIS lub QGIS, znajomość programów graficznych typu AutoCad, znajomość obsługi ePUAP-u i EZD,
    3. znajomość ustaw i przepisów wykonawczych:
      • o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,
      • przepisów odrębnych odnoszących się do opracowań miejscowych planów  zagospodarowania przestrzennego (m.in. ustawa o drogach publicznych, o lasach, prawo wodne, o opiece nad zabytkami, o ochronie gruntów rolnych i leśnych, o gospodarce nieruchomościami, prawo budowlane, o ochronie środowiska, o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania  na środowisko),
      • Kodeks postępowania administracyjnego.
  2. Zakres obowiązków:
    1. prowadzenie spraw z zakresu kształtowania polityki przestrzennej na terenie Gminy – nadzór nad planistycznymi przekształceniami,
    2. opiniowanie opracowywanych studiów i planów województwa mazowieckiego, powiatu mińskiego i sąsiednich gmin,
    3. opracowywanie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla obszarów nieobjętych aktualnymi planami,
    4. współpraca i nadzór nad pracą projektantów tworzących nowe plany zagospodarowania przestrzennego,
    5. zapewnienie możliwości udziału społeczeństwa w opracowywaniu dokumentu na zasadach określonych w ustawie o planowaniu przestrzennym oraz ustawie o udostępnianiu informacji o środowisku,
    6. wydawanie decyzji o naliczaniu opłaty planistycznej,
    7. wydawanie wypisów i wyrysów z obowiązujących planów zagospodarowania przestrzennego,
    8. praca nad aktualizacją studium i planów zagospodarowania przestrzennego,
    9. opracowywanie uchwał rady gminy dotyczących zagospodarowania przestrzennego.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy na czas określony w celu zastępstwa nieobecnego pracownika, w wymiarze  pełnego etatu,
  • Bardzo dobrą atmosferę w pracy,
  • Możliwość osobistego rozwoju.

Miejsce składania ofert pracy:

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać, w zamkniętej kopercie, z dopiskiem którego stanowiska dotyczy aplikacja, do sekretariatu Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki (I piętro, pok. 102) lub przesłać pocztą na adres: Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki, ul. Józefa Chełmońskiego 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki w terminie do dnia 09.12.2022 r. do godz. 15.00.

W przypadku przesłania ofert za pośrednictwem poczty decyduje data wpływu do Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki.

Życiorys zawodowy (CV) proszę opatrzeć zgodą:

 „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).”

Zgłoszenie miejsc utrzymywania drobiu przyzagrodowego

Z uwagi na liczne ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i pozostałej części Europy Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mińsku Mazowieckim przypomina o obowiązku zgłaszania miejsc, w których utrzymywany jest drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.

Zgłoszenie to można złożyć w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii osobiście, jak również za pośrednictwem poczty polskiej lub email: minskmazowiecki.piw@wetgiw.gov.pl. Można również wymagane dane podać telefonicznie pod nr. tel. +48 25 758 50 59.

Poniżej wzór druku, który ułatwi zgłoszenie miejsc utrzymywania drobiu.

„Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Mińsk Mazowiecki
- w roku 2022”

„Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Mińsk Mazowiecki – w roku 2022” dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 16 553,36 zł.

  • 1920x810
    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  • pobrane
    Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany mpzp obejmującego cz. m. Janów i Ignaców

30 listopada 2022 r.

RI.6721.1.1.2020.UM

OBWIESZCZENIE
WÓJTA GMINY MIŃSK MAZOWIECKI
o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Mińsk Mazowiecki obejmującego części miejscowości Ignaców i Janów

Na podstawie art. 17 pkt 9 i 11 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2022 r. poz. 503 z późn. zm.) i art. 39 ust. 1 pkt 2-5, w związku z art. 3 ust. 1 pkt 14 lit. d, art. 54 ust. 2  i 3 oraz art. 46 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2022 r. poz. 1029 z późn. zm.), w związku z uchwałą Rady Gminy Mińsk Mazowiecki Nr XV.145.2020 Rady Gminy Mińsk Mazowiecki z dnia 27 lutego 2020 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Mińsk Mazowiecki obejmującego części miejscowości Ignaców i Janów,

zawiadamiam

 o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Mińsk Mazowiecki obejmującego części miejscowości Ignaców i Janów wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Przedmiotowy projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Mińsk Mazowiecki wraz z prognozą oddziaływania na środowisko wyłożony zostanie do publicznego wglądu w dniach od 8 grudnia 2022 r. do 30 grudnia 2022 r. w siedzibie Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki, 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Chełmońskiego 14, pokój nr 11, w godzinach pracy urzędu, a także zostanie opublikowany na stronie: www.bip.minskmazowiecki.pl, zakładka Zagospodarowanie przestrzenne/Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego w trakcie sporządzania.

Jednocześnie w związku z postępowaniem w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko przedmiotowego projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego informuję, że zainteresowani mogą zapoznać się z niezbędną dokumentacją spraw w ww. terminie i miejscach.

Dyskusja publiczna, prowadzona w trybie stacjonarnym, nad rozwiązaniami przyjętymi w przedmiotowym projekcie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego odbędzie się w dniu 19 grudnia 2022 r. o godz. 16.00 w siedzibie Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki, 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Chełmońskiego 14, sala nr 110.

Zgodnie z art. 18 ust. 1 cyt. ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w przedmiotowego projektu planu miejscowego, może wnieść uwagi. Uwagi należy składać do Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki:

  • na piśmie w Urzędzie Gminy Mińsk Mazowiecki, 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Chełmońskiego 14 lub pocztą tradycyjną na ww. adres Urzędu,
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym na adres e-mail: gmina@minskmazowiecki.pl lub adres skrytki Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki na ePUAP: /6i99j9rde7/skrytka.

Uwaga powinna zawierać:

- nazwisko i imię albo nazwę,

- adres zamieszkania albo siedziby,

- przedmiot uwagi oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.

Uwagi należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16 stycznia 2023 r.

Uwagi nie spełniające ww. warunków pozostawi się bez rozpatrzenia.

Organem właściwym do rozpatrzenia uwag jest Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki.

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki
ntoni Janusz Piechoski

 

 KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

         Jednocześnie informuję o ograniczeniu, o którym mowa w art. 8a ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj. „W związku z przetwarzaniem przez wójta, burmistrza, prezydenta miasta, marszałka województwa, wojewodę, zarząd województwa albo zarząd związku metropolitalnego danych osobowych, uzyskanych w toku prowadzenia postępowań dotyczących sporządzania aktów planistycznych, o których mowa w ustawie, prawo, o którym mowa w art. 15 ust. 1 lit. g rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, z późn. zm.), zwanego dalej „rozporządzeniem 2016/679”, przysługuje, jeżeli nie wpływa na ochronę praw i wolności osoby, od której dane te pozyskano”.

W związku z art. 17a ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, realizując wymogi art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L. z 2016r. Nr 119, s.1 ze zm.) - dalej: „RODO” informuję, że:

  • Administratorem Pani/Pana danych jest Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki z siedzibą w Urzędzie Gminy w Mińsku Mazowieckim (ul. Chełmońskiego 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki, tel. 25 756 25 00).
  • Z Inspektorem Ochrony Danych (zwanym dalej „IOD”) wyznaczonym przez Administratora może się Pani/Pan kontaktować w następujący sposób
  1. pocztą tradycyjną na adres: Inspektor Ochrony Danych, ul. Chełmońskiego 14, 05-300 Mińsk Mazowiecki
  2. pocztą elektroniczną na adres e-mail: iod@minskmazowiecki.pl
    • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu rozpatrzenia składanych wniosków do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy lub rozpatrzenia uwag dotyczących projektu tego planu (art. 17 Ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym tj. w celu realizacji praw oraz obowiązków wynikających z przepisów prawa (art. 6 ust. 1 lit. c RODO) w zw. z art. 17a pkt. 2 Ustawy;
    • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach szczególnych, w tym przepisów archiwalnych.
    • Pani/Pana dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
    • Pani/Pana dane osobowych nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy (obejmujący Unię Europejską, Norwegię, Liechtenstein i Islandię).
    • Posiada Pani/Pan prawo do:
  3. dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii – z tym że w przypadku gdy dane osobowe nie zostały zebrane od osoby, której dane dotyczą, to realizacja prawa do informacji o źródle ich pozyskania (art. 15 ust. 1 lit. g RODO) przysługuje, jeżeli nie wpływa na ochronę praw i wolności osoby, od której dane te pozyskano;
  4. sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;
  5. ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
  6. wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), w sytuacji, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
    • Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe. Nieprzekazanie danych skutkować będzie brakiem realizacji celu, o którym mowa w punkcie 3.
    • Pani/Pana dane mogą zostać przekazane podmiotom zewnętrznym na podstawie umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych – firmie Expanse Krzysztof Parszewski z siedziba w Łodzi przy ul. Senatorskiej 24/26 piętro I lok. A, a także podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa.

 

Informacja o uznaniu celowości realizacji zadania pn. Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci

  • Informacja o uznaniu celowości realizacji zadania pn. Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci.pdf (PDF)

Informacja dot. dyżuru Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w dniu 05.12.2022 r.

W związku z posiedzeniem Komisji Budżetu i Inwestycji Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w dniu 5 grudnia 2022 r. odwołany zostaje dyżur Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy.

Obowiązek usuwania śniegu z dachów i odśnieżania chodników

Przypominamy, iż obowiązkiem właściciela nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów tymczasowych oraz budynków wielkopowierzchniowych, m.in.: hipermarkety, hale targowe, sportowe czy magazyn jest usuwania śniegu z dachów i odśnieżania chodników przed tymi nieruchomościami. Obowiązek ten dotyczy także właścicieli prywatnych nieruchomości.

Właściciel, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu i chodników może zostać ukarany mandatem.

Informacja dot. dyżuru Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w dniu 12.12.2022 r.

W związku z posiedzeniem Komisji Budżetu i Inwestycji Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w dniu 12 grudnia 2022 r. skrócony zostaje dyżur Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy tj. od godz. 15:30 do 16:30.

24.12.22 r. (Wigilia) Godziny otwarcia PSZOK w Mińsku Mazowieckim

Uprzejmie informujemy, że dnia 24 grudnia 2022 roku (Wigilia) Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Mińsku Mazowieckim (PSZOK) będzie czynny w godzinach 8:00 - 12:00.

Zapraszamy na bezpłatne wykłady online z zakresu edukacji prawnej

W grudniu 2022 r. zapraszamy na wykłady online z zakresu prawa, zrealizowane przez Fundację Inter Vivos, która w tym roku prowadzi w powiecie mińskim punkty nieodpłatnych porad prawnych i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Na filmy zapraszamy: w piątek 16 grudnia 2022 r. (wykład będzie poświęcony sytuacji kredytobiorców) i w czwartek, 29 grudnia 2022 r. (w którym wykładowca Fundacji przedstawi korzyści płynące z mediacji). Filmy publikowane będą w aktualnościach na stronie powiatu mińskiego oraz na profilu Facebook Powiatu Mińskiego.

Film można obejrzeć na stronie internetowej powiatu mińskiego w tym miejscu:

http://powiatminski.pl/aktualnosc-1847-wyklady_online_z_zakresu_edukacji.html

ZUS: aplikację mZUS ściągnięto już 33 tys. razy

33 tys. razy ściągnięto już aplikację mobilną mZUS. Umożliwia ona szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny, np. "500 plus" czy "Dobry start" - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Aplikacja mZUS została uruchomiona 14 listopada tego roku.

Aplikację mZUS ściągnięto i połączono z Platformą Usług Elektronicznych na urządzeniach mobilnych już 33 tys. razy. Przez aplikację mobilną złożono ponad 1,5 tys. wniosków na ok. 2,1 tys. dzieci, w tym: 628 wniosków "Dobry start" oraz 878 wniosków "500+" – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store.

Aktualnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. W początkowym okresie funkcjonowania klienci mogą złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie "Dobry start" i o świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 plus", czyli: DS-R, DS-O, DS-S oraz SW-R i SW-O. ZUS zapowiada, że w dalszej perspektywie aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin, czyli o wnioski RKO i dofinansowanie do żłobków (DZ).

Aby aktywować aplikację należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji. Bez posiadania profilu PUE nie można skorzystać z aplikacji.

Liczba zarejestrowanych profili na PUE ZUS przekroczyła 10,8 mln.

XLVII sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w kadencji 2018-2023 – 15.12.22 r., godz. 11:00

Sesja odbędzie się w trybie stacjonarnym w sali konferencyjnej (sala nr 110) Urzędu Gminy, Mińsk Mazowiecki, ul. Józefa Chełmońskiego 14.

Proponowany porządek obrad

Projekty uchwał

Transmisja XLVII sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki dostępna jest TUTAJ

Życzenia z okazji Bożego Narodzenia

Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć Państwu życzenia przeżywania
Bożego Narodzenia
w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Kolejny zaś rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki
Antoni Janusz Piechoski

Przewodniczący Rady Gminy
Przemysław Paweł Wojda

Informacja dot. braku możliwości opłacenia zakupu węgla!

Informujemy, że w dniach 23.12.2022 r. oraz 30.12.2022 r. w Urzędzie Gminy Mińsk Mazowiecki nie będzie możłiwości opłacenia zakupu paliwa stałego (węgla) dla gospodarstwa domowego po cenach preferencyjnych. Za utrudnienia przepraszamy.

31.12.22 r. (Sylwester) Godziny otwarcia PSZOK w Mińsku Mazowieckim

Uprzejmie informujemy, że dnia 31 grudnia 2022 roku (Sylwester) Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Mińsku Mazowieckim (PSZOK) będzie czynny w godzinach 8:00 - 12:00.

Nadzwyczajna XLVIII Sesja Rady Gminy Mińsk Mazowiecki w kadencji 2018-2023 – 29.12.22 r., godz. 17:00

Sesja odbędzie się w trybie zdalnym z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.

Proponowany porządek obrad

Projekty uchwał

Transmisja Nadzwyczajnej XLVIII Sesji Rady Gminy Mińsk Mazowiecki dostępna jest TUTAJ

UWAGA NA WYSOCE ZJADLIWĄ GRYPĘ PTAKÓW!!!

  • Apel Wojewody Mazowieckiego do hodowców drobiu - podpis...
    Apel Wojewody Mazowieckiego
  • Apel Wojewody Mazowieckiego do hodowców drobiu - podpis...
    Apel Wojewody Mazowieckiego
  • Apel Wojewody Mazowieckiego do hodowców drobiu - podpis...
    Apel Wojewody Mazowieckiego
  • Ulotka zasady bioasekuracji-1
    Zasady bioasekuracji

Informacja o dystrybucji paliw stałych gospodarstwom domowym po cenach preferencyjnych

Szanowni Państwo,

Gmina Mińsk Mazowiecki podpisała umowę na zakup węgla po preferencyjnych cenach dla gospodarstw domowych ze wskazanym podmiotem PGE Paliwa spółka z o.o.

Od 30 listopada gromadzimy węgiel frakcji orzech i groszek na składach opału z terenu gminy.

  • Brzóze, ul. Stanisławowska 2 tel. 603 858 533
  • Stara Niedziałka, ul. Mazowiecka 85 tel.506 700 231
  • Targówka, ul. Mazowiecka 55 tel. 25 759 24 24
  • Stojadła, ul. Warszawska 6 tel. 797 328 708

Od poniedziałku 5 grudnia przystąpiliśmy do sprzedaży węgla mieszkańcom

Żeby uniknąć kolejek i zapewnić stałe dostawy organizujemy sprzedaż w następujący sposób:

Na podany we wniosku nr telefonu zadzwoni urzędnik z gminy i zaprosi do uiszczenia opłaty za węgiel. Mieszkańców zapraszamy według kolejności składania wniosków.

Po telefonie należy udać się do pokoju nr 16 po fakturę, którą opłacamy

  • Kartą płatniczą w kasie gminy lub
  • Gotówką w kasie gminy.

Po dokonaniu wpłaty otrzymają Państwo DOWÓD ZAKUPU WĘGLA, który uprawnia Państwa do odbioru węgla w wybranym składzie.

DOWÓD ZAKUPU WĘGLA należy oddać pracownikowi składu węgla, który dopiero wtedy wyda Państwu towar.

Po węgiel można jechać swoim transportem lub wykupić usługę transportową na składzie.

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki
/-/Antoni Janusz Piechoski

  • Certyfikat - węgiel tanzański 50-110mm (PDF)
  • Certyfikat - węgiel kamienny (col 8-25mm) (PDF)
  • Certyfikat - węgiel kamienny (col 25 + mm) (PDF)

Banery

Stopka

Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki
[obiekt mapy] Mapa z zaznaczonym Urzędem Gminy Mińsk Mazowiecki

Gmina Mińsk Mazowiecki
Rodzaj: gmina wiejska
Lokalizacja:
Województwo Mazowieckie,
Powiat Miński
NIP: 8222146576
REGON: 711582747

Urząd Gminy Mińsk Mazowiecki
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Ulica: Józefa Chełmońskiego 14
Kod pocztowy: 05-300

Inspektor Ochrony Danych
iod@minskmazowiecki.pl
tel: 25 756 25 38

Urząd Gminy pracuje w godzinach:
poniedziałek w godz. 8:00 - 17:00
wtorek - czwartek w godz. 8:00 - 16:00
piątek: w godz 8:00 - 15:00

Kasa Urzędu Gminy pracuje:
poniedziałek w godz. 8:00 - 15:00
wtorek - czwartek w godz. 8:00 - 14:00
piątek w godz. 8:00 - 13:00

Dane kontaktowe:
tel.: +48 25 756 25 00
fax: + 48 25 756 25 50
e-mail: gmina@minskmazowiecki.pl

ePUAP - adres ESP:
/6i99j9rde7/skrytkaESP

KONTA BANKOWE
86 9226 0005 0000 8035 2000 0010
Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim
- opłata skarbowa,
(UWAGA! Opłatę skarbową od pełnomocnictwa składanego w instytucji/jednostce położonej na terenie Miasta Mińsk Mazowiecki (np. urząd skarbowy, sąd rejonowy) należy wpłacać na rachunek Miasta Mińsk Mazowiecki)

- opłata za zezwolenie na sprzedaż alkoholu,
- opłata za zajęcie pasa drogowego,
- renta planistyczna.
Podatki oraz opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wpłacać na indywidualny rachunek bankowy podany w decyzji podatkowej lub zawiadomieniu.

  • Fundusze Europejskie, Unia Europejska oraz – logo marki...